Ruhsal Hastalıklara Karşı Bisikletli Terapi

Giriş Tarihi: 1.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Ruhsal Hastalıklara Karşı Bisikletli Terapi
Kent Konseyi Araba Yok Çalışma Grubu, kronik ruhsal hastalıkların tedavi sürecinde bisiklet kullanımının dikkat, denge, algılama gibi zihinsel faaliyetler üzerinde katkısı olması nedeniyle Eskişehir Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastalara uygulamalı bisiklet eğitimi verdi.
Grup üyeleri ilk olarak Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ne giderek hastalara bisikleti tanıttı. Ardından Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy’un da katılımı ile hep birlikte Kanlıkavak Parkı’ında bisiklet turu atıldı. Bisiklet kullanımından son derece keyif alan hastalar, açık havanın ve bisiklet sporunun tadını çıkardı.
Etkinlikte konuşan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nden Psikiyatri Uzmanı Doktor Berkant Yelken, tüm sporların beden ve ruh sağlığına olumlu katkıları olduğunu hatırlatarak “Bu sporlar içinde bisikletin özel bir yeri vardır. Bisiklet sporu doğa içinde yapılabilen, eklemlere zarar vermeyen, aynı anda birçok kas grubunu çalıştırdığı için fiziksel zindelik ve kg kontrolüne yardımcı olan bir spordur” dedi.
“SÜREKLİ HALE GETİRECEĞİZ”
Araba Yok Çalışma Grubu Başkanı Erdem Korkmaz ise konuşmasında “Eskişehir Kent Konseyi’nin katkısıyla bisiklet kullanmayı bilmeyen hastalarımıza bisiklet kullanımı ile ilgili bilgi vererek, şehrimizin güzel bisiklet yollarında gezinmenin beden ve ruh sağlığımıza ne denli katkıları olduğunu uygulamalı olarak anlatacağız” ifadelerini kullandı.
Etkinliğe katılan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy da organizasyonun gerçekleşmesinde katkısı olan herkese teşekkür ederken, bu tür faaliyetlere her zaman tam destek vereceklerini ve Kent Konseyi olarak sürekli hale getireceklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruhsal Hastalıklara Karşı Bisikletli Terapi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN