Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kibariye'nin inanılmaz değişimi

 • 1
 • 13
Kibariye'nin inanılmaz değişimi
Kibariye'nin inanılmaz değişimi

Fotoğraflar: Recai Kömür

Her Kafadan Bir Ses ekibi olarak 'Seni Çok Seviyorum' adlı single'ını çıkaran Kibariye'yle 5 çayında buluştuk. Mehmet Turgut'un çektiği albüm fotoğrafları ve "Ben güzel gacıyım" açıklamasıyla şaşırtan Kibariye'yle; yeni imajından yatırımlarına kadar her konuda konuştuk. Kibariye; sanat camiası hakkında gıybet yapmayan, okumasa da aptal olmadığını söyleyen, dilinden Allah'ı düşürmeyen biri. İşte dört farklı gözden Kibariye...

İlker GEZİCİ
En büyük hayali kızının okuması ve imanlı olması

Kibariye 42 yıldır hayatımızda... Söylediği arabesk şarkıların yanı sıra mütevazı kişiliği, sempatikliği ve şahsına münhasır ses rengiyle gönüllerde taht kurmasını bildi. Kendisiyle o kadar barışık ki; kariyerinin ilk yıllarından itibaren hem nota, hem okumayazma bilmediğini açık yüreklilikle ifade etti. aksu'yla yeni proje

 • 2
 • 13
Kibariye'nin inanılmaz değişimi
Kibariye'nin inanılmaz değişimi

Kibariye bizi evinin yakınındaki bir mekanda 5 çayına davet etti. Kendisine ilk "Yıllardır albüm yapan biri olarak neden bu kez single yaptınız?" diye sordum. "20 şarkılık albümler bile yaptım. Bir-iki şarkı patlıyor, diğerlerine yazık oluyor. Canım böyle istedi" diye cevap verdi.
15 yaşındaki kızı Birgül'ün üstüne titriyor. "Hayatta en çok anne olmayı istedim" diyen Kibariye, kızıyla arkadaş gibi olduklarını, çok katı ve kuralcı bir anne olmadığını anlatıyor. "Ben okumadım, o okusun; benim eksikliğimi o kapatsın" diyen sanatçı; kızını imanlı, namazı niyazı bilen biri olarak yetiştirmeye çalıştığını söyledi.

 • 3
 • 13
Kibariye'nin inanılmaz değişimi
Kibariye'nin inanılmaz değişimi

Onun için brahim Tatlıses ve Tarkan'ın yeri başka. Tatlıses'le ilgili "Onun da benim gibi içi dışı birdir" yorumunu yaptı. 'Gülümse Kaderine' adlı şarkıda düet yaptığı Tarkan'la da yeniden düet yapmayı çok istediğini söyledi. Kibariye, Megastar için de "Türkü de okuyor, sanat müziği de; çok dolu, kimse onun eline su dökemez" dedi. Sezen Aksu ve Ajda Pekkan'la da bir şarkı söylemek istediğini belirtirken Sezen Aksu imzalı bir proje için hazırlandıklarını da ilk kez açıkladı.
17 yıldır Ali Küçükbalçık'la evli olan şarkıcı, mutlu evliliğin sırrını da verdi: "Evlilik özel bir şey. Ömür boyu sürmesi için hassas dengeler var. Evde biri konuşurken diğeri susacak. Biri karabiberse diğeri tuz olacak."

 • 4
 • 13
Kibariye'nin inanılmaz değişimi
Kibariye'nin inanılmaz değişimi

MERVE YURTYAPAN
Yüzüne dokunup botoks var mı diye test ettik

Kibariye'nin yeni single'ı için çektirdiği fotoğraflar çok konuşuluyor, 'Ne kadar güzelleşmiş, botoks yaptırmış' yorumları yapılıyor. "Bakın botoks var mı?" diyerek ellerimizle yüzünü test etmemizi isteyen şarkıcı şunları söyledi: "Güzelim ne yapayım, Allah beni böyle yaratmış. Mankenlerden bile güzelim. Şaka bir yana; kalp güzelliğimi nasıl elde ettiğimi sorarsanız; onu bana veren Allah. Ben kırışmadan kalacağım. Ufak tefek şeyleri fondötenle kapatırız artık. Estetiğe karşıyım. Makyajsız daha güzelim. Ben kendimi beğeniyorum; önemli olan, sesim bozulmasın."

 • 5
 • 13
Kibariye'nin inanılmaz değişimi
Kibariye'nin inanılmaz değişimi

Her cümlesi mütevazı ama konu işine gelince iddialı: "Arabeskin öncülerinden biriyim. Stüdyoya bir kere girer, okumamı yapar, çıkarım. Çok sağlam bir kulağım var ve ezberim çok iyidir."
Kızı Birgül'den bahsederken gözünün içi parlıyor. "Kuralcı mısınız?" diye soruyorum. "Ben kurallardan sıkılıyorum. Kızımla arkadaş gibiyim. Babası biraz kuralcıdır. Ama önce okuyup altın bileziğini alacak. Yolunu çizdi zaten, tasarımcı olmak istiyor" diye cevap veriyor.
Kibariye son derece açık yürekli biri. "Bu gördüğünüz şeylerin içinde büyümedim ben. Bunları sesim sayesinde gördüm. Haddini bilen bir kadınım ama bilmeyenlere de bildirtirim" diyor.

 • 6
 • 13
Kibariye'nin inanılmaz değişimi
Kibariye'nin inanılmaz değişimi

Sanatçı bize ev yaşantısından da bahsediyor. Evde yemekler ondan soruluyormuş. Şeker hastalığı olduğu için sağlıklı beslenmeye özen gösteren Kibariye "Mümkün olduğunca sebze yapıyorum. Bulgurla pazı dolması yaparım. Güzellik için değil, sağlık için yediklerime dikkat ediyorum. Güzelliğin peşinde değilim; yoksa çoktan neler yaptırırdım neler."
Kibariye'ye yatırımlarını da soruyoruz. Söze "En utandığım şeyi soruyorsunuz bana" diye başlıyor ve devam ediyor: "Neyim varsa hepsi evladıma kalacak. Kendime hiçbir zaman zenginim demem. Biz bu dünyada misafiriz. Bugün paran olur, yarın sıfırlanır gidersin."

BİZE ULAŞIN