SON DAKİKA: Bakan Bilgin bayram ikramiyesi için net tarih verdi! Emekli bayram ikramiyeleri için zam gelecek mi?

Son dakika haberleri...Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 'Bayram ikramiyesi ne kadar olacak, ne zaman yatacak?' sorusunu yanıtladı. Bakan Bilgin, "28 veya 29 Nisan'da emekli bayram ikramiyeleri hesaplara yatacak. Bayram ikramiyeleri için zam gelecek mi bu konuda henüz bir karara varmadık" dedi. Bununla beraber Bakan Bilgin, EYT, asgari ücret, sözleşmeli memura kadro ve 3600 ek gösterge düzenlemesi için önemli açıklamalarda bulundu bulundu.

Oluşturma Tarihi: 19 Nisan 2022 22:27
Son güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2022 22:33

Son dakika haberi...Emekli bayram ikramiyesi için tarih belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Bayram ikramiyeleri 28 veya 29 Nisan`da ödenecek" dedi. Öte yandan Bakan Bilgin `Emekli bayram ikramiyeleri için zam gelecek mi` sorusunu yanıtladı.

SON DAKİKA HABERİ | EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ İÇİN TARİH BELLİ OLDU

Katıldığı bir TV programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bakan Bilgin, emekli bayram ikramiyeleri, EYT, 3600 ek gösterge, asgari ücret ve sözleşmeli memura kadro konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"ZAM KONUSU HER ZAMAN DEĞERLENDİRİLEBİLİR, MEVCUT DURUM İÇİN KONUŞTUM"

Bakan Bilgin, "Bayram ikramiyeleri zammı konusunda henüz bir kararımız yok. Buna göre şu an için bayram ikramiyesi 1.100 TL olarak 28 veya 29 Nisan`da ödenecek. Zam konusu her zaman değerlendirilebilir ama ben şu an mevcut durumu söylüyorum. İki bayramda bu ödemelerin maliyeti 25 milyar lira" diye konuştu.

Bakan Bilgin`in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"AMACIMIZ İŞSİZ SAYISINI AZALTMAK"

Geçtiğimiz hafta lansmanını yaptığımız üretim sürecine katılım programımızın adını istihdama verdiğimiz önemden yola çıkarak o şekilde belirledik. Gaziantep`te başlattık ve sanayi illerini seçerek ilerleyeceğiz. Amacımız işsiz sayısını azaltmak. Türkiye büyümesini gerçekleştiren bir ülke. Ekonomide dalgalanma var ama yolumuza devam ediyoruz.

"İŞVEREN ELEMANI YETİŞTİRECEK, BİZ DESTEK VERECEĞİZ"

Bu bir kurs, eğitim v.s. değil doğrudan istihdam yaratan bir proje. Bazı şartlar var merak edenler İŞKUR`un sitesinden takip edebilir. Bu proje bir yıl istihdam garantisini kapsayan bir proje. İşveren elemanını kendi yetiştirecek, biz destekleyeceğiz.

İşbaşı eğitim programında istihdam garantisi şart olacak. Burada bir kaynak sorunu yok. Önemli olan sanayinin talep ettiği istihdamı yaratmak.

CANLI BORSA TAKİP EKRANI İÇİN TIKLAYIN! ANLIK HİSSE SENETLERİ VERİLERİ, BORSA GRAFİK VE TEKNİK ANALİZ!