Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Targes Fizibilite Çalışması Tamamlandı

Giriş Tarihi: 13.5.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 14.5.2015 00:51
Targes Fizibilite Çalışması Tamamlandı
Tarımda Güneş Enerjili Sulama Projesi (TARGES)’in fizibilite çalışması tamamlandı.
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, proje ile ilgili bilgiler vermek için Yakakayı sakinleri ile bir araya geldi. Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Burada bir konuşma yapan Başkan Ataç, “Kırsalın unutulduğu dönemlerde birilerinin gelip kırsalı hatırlattığı zaman işler gerçekten güzel oluyor. Yapılan işler sıradan işler değil, farklı işler. Bugün iklimsel değişikliklerin veya mevsimsel değişikliklerin en büyük nedeni olan karbondioksit salınımının önlenmesi ile, atmosfere vereceğimiz zararlar azalıyor. Dolayısıyla işi artık iyi günlere döndürüyor. Bugün baktığımızda Almanya bu konuda çok ciddi işler yapıyor. Avrupa bu konuda çok ileriye gitmiş durumda. Bizim de güneşimiz var. Biz niye ileriye gitmeyelim? Allah’ın verdiği temiz enerjiyi niye kullanmayalım? Biz de bunu devlet meselesi haline getirip mesafe kazanalım” dedi.
"BURAYA GELMEKTEN BÜYÜK KEYİF ALIYORUM"
Ataç, Tepebaşı Belediyesi olarak küçük küçük örneklerle büyük işler yakalamaya çalıştıklarını belirtti. Ataç, “Buraya gelmekten büyük bir keyif alıyorum. Arkadaşlarımın verdiği büyük emeği sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerin iki önemli gideriniz var biri akaryakıt diğeri enerji yani elektrik. Bugün baktığınızda bireyselde olsa kooperatifte olsa çok büyük borçlar var eğer biz bunun birini çözebilirsek siz nefes almaya başlarsınız” şeklinde konuştu
Toplantıda konuşan Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Melih Savaş ise, Yakakayı sakinlerine, projenin teknik bilgileri ve nasıl bir yol izlemesi konusunda detaylı bilgiler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Targes Fizibilite Çalışması Tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN