Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’Yaşlı Yüzlerde Bir Tebessüm Bırak’ Kampanyası

Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:21
’Yaşlı Yüzlerde Bir Tebessüm Bırak’ Kampanyası
-Emirdağ Kültür Sanat Derneği (ESAB) heyeti, Afyonkarasihar’ın Emirdağ ilçesine giderek başlatılan “Yaşlı Yüzlerde Bir Tebessüm Bırak” kampanyasına destek oldular.
Emirdağ Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yürütülen proje kapsamında ilçeye bağlı 12 köy ile merkezde yalnız yaşayan 80 yaşlıya günde bir öğün sıcak yemek götürülüyor. Proje kapsamında ayrıca yaşlıların 15 günde bir evlerin temizliği yapılıp, sağlık ekipleri tarafından kontrolleri sağlanıyor.
ESAB Başkanı Ahmet Urfalı ve beraberindeki heyet, böylesine güzel, anlamlı ve sosyal destek projelere imza atan Kaymakam Ağca’yı makamında ziyaret ederek tebrik ettiler. Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca ise, ziyaret sırasında projeyle ilgili yaptığı açıklamada, amaçlarının sadece muhtaç yaşlılara değil, kimsesiz ve yalnız yaşayan yaşlıların da günde en az bir kez kapısını çalarak, hal hatır sormanın esas amaçlı olduğunu ifade etti.
Eskişehir’de bulunan hayırsever iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarını da bu projede destek olmaları için seferber edeceklerini belirten ESAB Başkanı Ahmet Urfalı, “Emirdağ’da, Afyonkarahisar’da, Eskişehir’de, İzmir’de, Belçika’da, Hollanda’da ve dünyanın her köşesinde faaliyet gösteren Emirdağlı derneklerin bir platform altında birleşerek, bütün sivil toplum kuruluşlarının böylesine yararlı projelerde ortak hareket etmeli ve bu tür yararlı faaliyetlerde destek olmalıdırlar. Bizler, Eskişehir Emirdağ Kültür Sanat Derneği olarak elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz” dedi.
ESAB üyelerinin, Kaymakam Ağca ile yaptığı görüşmede hazır bulunan ve bu projeyi kaymakamlıkla birlikte yürüten Emirdağ Kalkınma ve Dayanışma Derneği (EKDAD) Başkanı Abdullah Halaç ise, Ahmet Urfalı’yı destekleyerek açıklamada bulundu. Dünyadaki bütün Emirdağlı Derneklerinin ortak hareket ederek, Emirdağlılar Platformunda birleşmeleri gereğini vurgulayan Halaç, “Bu projeye en büyük desteği Belçika’da bulunan Emirdağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYAD) veriyor” dedi.
EKDAD ve ESAB yetkilileri birlikte yaşlılara verilen sıcak bir öğün yemek dağıtımına nezaret ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’Yaşlı Yüzlerde Bir Tebessüm Bırak’ Kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN