Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birçok ilde eş zamanlı ! Çok sayıda gözaltı var

Türkiye genelinde birçok ilde /'ya yönelik eş zamanlı başladı. İstanbul başta olmak üzere İzmir, Antalya, Mersin, Adana başta olmak üzere birçok ilde düzenlenen şok operasyonlarda onlarca kişi gözaltına alındı. Öte yandan Antalya'da terörist elebaşı Abdullah Ocalan'ın yakalanışının yıldönümü olan 15 Şubat tarihinde eylem yapacağı değerlendirilen 12 şüphelinin evine TEM operasyon ekipleri tarafından bu sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenledi. Evlerde yapılan aramalarda çok sayıda doküman ve dijital veri ele geçirildi.

Birçok ilde eş zamanlı operasyon! Çok sayıda gözaltı var

İSTANBUL'DA 104 ADRESE TERÖR OPERASYONU: 70 GÖZALTI

Alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gelecek günlerde mensuplarınca kent genelinde bombalı, silahlı veya molotofkokteylli saldırılar düzenleneceği istihbaratı üzerine çalışma başlattı. Ekipler, soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 104 örgüt üyesinin yakalanması için 104 adrese eş zamanlı gerçekleştirdi. Operasyonda, zanlılardan 70'i gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, 1 pompalı tüfek, 1 tabanca, 1 kurusıkı tabanca, çok sayıda mermi ve örgütsel doküman ile şifrelenmiş dijital malzemeler ele geçirildi. Sağlık kontrolünün ardından Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürülen şüphelilerin işlemleri sürüyor. Diğer 34 zanlının yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Birçok ilde eş zamanlı operasyon! Çok sayıda gözaltı var

İZMİR'DE PKK/KCK OPERASYONU: 35 GÖZALTI

İzmir'de terör örgütü /'ya yönelik eş zamanlı 50 adrese yapılan operasyonda 35 şüpheli gözaltına alındı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, özel harekat ve çevik kuvvet polislerinin katılımıyla sabah saatlerinde İzmir merkez ilçeler başta olmak üzere Menderes, Urla, Bayındır ve Menemen ilçelerinde helikopter destekli 50 adrese eş zamanlı düzenledi.

Birçok ilde eş zamanlı operasyon! Çok sayıda gözaltı var

Operasyonda aralarında kadınların da bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı. propagandası yaptıkları iddia edilen şahısların sosyal medya aracılığıyla terör örgütüne yönelik operasyonları küçük düşürücü paylaşımlarda bulundukları, adına faaliyet yürüttükleri ve devlet büyüklerine hakaret ettikleri ileri sürüldü

Birçok ilde eş zamanlı operasyon! Çok sayıda gözaltı var

ANTALYA'DA EŞ ZAMANLI PKK/KCK OPERASYONU: 12 GÖZALTI

Antalya'da Sosyal medya üzerinden / terör örgütü propagandası yapan ve eylem yapacağı değerlendirilen 12 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Antalya Terörle Mücadele Ekipleri (TEM), sosyal medya üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasının yapıldığını belirledi.

Birçok ilde eş zamanlı operasyon! Çok sayıda gözaltı var

15 ŞUBAT'TA EYLEM YAPACAKLARDI

Terörist elebaşı Abdullah Ocalan'ın yakalanışının yıldönümü olan 15 Şubat tarihinde eylem yapacağı değerlendirilen 12 şüphelinin evine TEM ekipleri tarafından bu sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenledi. Evlerde yapılan aramalarda çok sayıda doküman ve dijital veri ele geçirildi. Gözaltına alınan 3'ü kadın 12 kişi, Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından sorgulanmak üzre TEM Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Birçok ilde eş zamanlı operasyon! Çok sayıda gözaltı var

ADANA'DA PKK/KCK OPERASYONU: 26 GÖZALTI

Adana'da terör örgütü /'ya yönelik düzenlenen operasyonda aralarında HDP İl Eş Başkanı Hüseyin Beyaz'ın da bulunduğu 26 kişi gözaltına aldı. Adana Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın 16 Şubat 1999 tarihinde yakalanışının 18'inci yıldönümü öncesi kent genelinde güvenlik önlemlerini artırdı. Ekipler, sabahın ilk saatlerinde örgütün üniversite yapılanması, siyasi kanadı ve mahallesi komisyonlarına yönelik düzenlendi.

Birçok ilde eş zamanlı operasyon! Çok sayıda gözaltı var

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) şube ekiplerince 30 adrese eş zamanlı düzenenlenen operasyona diğer şubeler de destek verdi. Özel Harekat polislerinin koç başlarıyla demir kapıları kırarak girdiği operasyonda adreslerde arama yapan ekipler, aralarında HDP İl Eş Başkanı Hüseyin Beyaz'ın da bulunduğu 26 kişiyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

BİZE ULAŞIN