Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)

 • 1
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)

'Çocuk şarkısı gibi'


Megastar Tarkan, altı yıl aradan sonra çıkaracağı yeni pop albümünden ilk şarkıyı hayranlarıyla paylaştı. 'Cuppa' isimli parça, dün iTunes platformundan dinlenmeye başlandı. Tarkan, yayınladığı mesajda "Ümit ederim ki 'Cuppa' sizi de beni heyecanlandırdığı kadar heyecanlandırır" ifadelerini kullandı. Ancak 'Cuppa', Megastar'ın beklediği olumlu tepkileri alamadı. İşte Twitter'da 'Cuppa'ya yöneltilen eleştirilerden bazıları:

'Cuppa' şaka sanırım! Yeni piyasaya çıkan bir şarkıcıya yazılmış ucuz bir şarkı gibi. Flash TV'de yayınlansın.

Şarkının sözleri Sezen Aksu'ya aitmiş, bir hayal kırıklığı daha.

Bence Tarkan'ı trollemişler. Bu şarkı Tarkan'ın olamaz, olmamalı. Tam bir hayal kırıklığı. Şaka yapıyor sandım.

Abi bu nedir ya! O güzelim sese bu şarkı yakıştı mı hiç... N'aptın sen, tutulacak bir yanı yok şarkının.

Tarkan'ın içinde bir Ajdar yatıyomuş da haberimiz yokmuş. Geçmiş olsun Tarkan'ı da kaybettik.

Bu nasıl şarkıdır? Malesef bende hayal kırıklığı yarattı. Bence olmamış.

Hakikaten felaket, çocuk tekerlemesi mi yazmışlar... Müzik vasat ötesi.

 • 2
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)

Eda Özerkan kına gecesi yaptı


"Kertenkele" dizisinin setinde tanışıp aşk yaşamaya başlayan Timur Acar ve Eda Özerkan çiftinin kına gecesi önceki gün The Green Park Otel'de gerçekleşti.
Eline altın koymayı ihmal etmedi

Timur Acar ile evlenmeye hazırlanan Eda Özerkan, önceki gün kına gecesini yaptı. The Green ParkOtel'de gerçekleşen kına gecesine çiftin ailesi ve arkadaşları katıldı. Dans ekibinin şovuyla başlayan gecenin ilerleyen saatlerinde kına yakma merasimine geçildi.

Yarın evleniyorlar

Timur Acar'ın annesi, kına yakmak için Özerkan'ın yanına gelerek eline altınkoymayı da ihmal etmedi. Kına yakma merasiminden sonra çift, dans etti. Özerkan ile Acar, yarın Çubuklu Hayal Kahvesi'nde gerçekleşecek olan düğünle evlenecek

 • 3
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)

"Bir gün herkes Tayyip Bey'e teşekkür edecek"


Her Kafadan Bir Ses ekibi olarak Hülya Koçyiğit'in organik ürün yetiştirme merakını ve bahçesinin bir alanını seraya çevirdiğini öğrenince, soluğu Zekeriyaköy'deki evinin bahçesinde aldık. Biz de tulumlarımızı giydik, meyve-sebze topladık, bahçeyi suladık. Ardından usta oyuncuyla koyu bir sohbete daldık, Selim Soydan'la 48 yıldır süren mutlu evliliklerinin sırrını da öğrendik

Bahçesi detoks alanı gibi

Duru güzelliği ve masumiyeti simgeleyen kalbi ile tanınan Hülya Koçyiğit, evine gittiğimizde bizi müthiş bir nezaketle karşıladı, uğurlarken de kapıya kadar eşlik etti.

Evinin bahçesinde uzun süredir organik meyve-sebze yetiştiren Koçyiğit, bahçesiyle büyük bir aşkla ilgileniyor. Sanatçının bahçesinde sadece meyve-sebze değil, birçok çiçek de yer alıyor. Hatta damatları Engin Altan Düzyatan, bir gün eve ziyarete geldiğinde, Koçyiğit'e mavi ladin ağacını hediye olarak getirmiş.

Koçyiğit için tam bir detoks alanı gibi olan bahçe; o gün başta ben olmak üzere ekipteki arkadaşlarım Özlem, Merve ve İlker'e de çok iyi geldi. Toprakla uğraşmak, tamamen doğal meyve-sebzeyi mis gibi kokusuyla kopartıp yiyebilmek... Ee tabi bunu bir de Hülya Koçyiğit ile yapıyor olmanın keyfi paha biçilemez. Mutfakta vakit geçirmeyi de çok seven Hülya Koçyiğit'in zeytinyağlıları, özellikle de benim de çok sevdiğim kısırı çok güzel yaptığını öğreniyoruz. En kısa zamanda kısır yemeye gitmek istiyoruz.

Senaryoların aynı olmasından şikayetçi

Hülya Koçyiğit, gerçek bir hanımefendi. Türkçe'yi düzgün konuşuyor, kelimeleri özenle seçiyor. İstiyorsun ki; hiç susmasın, hep anlatsın.
Yıllardır ne ekranlarda, ne beyazperdede olmamasına rağmen yeni neslin onu tanıması ne kadar büyük sanatçı olduğunun göstergesi.

Hülya Koçyiğit setleri çok özlemiş ama senaryolardan çok şikayetçi. Bu konuyla ilgili "Hep aynı yavan konular; sıkıldım artık. Oyuncunun içindeki mesaj verme kaygısı, hep daha iyisini bulma arzusu hiç bitmiyor. O yüzden ben de daha iyisini bekliyorum" diye konuşuyor.

Filmi sinema salonunda izlemeyi tercih ettiğini söyleyen sanatçının ilgisini en çok yaşanmış hikayeler çekiyormuş. Usta oyuncuyu en çok 'öteki' meselesi ilgilendiriyor. Koçyiğit, "Bu konu beni rahatsız ediyor. Öteki kim; kime göre öteki? Bu konuyla ilgili bir proje düşünüyorum" diyor.

Torunu Neslişah'ın kurduğu Raya Organik'in ürünleri sayesinde kendisinin de organikçi olduğunu söyleyen Koçyiğit, eskiden basketbol sahası olan bölüme toprak döküp bahçe yapmış.

Yıllardır içinde ölüm korkusu var

Türk sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit, bizi Zekeriyaköy'deki evinde güler yüzüyle karşılıyor. Sohbetimiz sırasında konu dizilere, oradan da Hülya Avşar'ın 'Muhteşem Yüzyıl'daki performansına geliyor. Koçyiğit, tüm eleştirilere rağmen Avşar'ın dizideki oyunculuğunu çok başarılı bulduğunu söylüyor.

Televizyondaki bazı dizileri izlediğini belirten Koçyiğit; tercihi tarihi veya biyografik yapımlardan yana kullanıyormuş. Koçyiğit, özellikle damadı Engin Altan Düzyatan'ın oynadığı 'Diriliş: Ertuğrul' dizisini hiç kaçırmıyormuş.

GEZİYOR, OKUYOR

Koçyiğit, Selim Soydan'la dile kolay tam 48 yıldır evli. Merakla soruyorum "İki ünlü insanın evliliği zor olmuyor mu?" diye. Hülya Hanım, hiç düşünmeden şöyle yanıt veriyor: "İnsanın niyeti, ne amaçla evlendiği çok önemli. Biz Selim'le ortak hobiler, paylaşımlar yarattık birbirimize. Mesela Selim opera sevmediği halde benimle operaya geliyor. 'Off çok sıkıldım' dese de benimle birlikte operayı izliyor. Ben de maçları yakından takip ederim."

Hayattan bahsederken, söz ölüme geliyor. Koçyiğit bu konuyla ilgili de şunları dile getiriyor: "Aslında ölüm korkusu bende hep vardı. Nedeni ise sevdiklerime doyamadan gitmek. Ama Allah'a çok şükür sevdiklerimleyim şu anda."

Türkan Şoray, Fatma Girik ve Filiz Akın'la görüştüğünü açıklayan Koçyiğit günlerini gezerek, kitap okuyarak ve bahçesiyle ilgilenerek geçirdiğini belirtiyor.

Torunu Neslişah müthiş bir anne olmuş

Hülya Koçyiğit'in sağ kolu Sema Telli ile konuştuğumda bize, Koçyiğit'in evindeki küçük bostandan bahsetti. Bir süredir bostandaki ürünlerin büyümesini bekliyorduk ve o an geldi çattı. Bahçıvan tulumlarımızı alıp Koçyiğit'in evine gittik. Sanatçı, tüm samimiyeti ve güleryüzüyle bizi karşılıyor. Her görüşmemizde Koçyiğit'e olan hayranlığım biraz daha artıyor. Doğal hali, anaç ruhu hepimizi etkiliyor.

'MUTFAK TERAPİ GİBİ'

Kariyerinin ilk dönemlerinde yılda 14 film çektiğini, çok yoğun çalıştığını anlatan Koçyiğit, "Yıllarca en çok özlediğim şey; ailemle daha çok birlikte olmaktı. Selim (Soydan) 'Yıllarca sana tam sahip olamadım. Sen sadece bana ait değildin. Şimdi daha mutluyum. Bana da zaman ayırıyorsun' diyor" diye konuşuyor.

Koçyiğit 48 yıldır devam eden mutlu bir evliliğin sırrını da veriyor: "Bizim birbirimize olan saygı ve sevgimiz hiç bitmedi. Üçüncü bir kişiyle birbirimiz hakkında asla konuşmadık. Kızımız Gülşah'ın yanında da karı-koca olarak negatif hiçbir şey konuşmadık. Ona hep evlilikle ilgili güzel mesajlar verdim. O da 18 yaşında evlenmeye karar verdi."

Koçyiğit, 6 ay önce anne olan torunu Neslişah Düzyatan'dan bahsediyor: "Mükemmel bir anne oldu. Bu kadarını beklemiyordum. Hep 'Çok şanslıyım. Allah bana yardım ediyor' diyor. Babasının küçük bir biblosu gibi. Çok güleç."

Damadı Engin Altan Düzyatan'ın oyunculuğuyla ilgili olarak da "Engin çok başarılı bir oyuncu ama kendisini geliştirmeye devam ediyor. Onun bu azmini çok beğeniyorum" diyor.

Ünlü sanatçı mutfak tutkusunu da şöyle anlatıyor: "Zeytinyağlıları güzel yapıyorum. Salata çeşitlerini de severim, çok da yaparım. Haftada birkaç gün mutlaka evde kısır olur. Mutfakta oyalanmak terapi gibi."

Bir dönem Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın birçok davetine de katılan sanatçı, Erdoğan'ın müthiş vizyonu olan bir lider olduğunu söylüyor.

Koçyiğit "Cumhurbaşkanımız, aileme ve benim duruşuma saygı duyduklarını iletti. Benim de kendisine çok büyük saygım var. Bir gün insanlar "İyi ki Marmaray'ı yapmış. Üçüncü havalimanını açmış. Allah razı olsun" diyecek, teşekkür edecek. Kendisi bu ülkeye çok güzel eserler bıraktı.

Sosyal medyayla arasının nasıl olduğunu sorduğumuz Koçyiğit, artık Instagram'a hulyakocyigitofficial adıyla girdiğini ve buradan fotoğraflarını paylaşacağını söyledi

 • 4
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)

Zerrin Özer: Hülya Avşar kötü gün dostudur

Doktorun yanlış ameliyat etmesi sonucu bir süre tekerlikli sandalyeye mahkum kalan, şimdilerde ise yürümekte zorluk yaşayan Zerrin Özer, 'Harbiden Git' şarkısında klip çekerek hayranlarını sevindirdi.

"Hiç kimseye kırgın değilim"

Geçirdiği zor dönemlerde arayan ya da aramayanların olduğunun altını çizen Özer, ''Hiç kimseye kırgın değilim. Hüyla Avşar mesela çok kötü gün dostudur. Kimse bilmez bunu. Çünkü her şeyi gizli yapar" diyerek Avşar Kızı'ndan övgü dolu sözlerle bahsetti.

"Azer Bülbül unutulmasın"

Merhum sanatçı Azer Bülbül'ün 'Duygularım' adlı şarkısını okuyan sanatçı, Bülbül hakkında da konuştu. "Keşke Azer Bülbül'ü ölmeden önce tanıma fırsatım olsaydı" diyen sanatçı, "Çok iyi biriydi. Onun unutulmasını istemiyorum. Azer Bülbül'le çok çalışmak isterdim'' dedi.

 • 5
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)

Taylor Swift ile Calvin Harris birbirine girdi


Calvin Harris, şarkısını Taylor Swift'in yazdığını söylemesi üzerine sinirlenerek "Canın sıkılıyor ve yakmak istediğin birine ihtiyacın var ama kusura bakma, ben o değilim" dedi.

15 aylık birlikteliklerini geçtiğimiz günlerde noktalayan çift arasında sular durulmuyor. Calvin Harris'in son hiti 'This is What You Came For' şarkıs��nı yazdığını söyleyen Taylor Swift ortalığı fena halde karıştırdı.

Takma isim kullanmış

DJ Calvin Harris'ten ayrılır ayrılmaz aktör Tom Hiddleston'la birlikte olmaya yaşamaya başlayan Taylor Swift, Harris'in Rihanna ile olan düeti 'This is What You Came For' şarkısının sözlerini yazdığını doğruladı. Taylor Swift'in menajeri, Swift'in şarkı sözlerini Nils Sjoberg takma adını kullanarak yazdığını açıkladı.

Bu doğrulama sonrası oldukça sinirlenen Harris resmi Twitter hesabından şunları yazdı:

"Bu şarkının yazılmasına yardım etti. Müziği ben yaptım, aranjesini ve vokalleri ben hallettim. Başta o bunu bir sır olarak saklamak istedi ve takma ad kullandı. Bunu şimdi açıklamaya karar vermesi çok incitici ve beni ne kadar kötü bir pozisyona sokuyor… Eğer yeni bir ilişkin varsa ve mutluysan ona odaklanmalı ve eski sevgilini gözyaşlarına boğmayı düşünmemelisin."

"Biliyorum canın sıkılıyor"

Calvin Harris tweetlerinin devamına ise Taylor Swift ile Katy Perry arasındaki büyük kavgaya da işaret etti: "Biliyorum şu an turnede değilsin, canın sıkılıyor ve tıpkı Katy gibi canını yakmak istediğin birine ihtiyacın var ama kusura bakma, ben o değilim. Buna izin vermeyeceğim. Lütfen kendi hayatına odaklan, iyi bir hayatın olacak bunu hak ediyorsun" sözlerini ekledi.

 • 6
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (15.07.2016)

Kylie Jenner kız kardeşinin kıyafetlerini çaldığını itiraf etti


Kylie Jenner hayatının en büyük pişmanlığının dudaklarını fazla büyük yaptırmak olduğunu söyleyerek ablası Kim Kardashian'ın kıyafetlerini çaldığını itiraf etti.

Kim Kardashian, bir dergi için 18 yaşındaki kız kardeşi Kylie Jenner ile güzellik sırlarını ve çocukluk anılarını konuştu. Jenner, hayatındaki en büyük pişmanlığını da açıkladı.

Kim'in kıyafetlerini çalıyor

Röportajda güzellik tavsiyelerini veren Kylie, annesi sayesinde göz çevresi kremi kullanmaya başladığını söylerken, Kim Kardashian'ın kıyafetlerini çaldığını itiraf etti.

Güneş kremi kullanmayı asla aksatmadığını söyleyen Kylie Jenner, pişman olduğu en büyük kararın ise dudaklarını fazla büyük yaptırmak olduğunu dile getirdi.

İleride kendi kozmetik markasını daha da geliştirmek istediğini açıklayan Jenner, güzellik ikonunun ise Kim Kardashian olduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN