Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AFAD’dan 5 Milyon TL Ödenek

Giriş Tarihi: 2.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
AFAD’dan Eskişehir 5 Milyon TL Ödenek
Kış aylarında etkili kar yağışı sonrası seralarda meydana gelen çökme sonrası meydana gelen zararın karşılanması için Başbakanlığa bağlı AFAD Başkanlığı tarafından ’deki üreticilere 5 milyon liralık ödenek çıkarıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, zarar gören çiftçilerin sorunlarının çözümü ve paranın aktarılmasında seçimlerde AK Parti’den 3. sırada yer alan milletvekili adayı Emine Nur Günay’ın büyük emeği olduğunu vurguladı. Buluşan, “Yılbaşında şehrimizde etkili olan kar yağışı şehrimizde 3 ilçede büyük miktarda seralara hasar vermişti. 13 milyonluk bir hasar tespit edilmişti. Tespit edilen hasarın sonucunda Başbakanlığa bağlı olarak çalışan AFAD tarafından şehrimize 5 milyon TL para aktarıldı” dedi.
Haziran ayında meydana gelen dolu nedeniyle meydana gelen zarara da değinen Buluşan, “22 muhtarımızla zararın olduğu mahallelerde toplantı yaparak, Tarım İlçe Müdürlüğümüzün yapmış olduğu hasar tespitini aldığımızda yüzde 100’lerde hasar olduğunu öğrendik. Bu konu da bizim için çok önemli. Gerekli yerlere müracaatlarımızı yaptık. Üreticilerin yaralarını sarmak için gerekli ödeneğin çıkarılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AFAD’dan Eskişehir 5 Milyon TL Ödenek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN