Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Tuna’nın Türk Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Valisi Güngör Azim Tuna, Türk Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.
Vali Tuna, 10 Nisan 1845 tarihinde kurularak hukuka, adalete ve demokratik değerlere bağlılığıyla ülkemizin en köklü kuruluşlarından biri olan Türk Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş yıldönümünü kutlamaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.
“Türk Polis Teşkilatı; günümüzde yetişmiş insan gücü, yüksek donanım düzeyi ve çağdaş görev anlayışı ile toplumun güvenlik hizmetlerini başarıyla yürütmektedir” diyen Tuna, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gösterdiği üstün çalışma azmi, gayret ve fedakârlık her türlü takdirin üstündedir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk; Türk Polisini, “Cumhuriyetin ve kanunların düşmanlarına karşı bir kalkan” olarak görmüştür. Bu bilinçle görevlerini takdire şayan olarak yerine getiren polislerimiz güler yüzlü, objektif, yardımsever, dürüst ve özverili anlayış içinde görevleri esnasında canlarını feda etmekten kaçınmamıştır. Gücünü milletten ve kanunlardan alan Türk Polis Teşkilatı, “Hukukun Üstünlüğü” ilkesinden hareketle, kanunlarla vatandaşlarımıza verilen hak ve hürriyetler ve kamu düzenini korumak ile huzur ve güvenliğin sağlanması için mesai kavramı tanımaksızın gecesini gündüzüne katmaktadır” ifadelerini kullandı.
Eskişehir’de toplum huzurunun, asayiş ve emniyetin sağlanmasında, kanun ve kurallara uymayı davranış biçimi hâline getirmiş Eskişehir halkının çok önemli rolü olduğuna da dikkat çeken Tuna, şöyle devam etti:
“Polisimize güvenliğin ve ihtiyaçlarının sağlanması hususunda verdikleri her türlü destekten dolayı değerli Eskişehir halkımıza, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle suç ve suçlulara karşı yürütülen çalışmalarda halkımızla birlikte emeği geçen; temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan, insan haklarına saygılı, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin bekası için yüksek vazife anlayışı ile hizmet vermekte olan Türk Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutluyor, kutsal mesleğinin ifası sırasında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyor, gazilerimizi ve emeklilerimizi minnetle anıyor, hâlen görevde bulunan emniyet teşkilatı mensuplarımıza ve ailelerine de sağlık, mutluluk dolu bir yaşam ve başarılar temenni ediyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Tuna’nın Türk Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN