Türkiye'nin en iyi haber sitesi

müziğin geleceği Anadolu'da!

müziğin sevilen isimlerine göre Türkçe sözlü rock müzik ölmüyor. Hatta bu toprakların müziğiyle gelişiyor, zenginleşiyor ve yeni bir kimlik kazanıyor.

Rock müziğin geleceği Anadolu'da!

müziğin geleceği ile ilgili tartışmaların alevlendiği bir dönemdeyiz. Herkes "Rock müzik düşüşe mi geçti?" diye soruyor. Bu soruyu muhataplarına yani müzisyenlere yönelttik. Gördük ki onların rock müziğin geleceği ile ilgili kaygıları yok. Hatta umut dolular. Özellikle yeni kuşağın bu topraklarda üretilen müziğe sahip çıkmalarını heyecanla karşılıyorlar. Rock müzisyenlerinin de kadrosunda yer aldığı, müzikle ilgili hafızamızı tazeleyecek Rock Müzikaller gecesi 24 Eylül'de Harbiye AçıkhavaTiyatrosu'nda gerçekleştirilecek.

Rock müziğin geleceği Anadolu'da!

ÖZGE FIŞKIN - GENÇLER BU TOPRAKLARIN MÜZİĞİNE SAHİP ÇIKIYOR

Türkçe sözlü müzik denince ilk akla gelen kadın vokallerden Özge Fışkın. Yakın geçmişe tanık olan, bugünü yaşayan... Bugünden umutlu: "Yeni dönem müzisyenlerde hoşuma giden bu topraklarda üretilmiş her türlü müziğe sahip çıkmaları, kendi ürettikleri müziklere yansıtmak için çaba harcamaları...

Rock müziğin geleceği Anadolu'da!

Ben de şahsen köşelerden kurtulup artık bunu yapmaya çalışıyorum." Peki nasıl? Anlatmaya devam ediyor: "Biz daha batı ekolüyle yetişmiş bir jenerasyon olduğumuz için gözden kaçırdığım, es geçtiğim çok şey varmış.

Rock müziğin geleceği Anadolu'da!

Mesela ben Türk Sanat Müziği dinlenen bir aile ortamında büyüdüm ama ilk albüm yapmaya çalıştığım dönemde o müzikten etkilenerek bir şeyler üretme cesaretini gösteremedim. Kulağımda var olan o aralıkları artık daha rahat alıyorum." Bu arada Fışkın dördüncü solo albümü için çalışmaya başlamış.

Rock müziğin geleceği Anadolu'da!

Ferman Akgül - 2019 rock yılı olacak

Hiç boş durmuyor Manga'nın solisti Ferman Akgül. Ne zaman sohbet etsek kafasında projeler oluyor. Çoğunu da hayata geçiriyor. Solo albümler, akustik festivaller... Şimdi de müzikalle karşımızda... Onu daha önce de Küçük Prens müzikalinde izlemiştik. "Müzikalleri seviyorum. Küçük Prens ile kanıma girdi ilk kez. Şimdi daha fazla dansın, dekorun olduğu bir müzikaldeyim. Harbiye Açıkhava gibi bir sahnede üstelik.

Rock müziğin geleceği Anadolu'da!

Hepsi biraz gerginliğe de neden oluyor." Müzikalin konseptinin olmasını da "Tam da doğru zamanda" diyerek değerlendiriyor Akgül. "Rock müziğe bakışı tazeleyecek. İnsanlar bu şarkılar neydi deyip geriye bakacak. Tam doğru bir noktada, festivaller de artmışken rock müzik de ivme kazanacak. Ama özgünleşmesi, buraya daha çok ait olması gerekiyor. Belki buradan dünyaya açılması gerekiyor. O yolu da yeni nesil bulacaktır." 2019'da rock'ta ciddi bir çıkış yaşanacağına inanıyor Manga'nın solisti: "Zor zamanlardan geçiyor dünya. Kavga, dövüş arttı.

Rock müziğin geleceği Anadolu'da!

Buna tepki olarak da sanatçıları daha fazla yazmaya başlayacak." Manga cephesinde de işler yolunda gidiyormuş. Son dönemde verdikleri konserler hepsine çok iyi gelmiş: "Sahne, hayatımızın çok önemli bir parçası. Azaldığı zaman hayatımızı etkilemeye başlıyor, mutsuz oluyoruz.

BİZE ULAŞIN