Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rüya takım sahada

 • 1
 • 9
Rüya takım sahada
Rüya takım sahada

2016-2017 sezonu başlıyor. SABAH SPOR dev yazar kadrosuyla Turgay Şeren Sezonuna hazır...

 • 2
 • 9
Rüya takım sahada
Rüya takım sahada

ÖMER ÜRÜNDÜL: Favori takım yok

Evet, Süper Lig start alıyor. Öncelikle tüm takımlara başarılar diliyorum. 15 Temmuz'dan sonraki milli birlik içinde çok daha fair play çerçevesinde bir lig bekliyorum. Belki Süper Kupa derbisi bazı istenmeyen olaylara sahne oldu ama ben bunların en aza ineceği görüşündeyim. Deplasman yasağının kalkmasından memnunum. Bu hiç içime sinmiyordu. Bu sene için transfer dönemini de göz önüne alarak şu anda favori bir takım görmüyorum. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi öncesi kadro sıkıntısı yaşıyor. Fenerbahçe'de mantık dışı olaylar gelişiyor. G.Saray bana göre Avrupa kulvarında olmamasına rağmen iyi transferler yaptı. Trabzonspor kapalı kutu. Bakalım yukarıyı zorlayacak takımlar içine Konyaspor ile Osmanlıspor'dan başkaları da girecek mi?

 • 3
 • 9
Rüya takım sahada
Rüya takım sahada

LEVENT TÜZEMEN: Şanslar %33

Vatan hainlerinin 15 Temmuz gecesi yapmak istediği darbeye halk sokaklara dökülüp "Dur " dedi. Demokrasi uğruna o gece bedenlerini, yüreklerini çekinmeden tanklara ve silahlara karşı siper etti. Halk dayanışması içinde renk, dil, din ve kulüp ayrımı yoktu. Yeni sezonda tribünler bir, birlik ve sevgi dolu olmalı. Bu sezon şampiyonluğun bence favorisi yok. Üç büyük kulübün şansları eşit: Galatasaray %33, Beşiktaş %33 ve Fenerbahçe %33.. Ancak Trabzonspor, Konyaspor, Başakşehir, Osmanlıspor ve Akhisarspor zirvenin kaderini belirleyecek takımlar olacaktır. 3 büyüklerden hangisi bu 5 takımdan fazla puan alırsa şampiyonluk yarışında kendine avantaj sağlar.

 • 4
 • 9
Rüya takım sahada
Rüya takım sahada

İSKENDER GÜNEN: Kaliteyi yükseltmeliyiz

Yaşanan 15 Temmuz travmasından sonra futbolun konsantre olabilmek kolay değil. Çünkü sorunlarımız o kadar çok ki geçen yıllarda olduğu gibi futbol odaklı düşüncelerimiz çok fazla değil. Bu yıl beklentimiz her zaman olduğu gibi fair play ölçüleri içinde hak edenin kazanacağı bir lig olsun. Oyun kalitemizi de son Avrupa şampiyonası bizlere bir kez daha gösterdi ki yükseltmek zorundayız. Şu anda ligde favori bir takım verebilmek bana göre olanaklı değil. Bir de Süper Kupa finalinde yaşananlardan sonra yetkililere deplasman yasağının kalkması konusunda bir kez daha düşünmeleri gerektiğini belirtmeliyim.

 • 5
 • 9
Rüya takım sahada
Rüya takım sahada

AHMET ÇAKAR: Beşiktaş'a şaşırıyorum

Lig problemli başlıyor. Ülke olarak 15 Temmuz'da direkten döndük ama yine ülke olarak zor durumlarda nasıl bir araya gelebileceğimizi de dünyaya gösterdik. İnsanlar şu anda futbola konsantre değiller. Ama lig ilerledikçe yavaş yavaş ısınılır. Her takımda problem var. Beni şaşırtan şampiyon Beşiktaş'ın durumu. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacaklar ve bu sene yine şampiyon olabilecekleri bir dönemde güç kaybetmelerinin izahı yok. Santrfor önemli bir problem, stoperler de öyle. Gelelim Fenerbahçe'ye... Manasız bir iş yaptılar. Dick Advocaat ismine karşı değilim. Ama madem Pereira'yı kovacaktın niye Ağustos ayını beklediniz. Mayıs sonunda gönderirdiniz, yeni sezona ve yeni transferlere yeni hocanızla karar verirdiniz. G.Saray ise kapalı kutu. Birkaç iyi transfer yaptılar ama şampiyonluk yarışı için yetebilecek mi, merakla bekliyoruz.

 • 6
 • 9
Rüya takım sahada
Rüya takım sahada

GÜRCAN BİLGİÇ: Sürpriz bir şampiyon çıkabilir

3 Temmuz travmasının üstüne bir de 15 Temmuz eklendi. Büyük takımlarımız UEFA tarafından kelepçelendi. Diğerleri işin ekonomisinden çıkamıyorlar ve geçen senenin kalitesine ulaşamama endişesi taşıyoruz. Bu iniş-çıkış içinde ben 6. şampiyonu görme ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünüyorum. Çünkü her zamanki şampiyon adayları kalite olarak geçen sezonun gerisindeler ama Konyaspor, Medipol Başakşehir ve Osmanlıspor gibi teknik direktör takımları vites arttırmayı başardılar. Bu üçlüden biri sezonun yeni şampiyonu olabilir.

BİZE ULAŞIN