Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a şok sözler: Adama gülerler!

Fenerbahçe'nin efsane isimleri arasında yer alan ve sarı-lacivertli kulüpte kaptanlık bandını da taşıyan Ümit Özat, birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özat, Ali Koç yönetimini Emre Belözoğlu transferi nedeniyle eleştirirken Alex de Souza ve Aziz Yıldırım hakkında da konuştu.

Ali Koç'a şok sözler: Adama gülerler!

, bir gün mutlaka Fenerbahçeyi çalıştıracağına inandığını söyledi. 'ten, kulübünün vergi borçları sebebiyle lisansı çıkmadan döndüğünü belirten eski Fenerbahçeli futbolcu, açıklamalarda bulundu.

Ali Koç'a şok sözler: Adama gülerler!

"BİR GÜN FENERBAHÇE'Yİ ÇALIŞTIRACAĞIM"

Teknik Direktörlüğü için adı geçen isimlerin her birinin değerli kişiler olduğunu vurgulayan 43 yaşındaki , "Benim kimseden bu konuda bir beklentim yok. Bu ten bu canda olduğu sürece bir gün Fenerbahçe'yi çalıştıracağım ama bugün değil. Hayırlıysa olsun, değilse olmasın. Fenerbahçe teknik direktörülüğü için ismimin geçmesi gibi bir beklentim yok. İsmi geçen herkes değerli arkadaşlarımız." ifadelerini kullandı.

Ali Koç'a şok sözler: Adama gülerler!

'deki sorunun olmadığını dile getiren Özat, şöyle devam etti:

"Fenerbahçe'de kimler kimler görev yaptı, bu ismi geçenler neden yapmasınlar. Fenerbahçe'de problem teknik direktör problemi değil. Fenerbahçe doğru bir yapılanma yapması lazım."

Ali Koç'a şok sözler: Adama gülerler!

"BU ERSUN YANAL'IN ACİZLİĞİDİR"

"Hep söylüyorum; sen 32 yaşında gönderdiğin 'nu 39 yaşında tekrar aldın. Bu 'ın acizliğidir. Ersun Yanal'ın lider vasfı olmadığı için Emre'nin liderliğiyle bunu kapatmaya çalıştı."

Ali Koç'a şok sözler: Adama gülerler!

'ten lisansının çıkmamasına karşın tecrübe edinerek döndüğünü aktaran Özat, "Spor kültürü yüksek olan bir ülke. Neticede Yugoslavya'dan ayrılan bir ülke. 'deki rakamlara bakınca çok daha ucuza oynayan çok daha yetenekli oyuncular gördük. Bunun için bizim adımıza bir avantaj oldu. Neticede kötü tecrübenin de iyi tecrübenin de size faydası olur. Güzel bir tecrübeydi inşallah bu faydalarını ilerde görürüz." değerlendirmesinde bulundu.

Ali Koç'a şok sözler: Adama gülerler!

Özat, başka bir ülkede çalışmanın zorluğuna değinerek yabancı teknik direktörlere biraz daha anlayış gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Dil sorununun futbolculara hırs ve duyguyu aşılama konusunun önüne geçtiğini dile getiren genç teknik adam, henüz 'den hiçbir kulüple görüşmediğini aktardı.

Ali Koç'a şok sözler: Adama gülerler!

Pandemi sürecinde kulüplerin takım planlamasını ikinci plana atmak zorunda kaldığını vurgulayan Özat, şunları kaydetti:

"Rızıkla ölüm habersiz gelir. Nasibiniz nerde bilemezsin. Ben buna da inanırım. Benim arkamda hacılar, hocalar ya da dayılar, amcalar yoktu. Ben bugüne kadar alnımın teriyle geldim. Kimsenin bir şeyiyle gelmedim. Rızkımız varsa, Rabbim nasip ederse, alnımıza yazıldıysa gider çalışırız. Antrenörlük yaptığımızı herkes biliyor, böyle bir antrenör vardı diye sağı solu aratmanın bir anlamı yok. Dolayısıyla ben böyle bir yola girmeyi tercih etmiyorum. Cumhurbaşkanı da hep diyor ya Nasibinde varsa mermere geçirir dişini, nasibinde yoksa muhallebi yerken kırar dişini. Varsa nasibi gelir bulur."

SON DAKİKA