Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016

HIZLI DEĞİL AMA ÖFKELİ!
GÜLŞAH NEZAKET MARAŞLI

Canım şu bizim Angry Birds'ten bahsediyorum, hızlı olması mümkün değil amma beyazperdede de oldukça öfkeli. Bu hafta yine birbirinden çekici filmler görücüye çıkıyor. Zannederim bunların arasında seyircinin en ilgisini çekecek olan da, bilgisayar ve tabletlerimizden bir sıçrayışta beyazperdede soluğu alan öfkeli kuş.

 • 1
 • 12
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016

ANGRY BİRDS (THE ANGRY BİRDS MOVİE)
Yönetmen: Clay Kaytis, Fergal Reilly
Oyuncular: JasonSudeikis, Maya Rudolph, Josh Gad

Animasyon-aile-komedi türünde vizyona giren film, Abd-Finlandiya ortak yapımı. Sevilen bilgisayar oyunundan beyazperdeye uyarlanan animasyon, Clay Kaytis ve Fergak Reilly'nin ilk yönetmenlik deneyimi, bakalım seyirciden tam not alabilecekler mi?

3D animasyon olarak Türkçe dublaj ve altyazılı seçenekleriyle gösterime girecek olan Angry Birds Film'de nihayet kuşların neden bu kadar öfkeli olduğunu öğreniyoruz. Film bizi nüfusu mutlu ve uçamayan kuşlardan oluşan bir adaya götürüyor. Uçamayan kuşların çoğunlukla mutlu bir yaşam sürdüğü Kuş Adası'na hoş geldiniz. İster Sabah Kuşu kurtçuk dükkanını ziyaret ediyor olun, ister Tüylü Kuşlar güzellik salonunda tüylerinize kaynak yaptırıyor olun, Kuş Adası mutlu bir kuşun isteyebileceği her şeye sahiptir. Ve buradaki kuşların tüm varlığı yumurtalarıdır çünkü çocukların onların geleceği olduğuna inanırlar. Teknoloji olmadığı, elektrik olmadığı için ve tabi işe yaramayan küçük kanatları yüzünden buradaki kuşlar tamamen saftırlar ve çevrelerindeki koca dünyadan hiç haberleri yoktur. Ve hayat güzeldir… Ancak bu cennet köşede, öfke sorunu olan Red, hızlı Chuck ve gelgitleri olan Bomba hep dışarıda kalmıştır.

 • 2
 • 12
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016

Fakat ada gizemli yeşil domuzcuklar tarafından ziyaret edildiğinde, domuzların neyin peşinde olduğunu çözmek bu dışlanmış kuşlara kalır… Gizemli, yeşil domuzlarla dolu bir gemi, Red'in evine çarparlar. Kuşların çoğu için, domuzların gelişi kuş türünün tarihindeki en büyük olaydır… dolayısıyla, domuzlar adaya toynak bastığında, kuşlar onları kanatlarını açıp karşılarlar. Domuzlar kuşlarla paylaşmaktan büyük mutluluk duydukları inanılmaz bir teknoloji getirmiştirler. Onların bir şeyleri havaya uçurmaya yarayan dinamitleri ve tramplen dedikleri bir şeyleri vardır; en güzeli de, sapan adında müthiş bir uzağa teslimat sistemleri mevcuttur. Sadece Red bu domuzların göründüklerinden farklı olduklarını sezer. Arkadaşları Chuck ve Bomb'la birlikte sinirini kuşları birleştirmekte kullanacaktır çünkü domuzların adaya yumurtalar için geldiklerini anlamıştır.
'Kuşlar neden bu kadar öfkeli?' diyen Cohen, Red'in öfkesine hakim olma gayretinin izleyicilerde herkesin özdeşleşebileceği bir tema olduğunu belirtiyor: "Her ebeveyn ve her çocuk hayatta o zor anları aşmanın bir yolunu bulmayı öğrenir. Bence pek çok çocuk Red'in o enerjiyi olumlu bir yöne kanalize etmenin yolunu bulmasıyla özdeşleşecek."

 • 3
 • 12
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016

DADAŞ
Yönetmen: Selim Kemal Dağlı
Oyuncular: Tuğrul Dilhan Arslan, Murat Yıldırım, Ümit Acar, Yılmaz Şerif, Halit Karaata, Ulvi Yiğit, Volkan Bora Dilek, Barbaros Levent Seçkin, Olga Fabrikova

Ve aksiyon türünde bir Türk yapımı da haftaya merhaba diyor. Hançer Film'in yapımcılığında seyirciyle buluşan filmde; Dadaş, devlet teşkilatında önemli konumda bir memurdur. Mafyaya savaş açan devlete misilleme olarak Dadaş ve ailesi hedef alınır. Ailesini bir saldırıda kaybeder. O saldırıda kendisi de ağır yaralanır, mucize eseri kurtulur. Yaralandığı için malulen emekliliğe sevk edilir.

 • 4
 • 12
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016

Dadaş bu olaylardan dolayı hırslanır, Çeçenistan'a gider. Orada aldığı eğitimler sonucunda Ortadoğu ülkelerinde birçok operasyona katılır. Bu görevlerde başarıyla dünyada adından söz ettiren Dadaş, seçimlerden sonra gelen yeni hükümetten teklif alır. Ülkede bulunan ve tespit edilen ajanlara karşı temizlik operasyonlarına katılarak büyük başarılar sağlar. Mafya örgütlerinden sonra istihbarat servislerinin hedefi haline gelen Dadaş, sevdiklerini birer birer kaybetmenin acısıyla, ülkesine hizmet etmenin arasında büyük bir savaş vermektedir. Dadaş, kendisine ulaşmak isteyen Rus asıllı tetikçiden Bakanı kurtarabilecek midir?

 • 5
 • 12
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016

DEHŞET TRENİ (HOWL)
Yönetmen: Paul Hyett
Oyuncular: Ed Speleers, Holly Weston, Shauna Macdonald

Trenlerde geçen filmler her zaman ilgimi çekmiştir. Bu sebepten İngiltere yapımı korku filmi Dehşet Treni'ni de merakla bekleyenlerdenim. İşte gizem, dehşet, korku ve tren..
Trende görevli olarak çalışan Joe 20'li yaşlarında bir gençtir. Uzun süren bir iş gününün ardından eve gitmeye hazırlanan Joe, müdüründen gecenin son tren seferinde çalışması gerektiğini öğrenir.

 • 6
 • 12
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016
Bu hafta vizyona giren filmler 13 Mayıs 2016

Geceyi katlanılabilir kılan tek şey güzel hostes Ellen'in de Joe ile birlikte çalışacak olmasıdır. Tren, ne olduğu belli olmayan bir şeye çarpıp ormanın ortasında kaldığında ve makinist etrafa bakmak için trenden inip bir daha geri dönmediğinde durum tuhaf bir hal alacaktır. Yolcuların ve tren personelinin bir grup karanlık, dehşet verici gizemli şeyle hayatta kalmak için geçirecekleri cehennem gibi bir gece başlar…

BİZE ULAŞIN