Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteorolojiden Kritik Uyarı

Giriş Tarihi: 26.6.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, hafta sonu için yağış uyarısında bulundu.
Meteorolojiden yapılan açıklamada, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde devam etmekte olan yağışlara ilave olarak, cumartesi günü batı kesimlerden başlayarak yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğinin tahmin edildiği belirtildi.
Cumartesi günü hava durumuna ilişkin açıklamada, “Cumartesi günü, kuzey, iç ve batı kesimlerde görülecek olan yağışların, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun batısı (Eskişehir), Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Antalya, Çankırı, Kırşehir, Kırıkkale ile Bilecik, İzmir ve Aydın’ın doğu ilçelerinde kuvvetli, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Burdur ve Isparta çevreleri ile Erzurum’un kuzeydoğu, Kars’ın batı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor” denildi.
Pazar gününe ilişkin ise, “Pazar günü; kuzey, iç ve batı kesimlerde görülecek yağışların; İç Ege (Kütahya), Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı (Eskişehir), Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz ile Sinop ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklığının; hafta sonunda yağışla birlikte güney ve iç kesimlerde 4 ila 7 derece azalacağı, hafta başından itibaren batı bölgelerden başlayarak 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor” ifadelerine yer verildi.
UYARILAR
Çeşitli uyarıların da yer aldığı açıklamaya şöyle devam edildi:
“Haziran ayı boyunca, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde meydana gelen yağışların, bazı merkezde yağış ortalamalarının yaklaşık 4 katı üzerinde gerçekleştiği kaydedilmiştir. Hafta sonunda beklenen kuvvetli yağışların; toprağın da doygunluğa ulaşmasına bağlı olarak meydana getirebileceği; sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu yağışları, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteorolojiden Kritik Uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN