Türkiye'nin en iyi haber sitesi

94 model Şahin hangardan çıktı! Adeta sıfır model gibi

Şahin hangardan çıkınca hayran bıraktı! bir döneme damga vuran efsane otomobil modellerinden biriydi. Tofaş'ın kuş isimleriyle piyasaya sürdüğü , Doğan, Serçe gibi modellerle birlikte Şahin de büyük ilgi görüyordu.Şahin hala sevenlerinin keyifle sürdüğü bir otomobil. Üstelik hayran grupları bile var. Bu 1994 model Tofaş Şahin adeta ilk günkü gibi duruyordu. Koltukların üzerindeki naylonlar bile fabrika çıkışlıydı. Otomobil meraklısı olan ve Şahin model araçlara ayrıca ilgisi olan Fatih Yunus Güzel İstanbul'dan satın aldığı otomobiline gözü gibi bakıyor. Tofaş Şahin için verilen ciddi rakamları bile reddetti.

94 model Şahin hangardan çıktı!

Beyaz Şahin aşkının çocukluktan geldiğini söyleyen Fatih Yunus Güzel, kendisinin sürekli araştırma içinde olduğunu bu aracıda yoğun uğraşlar sonucunda aldığını söyledi.

94 model Şahin hangardan çıktı!

Benim beyaz Şahin aşkım çocukluktan geliyor diyen Güzel, "Bu modelde bunun gibisini ben hiç görmedim. Bu araba internet ortamında da yok.

94 model Şahin hangardan çıktı!

Şu anda bu yaşta bu kadar orjinali Türkiye'de tek. Bu araba hem boyasız, hem hatasız ve 6 bin 600 kilometrededir. Kilometresi ve en küçük parçasına kadar her şeyi ile orjinal bir otomobil."diye konuştu.

94 model Şahin hangardan çıktı!

Otomobil'i 27 bin liraya satışa çıkardığında aynı gün 25 bin lira teklif geldini ifade Fatih Yunus Güzel,

94 model Şahin hangardan çıktı!

"1994 model beyaz Şahin otomobil buji kablosundan hava filitresine, lastiklerinden tüm plastik aksamına kadar tamamı orijinal. Aracın koltuklarındaki naylonu bile fabrika çıkışlı. Ben bu arabayı İstanbul Beşiktaş'tan aldım.

94 model Şahin hangardan çıktı!

Aracı Kırıkkale'ye kurtarıcı ile getirdim. Tüm muayene kayıtları vardır. Arabaya çok fazla rağbet var. Biz internete 27 bin lira yazdık aynı gün 25 bin lira veren bir kişi müşterisi oldu. Biz aracımızı vermedik.

94 model Şahin hangardan çıktı!

Satmayı düşünmüyorum, kendim bineceğim'' demişti. Otomobil'in yıllardan beri Hangar'da yattığını söyleyen Güzel, "Aracın her tarafı orijinal, defransiyel yağı, ön tampon, arka tampon, stop camları aracın iğnesi değişmemiş. stepnesi ve dört lastiği fabrika çıkışıdır. Aracın içinden teyp yok. Bu araçlar fabrikasyon olduğu için teyp ve paspas olmaz.

BİZE ULAŞIN