Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)

 • 1
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)

Olcay'a 'terbiyesiz' cezası

Ünlü sanatçı Zuhal Olcay'ın, bir kültür merkezinde güvenlik görevlisi Gülnaz Akdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle aldığı para cezası, Yargıtay tarafından onandı. Olay, Caddebostan Kültür Merkezi'nde 2009'da yaşandı. X-Ray'dan sorumlu güvenlik görevlisi Akdoğan, güvenlik şeridinin altından geçtiği için durdurduğu Olcay'ın kendisine "Senin bu pis suratını görmek zorunda mıyım? Terbiyesiz" dediğini iddia ederek şikâyetçi oldu. Savcılık Olcay hakkında hakaretten iki yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Kadıköy 4. Sulh Ceza Mahkemesi Olcay'ı 354 gün adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme, cezayı günlük 30 liradan 10 bin 620 lira para cezasına çevirdi ve 24 ay taksitlendirdi. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar veren mahkeme, 5 yıl denetime hükmetti. Yargıtay 18. Ceza Dairesi de Olcay'a verilen cezayı oybirliğiyle onadı ve karar kesinleşti.

 • 2
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)

Tamamen kurgu!

Berrak Tüzünataç, ünlü oyuncu Til Schweiger ile oynadığı Nick off Duty filmi hakkında Alman gazetesi Bild'de yayınlanan haberi yalanladı. Oyuncu, gazetede çıkan, filmde seviştiğine dair haberle ilgili, "Üzülerek söylüyorum ki filmde bir sevişme sahnesi yok. Dolayısıyla haberin içeriği tamamen kurgu" dedi.

 • 3
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)

Elmacık kemiğine bile hayranım
Hayranları, Ebru Gündeş için Gündeş Masalları adlı kitap yazdı. Fanatikleri, sanatçıya karşı hislerini anlatıp ona methiyeler düzdü
EGFC ÜYELERİ BULUŞTU

Bu ne sevgi ah! Ebru Gündeş hayranı binlerce müziksever bir araya gelip kitap yazdı. EGFC (Ebru Gündeş Fan Club) üyelerinin sanatçıyla tanışma hikayeleri ve ona sevgilerini anlatan yazıların toplandığı kitaba, Gündeş Masalları adı verildi.

YÜZÜMÜ YIKAMADAN...

Dev kitaptan bir tane de Ebru Gündeş'e hediye edildi. Kitap için bir hayranı Gündeş'e, "Senin elmacık kemiklerine bile hayranım" diye yazdı, bir diğeri ise "Sabahları güne yüzümü yıkayarak değil, onu dinleyerek başlıyorum" dedi.

 • 4
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)

Sendromsuz aşk

Güzel oyuncu Ezgi Asaroğlu, aynı dizide rol aldığı sevgilisi Keremcem'le böyle selfie çekti. Asaroğlu, bu fotoğrafın altına da "Pazartesi sendromu yaşamayan dünya tatlısı insanlarız" diye yazdı. Ünlü çiftin bu karesi, kısa sürede büyük beğeni topladı.

 • 5
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)

"Neden çocuk doğurmuyorsun?" sorusuna ünlü kadınların yanıtları

Toplumun bir kadından beklentileri arasında ilk sırayı kuşkusuz "çocuk doğurmak" alıyor. Ne yazık, her kadın hayatının bir döneminde o bilindik sorularla karşı karşıya geliyor.
"Ne zaman çocuk yapacaksın?", "Neden çocuk doğurmuyorsun?"… Evliliğinin üzerinden biraz zaman geçmiş insanlar anında göz hapsine alınıyor. "E bunlar ne zaman çocuk yapacak?", "Çocuk ailenin neşesidir.", "En az 3 çocuk!"…Çocuksuz bir kadının savaşmak zorunda olduğu baskıları bir düşünelim. Belki annenizin, babanızın, arkadaşlarınızın aklına ilk gelen "Bir 'problem' mi var?" olacak. Çünkü ancak bir problem varsa çocuk doğurmamanız beklenebilir.Ardından bununla kalmayacak ve doktorlar, çeşitli yiyecekler, başka başka yöntemler(!) ve hatta hacı hoca gibi öneriler havada uçuşmaya başlayacak. Burada da kalmayacak;"Ben torun sevemeyecek miyim?" gibi sitemler başlayacak. Sizin dışınızda o çocuğun doğmasını istemeyi kendinde hak gören herkes konuşacak da konuşacak. Ve herkes yalnız ölecek olmanızdan endişelenecek.
Peki ya ünlü kadınlar bu baskıyla nasıl başa çıkıyor; o malum soruya nasıl cevap veriyor dersiniz

Jennifer Aniston: "Vajinanızdan çıkmış bir çocuğunuz olmayabilir. Ama bu sizin annelik yapmadığınız anlamına gelmez: Köpeklere, arkadaşlarınıza, arkadaşlarınızın çocuklarına…"
"İnsanların hayatında çocuk olmamasının binbir türlü sebebi var ve kimsenin 'şu yüzdendir' demeye hakkı yok. Bu çok kaba, küstah ve cahilce."2014'te Allure'a verdiği röportajda Aniston bunları söylemişti. Jennifer Aniston neden çocuk sahibi olmadığına dair hep en çok taciz edilen ünlülerden biri oldu. Brad Pitt'ten ayrılığının sebebi olarak yine çocuk doğurmamış olması konuşuldu. Üzerinde kurulan büyük baskılara rağmen Aniston konu hakkındaki fikrini söylemekten vazgeçmedi: "İnsanların benim üzerimde, kadınların üzerinde kurduğu 'çocuk doğurmadığın için kadın olarak başarısız oldun' baskısından hoşlanmıyorum. Bu hiç adil değil."
Cameron Diaz: "İnanılmaz bir hayatım var. Bazı açılardan, bu hayata sahip olmamın sebebi çocuğumun olmaması."
Cameron Diaz 2009'da Parade'e verdiği röportajda kesinlikle çocuk yapıp yapmayacağını açıklayacak biri olmadığını ama çocuk yapmamış olmasının şu anki hayatını yaşamasını sağlayan etkenlerden biri olduğunu söylemişti.
Ellen DeGeneres: "Sahiden, muhtemelen harika ebeveynler olurdu bizden. Ama bahsettiğimiz şey bir insan. Olağanüstü yetenekleriniz ve bu şeyi yapmak için bir dürtünüz ya da arzunuz yoksa yapmanız gereken işin yükü ve bütün o sorumluluklar… İşleri batırmak istemezdim. Hayvanlarımızla mutluyuz."
Ellen DeGeneres ve eşi Portia de Rossi çocuk sahibi olmanın dünyanın en zor işi olduğunu kabul ederek bu işi üstlenmek istemediklerini söylemişti. DeGeneres'in 2014'te People için kaleme aldığı yazıda söylediği bu sözler de çiftin kararını destekliyor.

Gloria Steinem: "Rahmi olan herkesin çocuk doğurma zorunluluğu ses teli olan herkesin opera sanatçısı olması zorunluğundan daha fazla değildir."
Amerikalı gazeteci ve kadın hakları savunucusu Steinem, zihinsel olarak rahatsız olan annesini gözetmek zorunda olduğu zor bir çocukluk geçirmiş. Steinem başkalarına bakmak için daha fazla zaman harcamak istemediğini belirtiyor. 2014'te Makers konferansında Jennifer Aniston'la yaptıkları bir konuşmada 1960 ve 70'lerdeki kadın hareketinin "evli ve çocuklu"nun tek yaşam tarzı olmadığını gösterdiğini söylemişti.

Jennifer Westfeldt: "Pişman olma ihtimali çocuk doğurmayı zorunlu kılan bir sebep gibi durmuyor."
Oyuncu ve senarist Westfeldt 2012'de New York Times'a verdiği bir röportajda çocuk doğurma kararını pişman olma ihtimalinin etkilemesine izin vermeyeceğini söylemişti.Zooey Deschanel: "Sanki her kadın doğurmak için yanıp tutuşuyormuş gibi!.. Hiç zannetmiyorum. Kimse aynı soruyu bir erkeğe sormuyor."
Şimdilerde hamile olan Deschanel 2014'te InStyle'a verdiği röportajda bir kadına sürekli bebek hakkında konuşmanın çok sinir bozucu ve cinsiyetçi olduğunu söylemişti. Bir kadının çocuk doğurmak isteyip istememesi önemli değil. Önemli olan her iki durumda da bu sorulara maruz bırakılıyor olması.
Marisa Tomei: "Neden kadınların 'tamamlanmış' insanlar olmak için çocuk doğurması gerektiğini bir türlü anlayamıyorum."
Tomei pek çok insanın dile getirdiği o klişeyi 2009'da Manhattan'a verdiği röportajda yerle bir etti. Bir kadın çocuk doğurmamışsa kadınlık potansiyelini sonuna kadar kullanmamış mı olur? Tomei bunu şiddetle reddediyor.

Oprah Winfrey: "Çocuklarım olsaydı, benden nefret ederlerdi. Çünkü hayatımda bir şeyler zarar görecekti ve bu muhtemelen onlar olurdu."
Çocuk mu kariyer mi? Bu seçimi yapmak zorunda kalan maalesef hep kadınlar oluyor. Oprah Winfrey kariyeri tercih edenlerden… 2013'te Hollywood Reporter'a en yakın arkadaşı Gayle King anneliğin hayalini kurarken kendisinin Martin Luther King Jr. olmanın hayalini kurduğunu anlatmıştı. Bu durumda çocuklar hayatında ikinci planda olmak zorunda kalacaklardı.
Uzun lafın kısası, çocuk doğurmak istersiniz veya istemezsiniz. Her iki durumda da "Neden çocuk doğurmuyorsun?" sorusuyla başlayan o sonsuz baskılara maruz kalmak zorunda değilsiniz.

 • 6
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)

Engin Altan Düzyatan ve eşinden hayranlarına büyük sürpriz!
Engin Altan Düzyatan ve eşi Neslişah Alkoçlar, aynı reklam filminde buluştu.

Sosyetik güzelin sadece adının geçtiği reklam için ünlü çift, 300 bin lira aldı
Ekim 2014'te evlenen Neslişah Alkoçlar ile Engin Altan Düzyatan'ın mutluluğu, geçtiğimiz ay çocuklarının dünyaya gelmesiyle katlandı.
Oğullarına Emir ismini veren ünlü çift, yıllardır da firmaların gözdesiydi.
Magazin dünyasının gözde çiftini reklamlarında oynatmak için birbirleriyle yarışan firmalar, bunu bir türlü başaramadı.
ÇOK BEĞENİLDİ

Neslişah Alkoçlar, ekrana çıkmamakta ısrar edince çare bulundu.Engin Altan Düzyatan,'14 Şubat Sevgililer Günü' için çekilen bir reklam filminde sosyetik eşi olmadan rol aldı; ancak reklamın başrolünde yine de Neslişah Alkoçlar vardı.
Yakışıklı oyuncu, reklamda güzel eşinin kendisine kayak yaparken sakatlanmaması için kask aldığını duygusal sözlerle anlattı.
Büyük beğeni kazanan reklam filminden Engin Altan Düzyatan'ın 300 bin lira ücret aldığı iddia edildi.
Dedikodulara göre ünlü çift, aynı firmayla benzer bir reklam filmi için daha anlaştı.
TOPLAM 600 BİN

Mayıs ayındaki 'Anneler Günü' için yine reklamda rol alacak Engin Altan Düzyatan, senaryo gereği bu kez sadece eşi Neslişah Alkoçlar'dan değil oğlu Emir'den de bahsedecek.Yakışıklı oyuncu ve ailesinin bu reklam filmi için de yine 300 bin lira alacağı konuşuluyor.
Böylece Düzyatan Ailesi, iki reklamdan toplam 600 bin lira kazanmış olacak.

 • 7
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (09.09.2016)

Hande Doğandemir'den 'aşk' dolu açıklamalar'Her Şey Aşktan' filmiyle beyazperdede boy gösteren Hande Doğandemir, 'aşk' dolu açıklamalarda bulundu! 14 Şubat'ın anlam ve önemine değinen güzel oyuncu, Sevgililer Günü'nü klişe görenlerden olduğunu vurguladı.
''Erkek arkadaşım 14 Şubat'ı kutlamak isterse saygı duyarım''

Bir dergiye konuşan Hande Doğandemir; aşk, duygusunu bir tutku olarak açıklayan Doğandemir, aşkı iki kişinin ilişkisiyle sınırlandırmanın yanlış olduğunu bunu aileye ya da herhangi bir şeye karşı hissedebilecek bir his olarak ifade etti.

Doğandemir, Sevgililer Günü'nü diğer günlerden farklı görmüyor. Bu düşüncesini 'Sevgi her zaman gösterilmeli' sözleriyle destekleyen Doğandemir, erkek arkadaşı bugünü kutlamak isterse de saygı duyacağını söyledi.

BİZE ULAŞIN