Valiliği’nden Bayramı Mesajı Ve Bayramlaşma Programı

Giriş Tarihi: 10.7.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 17:42
Valisi Güngör Azim Tuna, yayınladığı mesajla Eskişehirlilerin Ramazan Bayramını kutladı.
Mesajında, insanların bayramları en güzel şekilde değerlendirmeleri gerektiğini ve birbirlerini karşılıksız sevgiyle kucaklamaları gerektiğinin altını çizen Vali Güngör Azim Tuna, “Birlik ve beraberliğimizi sağlayan değerlerin hatırlandığı, manevi hassasiyetlerimizi geliştiren bir Ramazan Bayramı’nı daha huzur içinde karşılamanın kıvanç ve saadetini yaşıyoruz. Bayramların ortak özelliği dostluk, kardeşlik, yardımlaşma, birlik ve beraberlik gibi güzel duyguları güçlendirmesidir. Bu sebeple, büyüklerin hatırlandığı, yoksulların gözetildiği, kırgınlıkların son bulduğu, herkesin kucaklaştığı bayramları en güzel şekilde değerlendirmeli ve birbirimizi karşılıksız sevgiyle kucaklamalıyız. Sevgi ve hoşgörü sembolü olan Yunus Emre’nin şehri Eskişehir’de hemşehrilerimin, bu bayram gününde de fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı, yaşlılarımızı ve yetiştirme yurtlarında kalan yavrularımızı, vatanımız için canlarını veren şehitlerimiz ile ülkemizi savunurken gazi olan kahramanlarımız ve ailelerini yalnız bırakmayacaklarına yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.
Vatandaşların bayramı huzurlu ve güvenli bir şekilde geçirebilmeleri için bütün önlemleri aldıklarını belirten Vali Güngör Azim Tuna, “İyiliklere, güzelliklere, hayra ve barışa dair gönül kapılarını açan bu bayramı vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde geçirmeleri için ilimizde bütün tedbirler alınmıştır. Bayram süresince görev yapacak tüm güvenlik görevlilerine, zabıta, itfaiye ve sağlık personeli ile tüm çalışanlara görevlerinde başarılar diliyor; bayramlarını kutluyorum. Milletimizi güçlü kılan gönül medeniyetimizin kazandırdığı yüksek insani değerlerimiz ve birlik ruhu ile bu bayramı da eksilmeyen bir coşku ve heyecan içinde kutlayacağımıza tüm kalbimle inanıyor; vatan ve millet sevgisiyle hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan çalışan yardımsever Eskişehirli hemşerilerimin ve tüm İslâm âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyor, selam ve saygılar sunuyorum” dedi.
Öte yandan yapılan açıklamada, kamu kurum - kuruluşlarındaki görevlilerin bayramlaşmalarını sağlamak amacıyla; 17 Temmuz 2015 Cuma günü (bayramın birinci günü) saat 11.00-11.30 arasında DSİ 3. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde bayramlaşma yapılacağı da belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir Valiliği’nden Bayramı Mesajı Ve Bayramlaşma Programı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN