Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün okunması gereken 7 köşe yazısı

 • 1
 • 7
LEVENT TÜZEMEN / SABAH
LEVENT TÜZEMEN / SABAH

Terim belli ki Burak'ı "Seni gol silahım olarak görüyorum" mesajıyla kazanmak istiyor. Burak da güzel bir kafa golü atarak Milli Takım'ın kazanma alışkanlığını sürdürdü. Ancak Burak savunmaya yardıma sadece rakip korner atarken gelmemeli. Önde kalacaksa rakip savunmanın kolay top kullanmaması için baskı kurmalı. Volkan Babacan gecenin yıldızıydı, topları sektirmedi. Rakibin etkili şutlarında doğru pozisyon alarak gol yemedi.

UYARI: Emre Mor her türlü övgüyü hak ediyor. Ama iki şeyi unutmamalı. 1- Pas vermeyi öğrenmeli. 2- İtiraz etmeyi unutup futboluna odaklanmalı.

 • 2
 • 7
UĞUR MELEKE / HÜRRİYET
UĞUR MELEKE / HÜRRİYET

Burak koşmazsa, Arda seyrederse, Hakan mücadele etmezse, Oğuzhan kulübünde çaldığı sayıda top çalmazsa düzeltemeyiz bu tabloyu. Hırvatlar'a-İspanyollar'a karşı topun 90 dakika bizde kalma şansı yok ki! Top bizdeyken belki iyi işler yapacağız, goller atacağız ama onlara geçtiğinde San Marinolaşmamamız-Faroeleşmememiz gerek... Milli takımın 11'indeki kenar tercihleri Arda ve Hakan... Alternatifleri Volkan ve Emre. Terim'in seçimine bakılırsa Olcay kenarlarda beşinci tercih gibi duruyor. Terim, Hakan'ı kenarda kullanacaksa Olcay'ı neden götürüyor ki Fransa'ya? Üstelik kulübede net bir defansif orta saha alternatifimiz yokken.

 • 3
 • 7
METİN TEKİN - SABAH
METİN TEKİN - SABAH

Slovenya maçı son provaydı, kadrosuna da öyle bakmak lazım. En gerçekçi ipuçlarını verecek maçtı. Hırvatistan maçı 11'ine gelirsek, bana göre tek bir sorunun cevabı aranıyor burada... Burak Yılmaz mı, Cenk Tosun mu?.. Burak'ın da golle dönüşü... Bana göre; Hırvatistan maçında diğer 10 kişinin aynı olacağı, yalnızca bu sorunun cevabının farklılık yaratacağı bir kadro gördük. Bu ekip Avrupa finallerindeki ilk maçının 11'ini oluşturacaktır.

 • 4
 • 7
GÜRCAN BİLGİÇ - SABAH
GÜRCAN BİLGİÇ - SABAH

Sonuçta zor pozisyon veren ama pozisyona da zor giren bir takım olarak kendimizi tarif edebiliriz. İngiltere'ye kafa tutmamız da cebimizde, Karadağ karşısında uzatmalara kadar sıkıntı çekmemizde.. İki gerçeğimiz var. Birincisi hem kulüp, hem de Milli Takımımızın Avrupa'da yükseldiği dönemde muhteşem kaleci performanslarına sahip olması. İkincisi ekstra bir yıldızımızın olması. Bu şampiyona için Volkan Şen veya Emre Mor gibi bire birde ölçülemeyen oyuncularımızın performansı veya duran toplarda Hakan ile Selçuk'un ekstra becerileri bizi taşıyacak.

 • 5
 • 7
MUSTAFA SAPMAZ - AKŞAM
MUSTAFA SAPMAZ - AKŞAM

Dün solda Arda Turan, sağda Hakan Çalhanoğlu ile pasör sayısı beş olunca top bize geçtiğinde daha güvenli bir takım oldu. Bu özelliğimizi çok etkili kullanamadık. Eksiğimiz hızdı. İlk yarının son 5 dakikasına kadar Burak Yılmaz hariç topun arkasına çok disiplinli şekilde geçtik. Saha yerleşimimiz, oyuncular arasındaki mesafe gayet iyiydi.

 • 6
 • 7
TURGAY DEMİR / FOTOMAÇ
TURGAY DEMİR / FOTOMAÇ

Ya tüm orta sahamız Kampl kadar koşacak ya da Selçuk ve Ozan ikişer kişilik koşacaklar. Bu iki ihtimal de zor görünüyor. Yani eğer bir futbol çadırı kuracaksak orta direk sağlam olmalı. Fatih hocanın bu bölge için çözüm üretmesi şart. Görüntü iyi değil. Orta saha yeteri kadar koşmazsa teknik kapasitemiz bile bizi kurtarmaz. Hala vakit var ve radikal kararlar alan bir Terim işleri düzeltebilir.

BİZE ULAŞIN