Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlülerin az bilinen okul anıları

Ünlüler okul yıllarında yaşadığı ilginç anılarını itiraf ettiler...

Doğa Rutkay

​ "Çok güzel ve disiplinli bir okulda okumuştum. Ama okulun kıyafet disiplinine hiç uymazdım. Örneğin okul formasında gömlek pembeyse, ben sarı giyerdim. Bir gün sırf bu nedenle kayıp eşya odasında tüm gün boyunca bekletilmiştim."

Ünlülerin az bilinen okul anıları

Merve Sevi

"Lise son sınıftayken, okul çıkışında kapıya biri tarafından benim adıma bir çiçek bırakılmıştı. Müdürümüz çok kızmıştı. Okuldan atılıyordum. Bunu unutamam."

Ünlülerin az bilinen okul anıları

Emrah

"Küçük yaşlarda şöhret olduğum halde ilkokul 1 ve 2. sınıftayken okul tatillerinde veya sömestr tatilinde gazete satardım. Çünkü kendime bir bisiklet almak istiyordum."

Ünlülerin az bilinen okul anıları

Sezen Aksu

"Fen öğretmeni Şehriban Hanım ile matematik öğretmeni Sami Bey'in kızıyım ben. Hayatım iki öğretmenle başladığı için olsa gerek, öğretmenlerin yeri bende çok başkadır. Ama okul yıllarında çok haylaz olduğumu söyleyebilirim. Zaten ziraat okurken, ikinci sınıfta bıraktım, müziğe devam ettim. Çok güzel yıllardı onlar."

Ünlülerin az bilinen okul anıları

Bergüzar Korel

"Konservatuvar ikinci sınıftayken oyunun başlamasına bir dakika kala perdenin arkasındaki ipe takıldım. O koca ip koptu ve sahneye düştüm. Seyirciler çok gülmüştü."

Ünlülerin az bilinen okul anıları

Mahsun Kırmızıgül

​ "Aslen Bingöllüyüm. Annem ve babam ayrıldıktan sonra annem ve kardeşlerimle beraber Diyarbakır'da yaşadım. İlk ve orta dereceli okulları da bu şehirde tamamladım. İlkokul yıllarında sesimi ilk keşfeden kişi öğretmenim oldu. Müzik derslerinde bana türkü söyletirdi. 'Sen ilerde ünlü bir ses sanatçısı olacaksın' derdi."

Ünlülerin az bilinen okul anıları

Yonca Evcimik

​ "Lisedeyken Fenerbahçe'de oturuyorduk. Okulum Taksim'deydi. Otobüste hep okul arkadaşlarımla şakalaşırdık, herkesi rahatsız ederdik. Bir gün yine otobüste fazla gürültü yapınca bizi kolumuzdan tutup yarı yolda aşağı atmışlardı."

BİZE ULAŞIN