Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saraybosna ses veriyor

 • 1
 • 13
Saraybosna ses veriyor
Saraybosna ses veriyor

SARAYBOSNA SES VERİYOR!

GÜLŞAH N. MARAŞLI

İşte bu haftanın filmleri...

 • 2
 • 13
Saraybosna ses veriyor
Saraybosna ses veriyor

SARAYBOSNA'DA ÖLÜM (DEATH IN SARAJEVO)

Yönetmen: Danis Tanovic

Oyuncular: Jacques Weber, Snezana Vidovic, Izudin Bajrovic, Vedrana Seksan

Saraybosna… Acısıyla canımızı en fazla yakan savaş mağduru bir coğrafya. Ama daha da ötesi var bizim için, ecdâd yadigârı Sarajevo!

Bu hafta, sınırlar ayırsa da gönül bağımızı hiç koparmadığımız Bosna'dan bir filmle açıyoruz perdeyi. Öneririz, tavsiye ederiz, hatta mutlaka gidiniz!

Birinci Dünya Savaşı'nı başlatan suikastın 100. yılında Hotel Europe büyük bir etkinliğe hazırlanmaktadır. O gün, otelin çatısında yapılan TV yayınında sabit politik duruşlar birdenbire asırlık tartışmalara yol açarken, otel müdürü aylardır maaşlarını alamayan ve tam da bu önemli günde grev yapmaya karar veren çalışanları "kendine özgü" yöntemlerle engellemeye çalışmaktadır. Grev sözcüleri bir bir ortadan kaybolurken en önemli konuklardan birini korumaya çalışan polisin tek derdi ise eşinin almak istediği kanepenin fiyatıdır.

 • 3
 • 13
Saraybosna ses veriyor
Saraybosna ses veriyor

Bernard-Henri Lévy´nin "Hotel Europe" adlı oyunundan uyarlanan film, içinde bulunduğu coğrafyanın derin bir özetini çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. "Tarafsız Bölge"yle "Yabancı Dilde En İyi Film Oscar"ını, "Bir Hurdacının Hayatı"yla "Gümüş Ayı Ödülü"nü kazanan yönetmen Danis Tanovic, "Saraybosna'da Ölüm" ile de Berlin'de "Gümüş Ayı Ödülü"ne ve "FIPRESCI Ödülü"ne layık görüldü.

 • 4
 • 13
Saraybosna ses veriyor
Saraybosna ses veriyor

STAR TREK SONSUZLUK (STAR TREK BEYOND

Yönetmen: Justin Lin

Oyuncular: Chris Pine, Zachary Quinto, Karl Urban, Zoe Saldana

Efsane Star Trek yeniden beyazperdede!

İlk Star Trek filmini görenlerden hangimiz Atılgan mürettebatından birinin yerinde olmak istemedik ki! Sanki uzaya biz çıkıyor, farklı dünyaları keşfediyor, yeni maceralara biz atılıyor, hepimiz birer "Atılgan" oluyorduk.

"Star Trek Sonsuzluk" dünya çapında popüler olan Star Trek serisinin yeni filmi. USS Atılgan ile cesur mürettebatı yine hayranlarını uzayda maceralarla yine ilginç bir yolculuğa çıkarıyor.

 • 5
 • 13
Saraybosna ses veriyor
Saraybosna ses veriyor

Sonsuzluk'ta, Atılgan mürettebatı bilinmeyen uzayın uzak köşelerini araştırıyor, kendilerini ve Federasyon'un temsil ettiği her şeyi sınayan gizemli, yeni bir düşmanla karşılaşıyorlar.

Bir detay: 19 Haziran 2016'da Star Trek ailesinin bir üyesini kaybetti. Anton Yelchin'in beklenmedik ölümü Sonsuzluk oyuncu kadrosunu ve teknik ekibini çok üzdü. Oyuncular, teknik ekip ve tüm dünyadan hayranlar Pavel Chekov karakterini ve Anton'a olan sevgilerini ifade ettiler.

 • 6
 • 13
Saraybosna ses veriyor
Saraybosna ses veriyor

OYUN (NERVE)

Yönetmen: Henry Joost, Ariel Schulman

Oyuncular: Samira Wiley, Kimiko Glenn, Juliette Lewis, Dave Franco

New York sokaklarındaki gözü kara amatörlerin, çevrimiçi bilgilerinden yararlanan ve yarışanların en vahşi hayallerini, en derin korkularının suistimal edildiği bir doğruluk-cesaret uygulaması olan Oyun'da daha büyük riskler daha büyük ödeme anlamına geliyor.

 • 7
 • 13
Saraybosna ses veriyor
Saraybosna ses veriyor

Utangaç, dürüst son sınıf lise öğrencisi Venus "Vee" Delmonico, internet üzerinden canlı yayın yapan, adrenalin ile dolu bir yarışma olan Oyun'a düşünmeden kayıt olduktan sonra hayatı birden bire değişir. Heyecan arayan gençler birbirlerine cesaret gerektiren ve yüz kızartıcılık seviyesi çok hızlı yükselen, bir seri görevde meydan okurken, isimsiz "izleyiciler" aksiyona teşvik ederler. Vee, gizemli Ian ile partner olduktan sonra, aralarındaki anlık kimya uyumu onları Oyun'un yıldızı ve seyircilerin favorisi haline getirir. Gece zorlaşmaya başladıkça, Vee uzun süreli arkadaşlarına yabancılaşır ve hayatını para ve şöhret için riske atar. Ian'ın geçmişi ile ilgili bir şeyler keşfeden Vee, ailesinin geleceğinin riske girdiğini anlar. Tansiyon ve ödüller yükseldikçe, "kazanmak veya kaybetmenin" yerini, "yaşam veya ölüm" alır.

Filmin yapımcılığında "Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak" ile de tanıdığımız Allison Shearmur var.

BİZE ULAŞIN