Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Tuna’dan Emekliye Ayrılan Kavuncuoğlu’na Ziyaret

Giriş Tarihi: 19.6.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:18
Vali Tuna’dan Emekliye Ayrılan Kavuncuoğlu’na Ziyaret
Valisi Güngör Azim Tuna, yaş haddinden dolayı emekliliği dolan Şeker Fabrikası Müdürü Satılmış Kavuncuoğlu’nu makamında ziyarete etti.
Fabrikaya gelişi esnasında Vali Tuna’yı, Müdür Kavucuoğlu ve diğer birim amirleri kapıda karşıladı. Daha sonra Müdür Kavuncuoğlu’nun makamına geçen Vali Tuna, burada ilk sayfası 5 Aralık 1933 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından imzalanan Fabrika Şeref Defterinin son sayfasına günün anısına duygularını yazdı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra faaliyete geçen Eskişehir Şeker Fabrikasının ülke kalkınmasına büyük katkılar sağladığını aktaran Vali Tuna, ziyarette yaptığı konuşmada, “Eskişehir Şeker Fabrikası, ülkemizin kalkınmasında geçmişten bugüne önemli rol ifa etmiş ve binlerce insanımızın geçim kaynağı olmuştur. Bu güzel tesisimizin yapılmasına vesile olan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün devlet adamlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum” dedi.
Bu milli eserin zamanında üstün vasıflarla bezendiğini anlatan Vali Tuna, fabrikanın çevreye gösterdiği duyarlılıkla faaliyetini sürdürmeye devam ettiğini söyledi. Fabrikanın, Eskişehir ve Türkiye sanayisine büyük katkılar sunduğunu bildiren Vali Tuna, yaş haddinden emekli olan Müdür Kavuncuoğlu’na bundan sonraki hayatında başarılar diledi. Müdür Kavuncuoğlu’yla görev yaptığı sürede uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Vali Tuna, makamların gelip geçici olduğunu, önemli olanın görevi layıkıyla yerine getirmek olduğunu kaydetti. Vali Tuna, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasının bulunduğu şeref defterine duygularını yazmanın kendisini çok gururlandırdığını belirtti.
Nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Müdür Kavuncuoğlu, 1970 yılında Amasya Şeker Fabrikasında geçici işçi olarak göreve başladığını, üniversiteyi gece dersleriyle bitirerek 1979 yılında aynı iş yerinde memuriyet hayatına atandığını anlattı. 45 yıllık çalışma hayatında 27 yıl idarecilik yaptığını söyleyen Müdür Kavuncuoğlu, şimdiye kadar kendisiyle uyum içerisinde çalışan üst düzey yöneticilere, mesai arkadaşlarına ve desteklerini hiç esirgemeyen ailesine teşekkür etti.
Vali Güngör Azim Tuna’yla tanışmanın ve çalışmanın kendisi için büyük bir şans olduğunu belirten Müdür Kavuncuoğlu, “Çok sevdiğim Eskişehir Şeker Fabrikasından yaş haddinden dolayı emekli olacağım. Buraya 2013 yılında Fabrika Müdürü olarak atandım. 2 yıllık sürede çalışma arkadaşlarımla birlik ve beraberlik içerisinde başarılı çalışmalarımız oldu. 2013-2014 yılı çalışma döneminde ben ve arkadaşlarım 80 yılın en yüksek değerlerine ulaşmanın haklı gururunu birlikte yaşadık” diye konuştu.
Eskişehir’deki bütün kamu kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarına, köy ve mahalle muhtarlarına, çiftçilere ve basın yayın kuruluşlarına fabrikaya sağladıkları destek için teşekkür eden Müdür Kavuncuoğlu, herkesten helallik isteyerek kendisi de herkese hakkını helal ettiğini söyledi.
Ziyaretin sonunda Müdür Kavuncuoğlu, şekerden yapılmış çerçeve içindeki Atatürk büstünü günün anısına Vali Tuna’ya takdim etti. Vali Tuna da, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı prestij kitaplarından oluşan seti Müdür Kavuncuoğlu’na verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Tuna’dan Emekliye Ayrılan Kavuncuoğlu’na Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN