Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekliye 3 maaş avans.

ının bağlanmasını bekleyenler için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önemli bir imkan sunuyor. Emekli olacağı kesinleşen vatandaşlara, maaş ödenene kadar veriliyor. Maaş için gün sayanlar 'avans' ödemesi sayesinde rahat nefes alıyor.

Emekliye 3 maaş avans.

tutarı ise 4 bin 212 lirayı buluyor. ının bağlanmasını bekleyenlerin imdadına yetişen avans formülünün, mevcut lere de uygulanması gündemde. Çalışma hayata geçerse, emekliler maaşının 3 katına kadar avans çekebilecek.

Emekliye 3 maaş avans.

YAZILI BAŞVURU ŞART

lik şartını dolduran kişiler, hemen SGK'ya koşuyor. Ancak emekli aylıklarının hesaplanması, resmi işlemlerin tamamlanması ve paranın hesaba yatması, bazen uzun zaman alabiliyor. Emekli aylığı bağlanma süresinin uzaması halinde sıkıntı yaşanmaması için '' formülü uygulanıyor.

Emekliye 3 maaş avans.

imkanından yararlanmak için 2 şart bulunuyor. Eğer aylığı 90 gün içinde bağlanamamış ise avansa hak kazanılıyor. Bir diğer şart da emekli olacak kişinin avans için talepte bulunması. Avans almak isteyen kişinin SGK'ya yazılı olarak başvuru yapması gerekiyor.

Emekliye 3 maaş avans.

Ödenen tutar, daha sonraki lardan düşülüyor. miktarı her 3 ay için, bağlanacak aylıklarda net asgari ücretin 3 katını, gelirlerde ise 2 katını geçmemek üzere SGK tarafından belirleniyor.

.

Emekliye 3 maaş avans.

Yani , 1.404 TL x 3 = 4.212 TL'yi, gelirlerde ise 1.404 TL x 2 = 2.808 TL'yi geçmiyor. Avansın bağlanacak gelir ve aylıkların birikmiş tutarından fazla olan bölümü, daha sonra gelir ve aylıklardan 1/4 (yüzde 25) oranında kesilerek mahsup ediliyor.

BİZE ULAŞIN