Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Makedonya'da Atatürk Anıtı açıldı

'nın Veles (Köprülü) şehrinde 21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk anıtının açılışı gerçekleştirildi.

Makedonya'da Atatürk Anıtı açıldı

'daki 21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı etkinliklerin sonuncusu ülkenin orta kesiminde bulunan Veles(Köprülü) kentinde yapıldı.

Şehirde açılışı yapılan için düzenlenen törene Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtım Müşaviri Av. Çiğdem Güllü, Köprülü Belediye Başkanı Ace Kocevski, Makedonya'daki Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Beycan İlyas ile yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Makedonya'da Atatürk Anıtı açıldı

"DOSTLUĞUN EN GÜZEL GÖSTERGESİ"

Açılışın ardından heyetler anıta çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Tören sonrası SABAH'a konuşan Müşavir Çiğdem Güllü, "iki ülke arasındaki dostluğun en güzel göstergesinin açılışını yapmaktan onur duydum." ifadelerini kullandı.

Makedonya'da Atatürk Anıtı açıldı

Veles (Köprülü) Belediye Başkanı Kocevski ise yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ün sadece Kocacık kökenli olması, Manastır'da eğitim görmesi açısından değil, onun sadece Türk tarihi için değil dünya tarihi için de önemli bir şahsiyet olması nedeniyle, bunun bizim tarafımızdan çok iyi bir jest olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Makedonya'da Atatürk Anıtı açıldı

Benzer bir anıtın Merkez Jupa'da da bulunduğunu anımsatan Kocevski, Türkiye'den gelen turist grupların Köprülü'yü de ziyaret edilecek destinasyonlar arasına alacakları duyumları aldıklarını belirtti.

BİZE ULAŞIN