Türkiye'nin en iyi haber sitesi

öğrencileri geleceğe hazırlıyor

TÜRGEV öğrencileri geleceğe hazırlıyor

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı () 2017 – 2018 Öğretim döneminde 32 farklı ilde liseli ve üniversiteli kız öğrencilere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

TÜRGEV öğrencileri geleceğe hazırlıyor

TÜRGEV GENÇ KIZLARIN EĞİTİMİNE DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR

Kız öğrencilerin eğitimine 1996 yılından bu yana aralıksız destek veren , yeni -öğretim döneminde açtığı yurtlarla kontenjanını 14 bine çıkardı. İstanbul Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (İSEGEV) adıyla 1996 yılında kurulan vakıf, 2012 yılında TÜRGEV adını alarak eğitim faaliyetlerini Türkiye genelinde sürdürmeye başladı

TÜRGEV öğrencileri geleceğe hazırlıyor

KIZLARIN EĞİTİMİNE DESTEK VERECEK

2017-2018 Öğretim yılında Türkiye'de 32 farklı ilde 11'i Ortaöğretim 56'sı Yüksek Öğretim Yurdu olmak üzere toplam 67 yurduyla genç kızların eğitimine destek verecek olan , Adana, Afyon, Erzincan, Erzurum, Isparta, Karabük, Kırıkkale, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Trabzon ve Zonguldak illerinde açtığı yeni yurtlara öğrencileri bekliyor.

TÜRGEV öğrencileri geleceğe hazırlıyor

ÜCRETSİZ KURS VE SEMİNERLER DÜZENLENİYOR

Yeni döneme hazırlanan , yurtlarında düzenlediği faaliyetleriyle öğrencilerin üniversitede aldıkları eğitimin yanı sıra kendilerini geliştirmeleri için ücretsiz kurs ve seminerler düzenliyor.

TÜRGEV öğrencileri geleceğe hazırlıyor

ÖĞRENCİLERİN KARİYERLERİNE VE HEDEFLERİNE ULAŞMASI İÇİN DESTEK SUNULUYOR

, öğrencilerinin ihtisas alanlarında yetkinlik kazanmalarının dışında sosyal, kültürel, müzikal, sportif alanlarda yeteneklerine uygun, kendilerine özel ilgi ve gelişim alanları oluşturmalarına imkan sağlıyor. Ayrıca kendi bünyesindeki eğitimlerin dışında öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşması için de destek sunan TÜRGEV, Kariyer Merkezi çatısı altında öğrencileri talep ve alanlarına göre staj ve iş başvuruları için yönlendiriyor.

TÜRGEV öğrencileri geleceğe hazırlıyor

TÜRGEV YÖNETİM KURULU BAŞKANI AVUKAT ARZU AKALIN:

"Biz sadece barınılacak yer mantığı ile çalışan yurtlar açmıyoruz. Yurtlarımız tam anlamıyla bir sosyal yaşam merkezi ve yurtlarımızda kalan genç kız öğrencilerimizin hayatın her alanını düşünerek kendilerini geliştirmelerine imkanlar sunuyoruz.

TÜRGEV öğrencileri geleceğe hazırlıyor

DOĞRU ŞEÇİM YAPILMIŞ OLUYOR

Sosyal ve kültürel yönlerini geliştirmek, bedensel ve zihinsel olarak kendilerini hep zinde tutabilmek için ve seminer programlarımız, atölye çalışmalarımız ve kariyer planlamalarımız mevcut. Böylelikle yurtlarımızda ağırladığımız öğrencilerimiz mezun olduklarında yeteneklerini keşfetmiş ve hayata dair planlamalarını doğru bir şekilde yapmış oluyorlar.

SON DAKİKA