Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni

Giriş Tarihi: 2.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 46. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finali Sergisinin Ödül Töreni, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) yapıldı.
ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninin açılış konuşmasını ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen yaptı. Prof. Dr. Gönen, üniversite olarak bilim ve teknoloji söz konusu olduğunda ellerinden gelen imkanları seferber ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini dile getirerek, etkinliğe katkıda bulunanlara teşekkür etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ise, proje yarışmalarının öneminden bahsetti. Özen, “Gençlerin bilgilerini üretime döndürmelerini arzu ediyoruz. Bunun yaşandığı yerler proje yarışmaları. Dışarıdan her ne kadar gençleri farklı kanallara kanalize etmek isteyen art niyetli insanlar olsa bile onlara inat yüreklerinizdeki coşkuyu sürdürmenizi arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.
TÜBİTAK Eskişehir Bölge Koordinatörü ve ESOGÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eyüp Artvinli, toplam 42 projenin ödüle layık görüldüğünü belirtti. Doç. Dr. Artvinli, “iyi bir sergi süreci geçirdik. Asıl olan öğrencilerin proje kazanım sürecinde çalışmış olması ve kendini geliştirmiş olmasıdır. Ödül almak, dereceye girmek ya da girmemek teşvik edici amaçlardır. Bölge illerine 100 projenin tamamını bir kitapçıkta toplayacağız ve bu projeleri ayırt etmek çok zordu, hepsi bizim için çok değerli” diye konuştu.
Konuşmaların ardından bilgisayar, biyoloji, kimya, coğrafya, fizik, matematik, tarih, psikoloji, sosyoloji ve Türk dili ve edebiyatı dallarında projeleriyle dereceye girerek üçüncülük, ikincilik ve bölge finalisti olmaya hak kazanan öğrenciler açıklandı.
Öğrencilere ödülleri protokol erkanı tarafından takdim edilirken, programa, Hava Savunma Komutanı Korg. Nihat Kökmen, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Vali Yardımcıları Hamdi Bilge Aktaş, Günhan Yazar ile Yalova, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya ve Afyonkarahisar’dan etkinliğe katılan ortaöğretim okulları öğrencileri ile öğretmenleri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN