Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve giriş belgesi sorgulama ekranı ÖSYM! 2020 YKS sınav yerleri ne zaman belli olacak?

Üniversite sınavı için geri sayım sürüyor. 2020 belli oldu mu, giriş belgesi ne zaman yayınlanacak soruların yanıtları, son günlerin en çok araştırılanları arasında öne çıkıyor. 27-28 Haziran tarihlerindeki TYT, AYT ve YDT oturumlarına katılım gösterecek aday öğrenciler, sınav yerleri ve giriş belgesi sorgulama işlemleri hakkında araştırmalarını arttırdı. Bilindiği gibi, YKS sınav yerleri ve giriş belgesi ile adaylar, hangi oturuma nerede katılım göstereceğini öğreniyor. Peki, ÖSYM ile 2020 YKS sınav yerleri ne zaman belli olacak? YKS sınav giriş belgesi nasıl, nereden alınır? İşte, ÖSYM AİS sorgulama ekranı...

YKS sınav yerleri ve giriş belgesi sorgulama ekranı ÖSYM! 2020 YKS sınav yerleri ne zaman belli olacak?

Yüz binlerce adayın katılımı ile düzenlenecek olan üniversite sınavı için çok az bir süre kaldı. ÖSYM tarafından 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı için heyecan dorukta! Aday öğrenciler son çalışmalarını yaparken sınav yerleri ve giriş belgesi sorgulama gibi önemli bilgilere de erişmeye çalışıyor. Zira, 2020 ve giriş belgesi ile öğrenciler, kendilerini ilgilendiren TYT, AYT ve YDT oturumlarına nerede, hangi okulda gireceklerini öğrenecek

YKS SINAV YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK? ÖSYM ÜNİVERSİTE SINAVI GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI

Tam bu noktada, '2020 sınav yerleri açıklandı mı, giriş belgesi sorgulama nereden yapılır?' sorusunun yanıtı son günlerde yoğun bir şekilde araştırılıyor. Peki, belli oldu mu, giriş belgesi nasıl, nereden alınır?

Sayfayı aşağıya doğru kaydırarak AİS sorgulama ekranı ile üniversite sınavı giriş yerleri ve belgesi hakkında güncel bilgileri edinebilirsiniz.

YKS sınav yerleri ve giriş belgesi sorgulama ekranı ÖSYM! 2020 YKS sınav yerleri ne zaman belli olacak?

2020 YKS SINAV YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

27-28 Haziran tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın giriş yerleri henüz belli olmadı.

Sınav tarihi düşünüldüğünde, sınav giriş yerlerinin ve belgesinin Haziran ortasında erişime açılması bekleniyor. Zira, , sınav giriş yerlerini yoğunluk durumuna göre en geç sınava 14 gün kala açıklanmaktadır.

YKS SINAV YERLERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

YKS sınav yerleri ve giriş belgesi sorgulama ekranı ÖSYM! 2020 YKS sınav yerleri ne zaman belli olacak?

2020 YKS NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-), Başkanlığımızca 27 - 28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacaktır.

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı () Kılavuzu, sınav tarihleri ve Yükseköğretim Kurulunun 2020-'ye ilişkin aldığı kararlar doğrultusunda güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.

YKS sınav yerleri ve giriş belgesi sorgulama ekranı ÖSYM! 2020 YKS sınav yerleri ne zaman belli olacak?

YKS 2020'DE HANGİ KONULAR OLACAK?

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "'ye hazırlanan öğrencilerimiz de rahat olsunlar. YÖK ve Başkanlığımız ile koordineli bir şekilde tüm önlemleri alıyoruz. Buna göre 12. sınıf öğrencilerimiz; 9., 10., 11. sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklar." dedi.

Buna göre 12'nci sınıf müfredatından sorumlu olunacak konular şöyle;

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI: Edebiyat ile düşünce akımları, felsefe arasında ilişki gibi konularla birlikte, 'Hikaye' ve 'Şiir' ünitelerinde işlenen konular. Dilbilgisi çalışmaları, öğrencilerin temel eğitimden edindikleri bilgilerden hareketle ünitelerdeki ilgili metinler üzerinden yapılacak. Konu anlatımına girilmeyecek. Gerekirse konulara yönelik kısa açıklamalar yapılabilecek. Öğrenciler tüm dilbilgisi konularından sorumlu tutulacaklar.

MATEMATİK: Üstel Fonksiyon, Logaritma Fonksiyonu, Üstsel ve Logaritmik Denklem ve Eşitsizlikler İle Gerçek Sayı Dizileri, konularından; Geometride ise, Toplam-Fark ve İki Kat Açı, Trigonometrik Denklemler, Analitik Düzlemde Temel Dönüşümler konularından soru gelebilir. 12'nci temel matematik düzeyinde Denklem ve Eşitsizlikler, Üslü ve Köklü İfadeler, Bilinçli Tüketici Aritmetiği konularından sorumlu olunacak.

FİZİK: Düzgün Çembersel Hareket, Dönerek Öteleme Hareketi, Açısal Momentum, Kütle Çekim Kuvveti, Kepler Kanunları, Basit Harmonik Hareket, Dalgalarda Kırınım, Girişim ve Doppler Olayı konularından sorular gelebilir.

KİMYA: Redoks tepkimeleri, elektrot ve elektrokimyasal hücre kavramları gibi konuların yer aldığı Kimya ve Elektirik ile anorganik ve organik bileşikler, kovalent bağlı kimyasal türler gibi konuların yer aldığı Karbon Kimyasına Giriş ünitelerinden sorular sorulabilir.

BİYOLOJİ: Nükleik Asitlerin Keşfi ve Önemi, Genetik Şifre ve Protein Sentezi, Canlılık ve Enerji, Fotosentez, Kemosentez, Hücresel Solunum konuları sınavda çıkabilecekler arasında.

İNKİLAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK: Mustafa Kemal'in okuduğu okullar, öğretmenlerinin onun yetişmesine etkileri gibi konuların yer aldığı 20'nci Yüzyıl Başlarında Osmanlı Devleti Ve Dünya; Kuvayı Milliye hareketi, Büyük Millet Meclisi'nin açılışı gibi konuların yer aldığı Milli Mücadele; Atatürk ilkelerinin anlatıldığı Atatürkçülük ve Türk İnkılabı ünitelerinden sorular gelebilir.

SON DAKİKA