Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimse Bilmez dizisinin iki başrol oyuncusu ve : İyi oyunculuk senaristi bile yönlendirir

atv'de yayınlanan Kimse Bilmez dizisinin iki başrol oyuncusu ve ile bir araya geldik ve set ortamından aşka, aile kavramından reyting savaşlarına kadar pek çok şey konuştuk.

Kimse Bilmez dizisinin iki başrol oyuncusu Keremcem ve Özgü Kaya: İyi oyunculuk senaristi bile yönlendirir

atv'de yayınlanan Kimse Bilmez dizisinin iki başrol oyuncusu ve ile bir araya geldik ve çok eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdik. Keremcem ve Özgü Kaya arasındaki uyumu hissetmemek mümkün değil. Birlikteyken çok eğleniyor ve sürekli gülüyorlar. Ortaya çıkan enerji sizi de içine alıyor. Fotoğraf çekimleri yapılırken Keremcem'in tecrübesiyle Özgü'yü yönlendirmesi, onu rahatlatması üstelik bunu oldukça naif şekilde yapması ben de büyük bir takdir duygusu uyandırdı.

Kimse Bilmez dizisinin iki başrol oyuncusu Keremcem ve Özgü Kaya: İyi oyunculuk senaristi bile yönlendirir

23 yaşında çiçeği burnunda oyuncu ise oldukça sıcakkanlı ve yetenekli. Öyle ki, üç müzik aleti; keman, gitar ve piyano çalıyor. Şu an ise konservatuvarda opera eğitimi alıyor. İkilinin hem müzik hem de oyunculuk ortak noktası. Böyle olunca sette birlikte düetler yapıyorlar.
Yıllardır dizi sektöründe olan iyi oyuncu olmanın öneminin altını çiziyor: "Siz kendi işinizi ne kadar iyi yaparsanız o işin içinde o kadar parlarsınız. Öyle ki, senaristler karakterini parlatan oyunculara başka şeyler yazıyor."

Kimse Bilmez dizisinin iki başrol oyuncusu Keremcem ve Özgü Kaya: İyi oyunculuk senaristi bile yönlendirir

- Dizide aksiyon sahneleri için özel eğitim aldınız. Nasıl geçti hazırlık süreci?
- : Kimse Bilmez dizisi başlamadan önce iki, üç ay role hazırlık dönemim oldu. Aksiyon yönetmeni, dublör ve dövüş eğitmeni vardı ekibimizde. Yani oldukça profesyonel, dünya standartlarında bir hazırlık süreciydi. Önce dövüş, ardından yönetmen koreografiyi veriyor, çalışıyorduk. Spor yapmaya alışkın olmama rağmen ter içinde kalıyordum.

- Siz 15 yıldan fazla süredir dizi sektöründesiniz. Bu süreç içinde yukarı doğru ilerleyen bir ivme oldu mu sektörde?
- K: Tek kamera, tek ekip ve 70 dakika kadar çekiyorduk önceden. Şimdi iki ya da dört kamera, iki ekip ve en az 140 dakika çekiliyor diziler. Dizilerin zamanının uzaması ilginç, dünyada örneği yok tabii ama teknik açıdan çok ama çok ilerledik. Artık tüm dünyaya dizi satabiliyoruz ve onlar bizden aldıkları dizilerin tek bölümünü beşe bölüp hafta için yayınlıyorlar.

Kimse Bilmez dizisinin iki başrol oyuncusu Keremcem ve Özgü Kaya: İyi oyunculuk senaristi bile yönlendirir

- Peki, 15 yıl önce de başrol oyuncusuydunuz, şimdi de... Ve artık rol arkadaşlarınızın çoğu Z kuşağından, 22, 23 yaşındalar. Aranızda kuşak farkı olduğunu hissediyor musunuz?
- K: Mesela partnerim Özgü, 23 yaşında. Benim tecrübemden faydalanmayı seçiyor o. Eskiden jenerasyonlar arası fark 10 yıldı, şimdi ise üç yıla düşmüş. Bu çok farklı bir duygu. Ama Özgü ile hiç kuşak farkı yaşamıyoruz. Çünkü bende teknolojiyi de sektörü de takip ediyorum. Özgü de olgun biri. Bazen Özgü'yü internetten çanta alırken görüyorum tabii (Gülüyoruz).

MAYMUN İŞTAHLI DEĞİLİM

- Bu arada nazar değmesin ama saçınızda hiç beyaz görmüyorum...
- K: Tek sayıları severim, 41 yaşmndayım, 41 kere maşallah, evet saçımda beyaz yok, boyamıyorum saçlarımı. Boya sanmalarından mustaribim ama...

- Özgü Hanım, sizim Keremcem'den öğrendiğiniz şeyler var mı?
- : Çok şanlı bir setteyim. Vaktimin çoğu 'le geçiyor. Engin Hepileri, Ahmet Mekin, onların da hem oyunculuk hem de hayat deneyimlerinden yararlanıyorum.

Kimse Bilmez dizisinin iki başrol oyuncusu Keremcem ve Özgü Kaya: İyi oyunculuk senaristi bile yönlendirir

- Müzik eğitimi aldığınızı duydum...
- Ö.K: Hâlâ öğrenciyim aslında, konservatuvarda opera eğitimi alıyorum.
- K: Bülbül gibi bir sesi var. Özgü şarkı söylediğinde şarkı söyleyesim kaçıyor. Harika ötesi...

- Ne kadar ortak noktanız var. İkinizde aslınsa şarkı söylüyorsunuz ve oyunculukta ilerliyorsunuz...
- Ö.K: Gerçekten 'le bu kadar iyi anlaşmamızın en önemli sebebi müzik. Müzik benim zaafım.

- Oyunculukta mı kalacaksınız, yoksa müzikte mi ilerlemeyi düşünüyorsunuz?
- Ö.K: Hayatımda müzikle ilgili bir şey yapmak istiyorum tabii ama şu an oyunculukta ilerliyorum ve bu sektörde çok yeniyim. Maymun iştahlı da değilim. Emin adımlarla gitmeyi istiyorum. Müzik konusunda çok güzel fırsatlar çıktı önüme. Onları önümüzdeki zamanlara bıraktım.

- 23 yaşındasın, ünlüsün ve hayranların var. Bu durum seni ürküttü mü hiç?
- Ö.K: İlk başta inanamadım ve kabullenemedim. Çünkü ilk oynadığım karakter ortalığı çok karıştıran bir karakterdi ve yolda yaşlı teyzeler "Senin yüzünden çocuklar birbirine düştü" falan diyorlardı. Ama gençlerden daha olumlu tepkiler alıyordum. Hayranlarım sete gelmeye başlayınca çok şaşırdım. Çünkü bizim için karşılıksız olarak büyük çaba harcıyorlar. Onların sevgisini hissetmek de çok özel.

Kimse Bilmez dizisinin iki başrol oyuncusu Keremcem ve Özgü Kaya: İyi oyunculuk senaristi bile yönlendirir

ALİ HOCA GİBİ İYİNİN VE HAKLININ YANINDAYIM

- Ali Hoca karakterini çok sevdi seyirci...

- K: Evet, hocam aşağı hocam yukarı diyen bir kitle oluştu. Çok sevdiler. Hatta Özgü'nün hocam dediği yerleri kesip klip yapmışlar.

- Ali Hoca ile etik değerlerde buluşuyoruz demişsiniz, nedir bu etik değerler?
- K: Geçmişince acayip şeyler yaşamış ama yaptığı işlerde hep iyiliği ve doğruluğu gözetmiş bir adam Ali Hoca. Bu bakımdan benimle uyuşuyor. Doğrunun, iyinin ve haklının yanında olan bir karakter. Ben de öyle olmaya çalışıyorum. Bu plastik bir çaba da değil, içim öyle.

Kimse Bilmez dizisinin iki başrol oyuncusu Keremcem ve Özgü Kaya: İyi oyunculuk senaristi bile yönlendirir

HAYATIMDA KİMSE YOK, KENDİMLE MUTLUYUM

- Şu an âşık mısınız?

- Ö.K: Hayır. Hayatımda kimse yok. İşime konsantre olmuş durumdayım ve bundan çok mutluyum.

- Siz de yalnızlığı sevenlerdensiniz galiba?
- Ö.K: Evet. Çünkü İstanbul'a geldiğimde iki yıl yalnız yaşadım ve alıştım. Asla sıkılmam. Kendimle barışığım ve kendimle vakit geçirmeyi seviyorum. Oyunculuğun da bunda katkısı var. Farklı karakterler gördükçe kendimi de keşfediyorum.

- Sonradan keşfettiğiniz hangi yönleriniz oldu?
- Ö.K: Mesela kıskanç, hırslı bir karakteri oynuyordum. İzleyiciden tepki de alan bir karakterdi. Bu benim içimdeki hırslı yönümü keşfetmemi sağladı.

- Peki, ya Sevda karakteri?
- Ö.K: Sevda'yı çok seviyorum. Sette çok uzun saat çalışıp çok yorulduğumuzda bile hiç şikâyet etmedim. Bulunduğu yere şükreden bir yapım var. İşimi çok seviyorum ve onun getirdiği zorluğu da kucaklıyorum. Yorgunluklar idare edilebilir. Karakteri ve senaryoyu çok içselleştirdim.

- Gitar da çalıyorsunuz değil mi?
Ö.K: Gitar, keman, piyano çalıyorum. İlkokulda klasik gitar eğitimi aldım. Sonra şan. Ardından güzel sanatlar lisesine girdim, branşım kemandı. Piyanoyu ortaokuldan beri çalıyordum. Yaptığı işe odaklanıp onu iyi yapmaya çalışan biriyim. Bu konuya takıntılıyım galiba. Bu yüzden üniversiteye geçtiğimde enstrüman değil de sahneyi istedim. Oyunculuk tutkum da okuldaki sahne derslerinden geldi.

BİZE ULAŞIN