;

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eray Kılıç ile ye-di de yedi

 • 1
 • 8
Eray Kılıç ile ye-di de yedi
Eray Kılıç ile ye-di de yedi

FRANKIE

Nişantaşı Sofa hotelin 8. Katında, 5 yıldır gündüz 12:00'den sonra servise başlayan ve 12 ay açık olan üzeri açılır kapanır, Serdar Kombe'nin someliyeliği ve restoran müdürlüğünde, şarap kavında 273 farklı çeşidin ve 2000'in üzerinde şişenin bulunduğu, Ayşem Saraçoğlu'nun ise HERŞEYLİĞİNDE, sahnesi ise yazın 5 kışın 6 gece canlı performanslarla yemek sonrası misafirlerini coşturan Frankie İstanbul'u çok beğendim. Lezzetlerden ise Trança Confit, kaz ciğeri, bonfile, istakoz (fiyatı şaka gibi) buradaki herşeyi şiddetle önerir ve YE-RİM !

 • 2
 • 8
Eray Kılıç ile ye-di de yedi
Eray Kılıç ile ye-di de yedi

SAIL LOFT

Bodrum Gündoğan'ın sahil kısmının tam ortasında, 10YEDİ yıl önce kurulan bir sörf okulu Sail Loft, sabahları Sere Serpe kahvaltıların kurulduğu masalar, 6-13 yaş çocukların sörf dersi almaya geldiği, ilerleyen saatlerde ise yetişkinlerin gelip, sörf ve pedal board (sörf üzerinde kürek çekme) derslerini aldığı ya da sörf kiralayarak yaptığı, Bodrum'un kuzeyindeki YE-Dİ hocalı 5 kurtarma & eğitim botu ile güvenliğin sağlandığı tek sörf okulu olan bir marka Sail Loft 'ta insanlar gündüzleri surf yapar, akşamları kimse kimseye karışmadan eğlenip dans ederken ben akşam yemeğinde lezzet surfu yaptım. Burada vakit geçiren insanlar ve mekanın yaratıcısı Arda Önen'in çaldığı müzikler oldukça kaliteliyken burada yemek olduğunu da öğrendim geçtiğimiz günlerde. Kavurmalı Pizza'yı hafif limonladık, Pacman Burger'i direk gömdük, Barbecue soslu şaşlığı yiyince lezzetinin efsaneliğine şaşırdık diyebilirim, Bodrum da başka yerde pizza ve et yemem ama burada YE-RİM !

 • 3
 • 8
Eray Kılıç ile ye-di de yedi
Eray Kılıç ile ye-di de yedi

KALAMİ BALIK

Gündoğan Vita Bella hotelin iskelesinde geçen hafta açılan Kalami balıktan bahsetmek istiyorum. Mezeler lezzetli, ara sıcaklara nefis ama mekanın konumu ve iskelenin üzerindeki ambiyansı bence herşeye değer çünkü Gündoğan'da bu keyfi yapabileceğiniz başka bir mekan yok, Türkbükü'nde Daze restoran ve Kuumsal balık aynı bu konumdaki diğer iki işletme, Kalami restoranın en iyi özelliklerinden biri de tecrübeli servis ekibi. Ambiyans, çalan müzikler, esinti, iskelenin üzerinde leziz yemekler yemenin vermiş olduğu huzur, Bodrum Gündoğan Kalami'de ahtapot ızgaranın üzerine cezveden tereyağı döker YE-RİM !

 • 4
 • 8
Eray Kılıç ile ye-di de yedi
Eray Kılıç ile ye-di de yedi

DEVELİ

Asırlık Lezzet Develi Nişantaşı'ndan sonra Ankara'da açıldı…Ali ve Nuri Develi kardeşlerin yönetiminde olan Antep mutfağının duayeni, asırlık lezzet markası Develi, Nişantaşı'ndaki yeni şubesinden sonra Ankara'da da misafirlerini ağırlamaya başladı.

Et ve kebap mutfağında önce Nişantaşı'nda şimdi ise Ankara'da büyük bir boşluğu dolduracak olan Develi, bu şubelerine özel hazırladığı "Class Kebap" ile de konuklarına yeni ve ayrı bir tat sunuyor. Kuşaktan kuşağa aktarılan lezzet hikâyesiyle Türkiye'nin güçlü restoran gruplarından biri olan Develi, lezzet efsanesini Samatya, Kalamış, Etiler, Marin, Ataşehir, Florya, Eminönü ve Tuzla ViaMarin şubelerinden sonra Nişantaşı'nda da sürdürmeye devam ediyor. Mezeleri, et çeşitliliği, kebapları ve tatlıları ile beni benden alan 104 yıllık bu markanın herşeyini lavaşın arasına koya koya YE-RİM !

 • 5
 • 8
Eray Kılıç ile ye-di de yedi
Eray Kılıç ile ye-di de yedi

ZIO BEACH & NITE

Geçen sezon Alaçatı'nın en başarılı plajlarından Zio Beach bu sene akşam yemeği ve gece eğlencesini Alaçatı merkeze taşıyarak, Zio Nite Culinary Bar adıyla yepyeni bir mekan yarattı. Mekanın önüne araba ile gelebilmeniz Alaçatı'daki diğer mekanlardan ayıran en belirgin özelliği. Ünlü şeflerle çalışan Zio, bu sene de şef Murat Başaran'ın lezzetli menüsüyle oldukça iddialı.15 yıl boyunca İngiltere'nin ünlü restoran zinciri, Michelin yıldızlı İngiliz şef Tom Aikens ve AA iki rozet standartlı gastro fine dining restoranlarda görev yapan Başaran uzun bir aradan sonra Türkiye'ye dönüş yaptı ve Zio Nite'ın leziz mutfağını kurdu. Spesiyalleri arasında ' kral yengeç köftesi, 12 saat pişmiş kuzu kol, mürdüm eriği soslu ördek kroket ' gibi eşsiz lezzetler bulunuyor, YE-RİM !

 • 6
 • 8
Eray Kılıç ile ye-di de yedi
Eray Kılıç ile ye-di de yedi

BOREAS BUTİK OTEL ALAÇATI

Alaçatı'da Ali Eren Buharalı işletmesinde, Volkan İstek müdürlüğünde olan 21 odalı ve yaz kış açık olan, havuzlu, jakuzili bir tesis düşünün. Her odası farklı tasarıma sahip odaların isimleri de rüzgar isimlerinden oluşuyor. En iyi oda ise cumbalı olan geniş ve cibinlikli yatağa sahip Poyraz. Kışın şömine karşısındaki kış bahçesi de oldukça keyifli, ben bizzat denedim. Kahvaltılar ise iddialı, orada kalmasanız bile kahvaltıya gidin derim YE-RİM !

BİZE ULAŞIN