Türkiye'nin en iyi haber sitesi

53 bin personel alacak!

binlerce işsizi sevindirecek bir müjde daha! 2018 yılının ilk 10 ayında 1 milyon kişiyi iş sahibi yapan İŞKUR, 53 bin için de ilan bulunduğunu açıkladı. Böylece çeşitli meslek dallarından on binlerce kişinin iş sahibi olacağının müjdesi verilmiş oldu. İş arayan vatandaşlar da İŞKUR personel ilanına nasıl başvurulur? İŞKUR personel alım şartları nelerdir? İŞKUR'a üye nasıl olunur? gibi sorularına cevap arıyor. İşte İŞKUR personel alım ilanları ile ilgili detaylar...

İŞKUR 53 bin personel alacak!

milyonlarca işsiz için iş kapısı olmaya devam ediyor. Bugüne kadar 10 yılda yaklaşık 7 milyon 500 bin kişiye istihdam yaratan İŞKUR'da 53 bin için ilan açıldı. Kamu personelinden, hizmetliye; aşçıdan, teknikere onlarca meslek dalı için İŞKUR personel ilanı bulunuyor. İş arayan vatandaşlar bu ilanlara nasıl başvurulacağını merak ediyor. İş arayan kişiler İŞKUR personel alım ilanına nasıl başvurulur? İŞKUR personel alım ilanına kimler başvurabilir? İŞKUR personel alım şartları nelerdir? gibi sorulara da cevap arıyor. İşte İŞKUR işe alım ilanları ile ilgili bilinmesi gerekenler...

İŞKUR 53 bin personel alacak!

Kamu kurumları veya özel sektör firmalarında işçi statüsüyle çalışmak üzere iş arayanlar, ister internet Şubesi isterse en yakın İl Müdürlüğü aracılığıyla sisteme üye olup, özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra yine internet şubesini kullanarak; kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirler, çeşitli kriterler girerek yurtiçi iş ilanlarını arayabilir, kişisel bilgileriyle eşleşebilen ilanlara başvurabilirler, çeşitli kriterler girerek yurtdışı iş ilanlarını arayabilir, yurtdışındaki işyerlerine işgücü sevk etmek isteyen işverenlerin iletişim bilgilerine ulaşarak kendileriyle doğrudan temasa geçebilirler, Bilgi sahibi olmak istedikleri ilanları vb. gibi yukarıdaki kapsamın dışında kalan diğer iş ilanlarına ulaşabilirler.

İŞKUR 53 bin personel alacak!

İŞKUR'A NASIL KAYIT OLURUM?
'a kendi internet sitesi üzerinden kayıt olabilirsiniz. İŞKUR'a kayıt olmak için tıklayın..

İŞKUR 53 bin personel alacak!

İŞKUR'DA NASIL İŞ BULURUM?
İş bulmak için ilk olarak 'a kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt için 14 yaşınızı doldurmanız ve asker olmamanız şartı var. Ayrıca kayıt sırasındaki beyanlarınızın gerçek olması gerekiyor. Sisteme kayıt olduktan sonra size bir danışman veriliyor. Bu danışman size meslek konusunda da rehber oluyor. Hangi meslek hakkında bilgi almak isterseniz meslek danışmanları size yardımcı oluyor. Ayrıca yeni mezunsanız, işsizseniz, meslek değiştirmek istiyorsanız bu danışman en büyük yardımcınız olacak..

İŞKUR 53 bin personel alacak!

NASIL BAŞVURU YAPILIR?
İş arayanlar, ister 'un internet sitesinden, ister en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü'nden sisteme üye olup kendine uygun işe başvurabiliyor. İş arayanlar İŞKUR'un sitesine özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra; kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabiliyor. Yurtiçi, yurtdışı iş ilanlarını arayabiliyor, işverenlerle doğrudan temasa geçebiliyor..

BİZE ULAŞIN