Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’den Muttalip Bölgesi’ne Altyapı Atağı

Giriş Tarihi: 9.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) tarafından, Muttalip Bölgesi’nin yapılan "Altyapı Terfi Merkezi" tamamlanma aşamasına geldi.
Yeraltı suları yüksek olan ve kod farkı nedeniyle altyapısı şehir şebekesinin aşağısında kalan Muttalip Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar hızla devam ediyor. 26 kilometrelik yeni altyapı çalışmalarının da kısa zamanda başlayacağı Muttalip Mahallesi’ndeki çalışmalar sonunda kanalizasyon ve altyapı sorunları tamamen ortadan kalkacak.
Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yeraltı sularının yüzeye yakınlığı ve kod farkları nedeniyle Muttalip Mahallesi’nin altyapısı en sorunlu bölgelerden biri olduğunu hatırlattı. Başkan Büyükerşen mahalle girişindeki altyapı terfi merkezi inşaatının da aralıksız sürdüğüne değinerek, “Yeni altyapı hatlarını daha yüksekte bulunan şehir şebekesine transfer edecek terfi merkezi inşaatımız tamamlama aşamasına geldi. Muttalip Bölgesi’nde ayrıca 26 kilometrelik yeni altyapı hatlarını da en kısa zamanda tamamlayacağız. Çalışmalar tamamlandıktan sonra Muttalip bölgesinde alt yapı sorunu kalıcı olarak son bulacak” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den Muttalip Bölgesi’ne Altyapı Atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN