Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6 Ayda Hafızlığı Tamamlayıp 61 Yaşında Belgesini Aldı

Giriş Tarihi: 5.8.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 6.8.2015 05:37
6 Ayda Hafızlığı Tamamlayıp 61 Yaşında Belgesini Aldı
’de, erkek hafızlık Kur’an kursuna kayıt olan 61 yaşındaki Hasan Hüseyin, 6 ay gibi kısa bir sürede eğitimini tamamlayarak hafızlık belgesini almaya hak kazandı.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Haziran ayında gerçekleştirilen hafızlık sınavlarında Odunpazarı İlçe Müftülüğü’ne bağlı Kur’an kurslarında eğitim alıp sınava giren 28 kişiden 26’sı belgelerini almaya hak kazandı. Ziyapaşa Erkek Hafızlık Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi alan 61 yaşında Hasan Hüseyin Cenik’te büyük bir başarıya imza atarak, 6 ay gibi kısa bir zamanda hafızlığını tamamladı. Haziran ayında yapılan sınavı başarılı olarak tamamlayan Hasan Hüseyin hafızlık belgesini almaya hak kazandı.
Ayrıca 45 yaşında Efrail Beyazkaya ve 37 yaşında Bülent Okur’da hafızlık belgelerini alırken, İlçe Müftüsü Burhan Çakır, bu yaşta bu gayret, azim ve üstün başarılarından dolayı öğrencilere ve onları yetiştiren Kur’an Kursu öğreticilerini tebrik etti.
Ziyapaşa Erkek Kur’an Kursu Yöneticisi Cengiz Kara ise hafızlık için yaşın engel olmadığını bir kez daha gösterdiklerini, hafızlık yapmak isteyen herkes için kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 Ayda Hafızlığı Tamamlayıp 61 Yaşında Belgesini Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN