Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)

 • 1
 • 38
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)

Dünyada 24 saatte yaşanan gelişmeleri sizin için derledik

İŞTE O HABERLER

 • 2
 • 38
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)

360 milyon MySpace ve Tumblr hesabı çalındı

Sosyal paylaşım siteleri MySpace ve Tumblr'dan çalınan yüzlerce milyon hesap bilgileri internette satışa çıkarıldı. Bilgilerin birkaç yıl önce çalındığı, ancak durumun yeni anlaşıldığı ortaya çıktı.
Daha önce de 167 milyondan fazla LinkedIn hesabının çalındığı ve internette satıldığı açıklanmıştı.

 • 3
 • 38
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)

O ilaçtan sonra burnu çürümeye başladı

Cilt kanseri nedeniyle alternatif tıp denemek isteyen kadın burnuna bir merhem sürdü. Cilt dokusunu yakıp tahrip eden bu merhemi sürdükten sonra, kadının burnunda ve alnında delik açılmaya başladı

Cilt kanseri olan kadın alternatif bir tedavi yöntemi denemeye kalkınca olanlar oldu. Cilt dokusunu yakıp tahrip eden bir merhem sürdükten sonra, kadının burnunda ve alnında delik açılmaya başladı.

Daily Mail'in haberine göre; Cilt kanseri teşhisi konulan kadın, ameliyat olmak yerine alternatif bir tedavi yöntemi uygulamaya karar verdi. Merhemi kullandıktan sonra birkaç gün içerisinde merhemi sürdüğü yerlerde siyah ve yeşil kabuklar meydana gelmeye başladı. Cildi aşınan kadın burnunun ortasında ve alnında büyük yaralarla karşılaştı.

Kabuğu kaldırınca gördüklerine inanamayan genç kadın şunları söyledi: "Burun deliklerimi kapattığımda o boşluktan nefes bile alabiliyordum."

Yeni bir buruna ihtiyaç duyan kadın estetik ameliyat oldu. Ameliyatın sonucunu sosyal medyada paylaşan genç kadının kanserinin ne durumda olduğu ise henüz belli değil.

Talihsiz kadının kullandığı kara merhem Amerika'da yasaklanmaya çalışılıyor ve sahte kanser tedavisi listesinde yer alıyor.

Yaygın olarak kullanılan bu merhem, benler, izler ve cilt kanserinde kullanılan bir merhemdi. Cilde uygulandığında cilt dokusunu yakıyor ve geride siyah bir kabuk bırakıyor.

 • 4
 • 38
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)

Avrupa'nın başkentine ulaşılamıyor!

Belçika'da kamu çalışanlarının yaptığı grev nedeniyle; ulaşım, okul, posta ve hapishane hizmetleri durdu.
Avrupa'nın dört bir yanında isyan rüzgarları esiyor.. Belçika'da memurlar, merkez sağ hükümetin kemer sıkma politikalarını protesto etmek amacıyla greve gitti.Fransa'da da iş yasası şiddetle protesto edilirken Yunan işçiler de sürekli kemer sıkma politikalarını protesto etmek için greve gidiyor.

HAYAT DURDU

Toplu taşımadaki grev nedeniyle Avrupa Birliği'nin (AB) merkezi Brüksel'de tüneller kapatıldı. Ayrıca eğitim sektörünün greve katılması nedeniyle okullar ve bazı kreşler de kapalı. Belçika'da hapishane gardiyanları da bir aydan bu yana grevdeydi. Demiryolları çalışanları ise Pazartesi günü 22 saatlik uyarı grevine başladı.Belçika polisi, göstericilerin sayısını 7 bin 500 olarak açıklarken, sendikalar 12 bin kişinin bir araya geldiğini ve bunun bir başarı olduğunu belirtti.

 • 5
 • 38
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)

Suudi Arabistan: Kara harekatına hazırız!

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, Suriye'deki durumun, karadan yapılacak uluslararası müdahale ile çözüleceğini söyledi.
Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde düzenlenen ve Suriye ile Yemen'deki krizlerin ele alındığı Körfez İstişare Zirvesi'nin ardından Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Genel SekreteriAbdüllatif ez-Zeyyani ile düzenlediği bastın toplantısında konuşan Cubeyr,"Suriye'deki durumu sona erdirecek olan karadan yapılacak uluslararası müdahaledir." dedi.

Suudi Arabistan'ın yıllardır, Suriye'deki krizin sonlandırılması için karadan uluslararası müdahalenin yapılması gerektiğini dillendirdiğini belirten Cubeyr, karadan müdahale konusunun hala geçerli olduğunu ancak uluslararası karara ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.t

''SUUDİ ARABİSTAN HAZIR''

Ülkesinin geçen sene, ABD öncülüğünde Suriye'deki, DAEŞ'e karşı oluşturulan uluslararası koalisyonun bünyesinde olması şartıyla Suriye'ye kara askeri birlikleri göndermeye hazır olduğunu dile getirdiğini hatırlatan Cubeyr, Suudi Arabistan'ın hala söz konusu teklifinin arkasında durduğunu vurguladı.

 • 6
 • 38
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)
Dünyada 24 saat böyle geçti(01.06.2016)

Çin'den Çin Denizi'nde tehlikeli hamle

Çin, Güney Çin Denizi'nde hava savunma ve tanımlama bölgesi ilan etmeye hazırlanıyor.
Çin, Güney Çin Denizi'nde hava savunma ve tanımlama bölgesi ilan etmeye hazırlanıyor. South China Morning Post gazetesinin Çin Halk Kurtuluş Ordusu'na (PLA) yakın kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, Pekin yönetiminin, Güney Çin Denizi'nde hava savunma ve tanımlama bölgesi (ADIZ) ilan etmeye hazırlandığı belirtildi.Söz konusu gelişmenin, ABD'nin bölgedeki askeri varlığı ve Çin'in komşu ülkelerle olan diplomatik ilişkileri çerçevesinde güvenlik durumuna bağlı olduğu belirtildi. ABD'nin Güney Çin Denizi'nde Çin'in, egemenliğine karşı provokatif eylemlerine devam etmesinin bölgede ADIZ ilan etme amacında Pekin yönetimine fırsat vereceği kaydedildi. Singapur'da 3 Haziran'da başlayacak Shangri-La Diyalog Toplantısı olarak bilinen ve Asya Pasifik bölgesi güvenlik konularının ele alındığı toplantılar öncesinde bu konunun gündeme gelmesi dikkati çekici olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan, Çin Kasım 2013'te Doğu Çin Denizi'nde ADIZ ilan ettiğini açıklamış ve konuya taraflar ülkeler arasında anlaşmazlıklar neden olarak gerilimin artmasına neden olmuştu. ADIZ, ulusal hava sahası üzerinde güvenlik amacıyla uçan cisimlerin belirlenmiş sınıra girmeden önce tespiti ve kontrol edilmesi amacıyla çiziliyor. İki hafta önce ABD'ye ait bir keşif uçağının, bölgede Çin savaş uçakları tarafından taciz edilmesi iki ülke arasında gerginliğe neden olmuştu. Çin, ABD ile Güney Çin Denizi'nde ulaşım özgürlüğü konusunda tartışma yaşarken, Pekin yönetimi, bölgede hak iddialarını güçlendirmek amacıyla yapay adacıklar yapmakla suçlanıyor. Çin, Tayvan, Brunei, Malezya, Vietnam ve Filipinler, Güney Çin Denizi'ndeki adacıkların hepsi ya da bir bölümünde hak iddia ediyor. Denizin petrol, doğalgaz ve balıkçılık açısından zengin kaynaklara sahip olduğu belirtiliyor.

BİZE ULAŞIN