Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kocam benden yıllarca tiksindi'

İnanılmaz olay! Doğum yaptıktan sonra sakalları çıkan 33 yaşındaki , çocuğunu doğurduktan 7 yıl sonra tedavi edilebildi. Kadınları etkileyen en önemli sorunlardan biri olan hirsutizm ile mücadele eden kadın, tedavi olmadan önce geçen senelerde çok zorluklar yaşadığını, hatta kocasının kendisinden tiksindiğini söyledi.

'Kocam benden yıllarca tiksindi'

Rusya'nın Volgograd kentinden Svetlana Savchenkova'nın hamileliği esnasında yüzünde tüyler çıkmaya başladı, hamilelikten sonra ise bir erkek gibi görünmeye başladı.

'Kocam benden yıllarca tiksindi'

Her beş kadının etkileyen sorunlardan biri olan polikistik over sendromu yaşayan talihsiz kadın tedavi olmadan önce çocuğunun yüzüne dokunmasına izin vermiyor, dışarıda maskeyle dolaşıyordu. Talihsiz kadın bu süreçte kocasının da kendisinden tiksindiğini yanına yaklaşmadığını ifade ediyor. Ve ekliyor: 'Kocamla aramızdaki ilişki bitme noktasına gelmişti. Beni hiç öpmüyor, dokunmuyordu. Durumumuz her yıl daha da kötüye gidiyor, ailemizin parçalanacağından korkuyordum.'

'Kocam benden yıllarca tiksindi'

Yaşadığı problemi tedavi ettirmek için birkaç doktorun kapısını çalan ancak sorunlarından kurtulamayan 33 yaşındaki kadın yardım almak umuduyla Rusya'da yayınlanan bir TV programına çıktı.

'Kocam benden yıllarca tiksindi'

Yaşadığı sorunları programda gözyaşlarıyla anlatan kadın bu süreçte insanlar tarafından zorbalığa uğradığını da söylüyor. TV şovu sayesinde kendisine yüzlerce kişiden yardım eli uzanan Svetlana'ya bir dizi test, seks hormonları ve terapiler uygulandı.

'Kocam benden yıllarca tiksindi'

İşin uzmanları sayesinde tekrar sağlıklı günlerine dönen kadın, sevincini şu sözlerle anlatıyor: ' Artık ev halkından önce uyanıp yüzümü tıtraş etmiyorum. Kocamı kaybedeceğim diye korkmuyorum. Oğluma artık sarılabiliyorum beni öpebiliyor.

'Kocam benden yıllarca tiksindi'

Hirsutizm, polikistik over sendromunun (PKOS) sık görülen bir belirtisidir. Polikistik over sendromu her beş kadından birini etkiliyor ve yumurtalıkların işleyişini etkiliyor. Bu kadınlarda yüz, göğüs, sırt kıllanmalarını da beraberinde getiriyor.

BİZE ULAŞIN