Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaşın Menderes Vefası, Bakan Avcı’yı Şaşırttı

Giriş Tarihi: 22.5.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 23.5.2015 07:19
Vatandaşın Menderes Vefası, Bakan Avcı’yı Şaşırttı
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, seçim çalışmaları kapsamında geldiği ’in Sarıcakaya ilçesinde vatandaşlarla selamlaştığı sırada, bir vatandaşın Adnan Menderesin idam edilmesinden bir gün önceki gazete kupürünü kasketinde saklamasına şaşırdı.
Seçim çalışmaları kapsamında Eskişehir’in ilçelerine ziyarette bulunan Bakan Avcı, beraberindeki heyet ile son olarak Sarıcakaya ilçesine geldi. İlçede bulunan pazarda vatandaş ve esnafla konuşan Avcı, sorunları dinledi. Bu sırada Bakan Avcı’nın yanına gelen Mustafa Sarıdoğan isimli bir vatandaş kasketini çıkararak, eski Başbakanlarımızdan idam edilen Adnan Menderes’in idamı öncesindeki son gazete kupürünü gösterdi. Gazete kupürüne şaşıran Bakan Avcı, ‘Büyük bir vefa örneği’ dedi.
Menderes’in idama gittiği tarihte kendisini asker olduğunu belirten Sarıdoğan, “Ben gazeteleri o zaman aldım. Bu gazeteleri o zamandan bu yana saklarım. Kendisini İstanbul Fatih Camii’nde gördüm. Boynuna sarıldım. Hep kasketimin içinde saklarım. Evde de dolu Menderes’e ait gazeteler var” dedi.
Ardından ilçe Kaymakamlığı önünde bulunan anaokulu öğrencileri ile fotoğraf çektiren Avcı, ardından belediye önüne geldi. Burada Sarıkaya Belediyesine bağlı zeybek ekibinin gösterisini izledi. Burada bir konuşma yapan Avcı, Sarıcakaya’ya yapılacak yolun müjdesini verdi. Yolun ihalesinin yapıldığını dile getiren Bakan Avcı, “İhale ile ilgili bazı eksik evraklar vardı. Bundan dolayı biraz gecikti. Ama tamamlıyoruz. Hiçbir sıkıntı yok. Bu yol 25 kilometresi duble olarak yapılacak. 12 kilometresi ise genişletilmiş yol olarak yapılacak. Yer teslimi yapıldı. En kısa zamanda süreci tamamlayacağız. Biz söz verdik mi yaparız. Bu sefer biraz gecikti ama yapacağız” dedi.
Konuşmanın ardından Bakan Avcı, çocuklara oyuncak dağıttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaşın Menderes Vefası, Bakan Avcı’yı Şaşırttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN