Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nihat Doğan'dan çarpıcı açıklamalar

Nihat Doğan'dan çarpıcı açıklamalar

Cep dolu muydu?
Boşaldı artık... Şaka bir yana gerçekten zor günler geçirdim ama manen mutlu olduğum süreçlerden bir tanesini yaşıyorum. Yarattıkları algı operasyonu ile linç girişiminde bulundular.

Ekonomik sıkıntılardan dolayı ucuz otellerde kaldığınız konuşuluyordu...
Yok canım, ne yaptın! Benim parayla ilgili bir sorunum yok. Otelde yaşamıyorum, çok şükür evim var. Ayağımı yorganıma göre uzatmayı bilirim.

Nihat Doğan'dan çarpıcı açıklamalar

Bu linç konusunda; malum tweet'i atarak, biraz da siz kaşınmadınız mı?

'Sonunu düşünen kahraman olamaz' düşüncesinden hareket edip hak ve halk için söyledim. Soner Yalçın ve Uğur Dündar'ın yapmış olduğu 'İnadına mini etek, inadına dekolte' söylemine olan bir tepkiydi.

Hiç pişmanlık olmadı mı?
Zerre-i miskal kadar pişman değilim. 'Ben sokağa mini etekle çıkacağım' diyen birine; 'Bacım, sokağa mini etekle çıkarsan, dışarısı sapık dolu, seni taciz ederler' demişim. Bunda ne var? Bunu almışlar; tacizi, tecavüz yapmışlar, montajlamışlar ve rahmetli bir kızın üzerine yaftalamışlar. Yahu, rahmetli kız mini etek mi giyiyordu? O rahmetli kızla ilgili ilk tweet'i atan benim, 'İdam geri gelsin' dedim; yazdıklarım hâlâ duruyor.

Nihat Doğan'dan çarpıcı açıklamalar

Zamanında Ahmet Kaya'ya sergilenen tutumla, size yapıldığını iddia ettiğiniz linç girişimini bir tutabilir miyiz?
Kesinlikle, bana da aynı şeyi yapmaya çalıştılar.

SOKAKTA MİNİ GİYENİ TACİZ EDERLER

Dekolteli kadınlarınla flört eden Nihat Doğan; şimdi nasıl oluyor da mini eteği eleştirebiliyor?

Cümle yoruma açık bir durumda değil, gayet net ifade etmişim. 'Sokakta mini giyersen taciz ederler' diyorum.

Nihat Doğan'dan çarpıcı açıklamalar

Stüdyolarda giyince olmaz yani...

Stüdyolarda sapık yok ki! Ben yıllardır sektörün içindeyim, yıllardır televizyon programlarına giderim; bir tane sapığa denk gelmedim. Ben 'sokak' diyorum ve bunu her anne-baba da söyler. Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede; kediye, köpeğe tecavüz eden, su damacanasına tecavüz etmeye kalkışan bunca sapığın içinde, ben de 'Sokakta kıyafetimize daha dikkat edelim' demişim. Bunu söyleyecek herkes linç edilecekse, anne-babalardan başlayalım.

BEN DİNDAR DEMOKRAT BİR ADAMIM

Kendinizi 'muhafazakar demokrat' olarak mı tanımlıyorsunuz?

Muhafazakarlığın da içi tam manasıyla doldurulmuyor; ben dindar demokratım. Tabii bunlar her dindarı da şeriatçı, irticacı olarak görüyorlar.

Nihat Doğan'dan çarpıcı açıklamalar

Peki, her dindar şeriatçı mıdır?

Hayır, işte öyle bir algı yaratılıyor. Kimisi çıkıyor, 'Kurban kesenin, IŞİD'den farkı yoktur' dyen sanatçıya alkış tutuyor. Leman Sam, Melek Baykal, Müjdat Gezen gibi isimler; başı örtülü insanlarla alay ediyorlar. Bunlara kimse bir şey demiyor ama "Mini etekle sokağa çıkmayın, taciz ederler" diyene de nefret kampanyası başlatıyorlar. Ben anneme giydirmem mini eteği, sevgilime de giydirmem. Seda Sayan ile birlikte olduğum zaman da bütün mini eteklerini kesmiştim. Ben giydirmem kardeşim, giydiren giydirsin.

BAŞKANLIK SİSTEMİ GELİRSE RAHATÇA ÇOCUK SAHİBİ OLURUM

Memleket meseleleriyle uğraşmak; sizi müzikten ve aile olmaktan uzaklaştırdı. Çoluğa çocuğa karışmaya niyetniiz yok mu?

Kesinlikle doğru. Uzaklaştırması da normal. Eğer çocuğum olsaydı, belki de çocuğun yüzü suyu hürmetine bu kadar cesur olamazdım. Başkanlık sistemi de gelirse inşallah, biz de rahatça çoluğumuzu çocuğumuzu yaparız diye düşünüyorum.

Nihat Doğan'dan çarpıcı açıklamalar

Sanırım yeni proje de yoldaymış...
Kendimi inzivaya çekmiştim ama son iki aydır konserlere başladık. Yılbaşında da Montenegro'da sahneye çıkacağım. Allah nasip ederse, üç ay sonra da yeni bir albüm çıkarmaya niyetim var; çalışmalara başladık.

KAYBEDECEĞİM PARAYA RAĞMEN DÜŞÜNDÜKLERİMİ SÖYLERİM

Siz de bir dönem 'Televole' kültürünün kurban ettiklerinden oldunuz...

Evet, Seda Sayan ile magazinsel bir birlikteliğim olmuştu. O zamanlar toplumsal meselelere karşı bu kadar duyarlı değildim ve en çok parayı o dönem kazandım.

Nihat Doğan'dan çarpıcı açıklamalar

Belki de o yüzden, bugün inandırıcılığınız konusunda insanların kafasında soru işaretleri var...
?
İnandırıcılığı kaybetmedim ama mesele milli olunca sıkıntı oluyor. Bir gözü Allah'a, bir gözü toprağa bakan sanatçılar çıkıp bu milletin milli duygularıyla, Kurban Bayramı'yla ve inançlarıyla alay ediyorlar ve onlar manşetlere taşınıyor.

BİZE ULAŞIN