Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Feghouli'den Fenerbahçelileri kızdıracak sözler!

Galatasaray'ın Cezayirli yıldızı Sofiane Feghouli, birbirinden önemli açıklamalara imza attı. Süper Lig'in geleceğinden şampiyonluk yarışına, Ramazan ayından Fenerbahçe derbisine kadar birçok konuda değerlendirmeler yapan deneyimli futbolcu, sarı-lacivertli ekibi yendikleri derbiye ise özel bir parantez açtı. İşte Feghouli'nin Fenerbahçeli taraftarları kızdıracak sözleri...

Feghouli'den Fenerbahçelileri kızdıracak sözler!

Tüm dünyayı vuran corona virüsü salgını nedeniyle evinde karantinada olan isimlerden biri de 'ın yıldızı Feghouli. Cezayirli futbolcu, gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

Feghouli'den Fenerbahçelileri kızdıracak sözler!

'in 23. haftasında 'de 1-0 geriden gelerek ezeli rakipleri 'yi 3-1 yendikleri maç hakkında da konuşan yıldız oyuncu, sarı-lacvertlileri kızdıracak ifadeler kullandı.

Feghouli'den Fenerbahçelileri kızdıracak sözler!

Feghouli'nin Fanatik Gazetesi'ne yaptığı açıklamalar şöyle:

ŞAMPİYONLUK KONUSUNDA BİR ŞEYLER SÖYLEMEM ZOR

"Lige ani bir şekilde ara verdiğimiz için şampiyonluk konusunda bir şey söylemem çok zor. Eğer şampiyonluk yolunda mücadeleye devam etseydik, net bir şekilde favori olduğumuzu söylerdim ancak burada durum tamamen farklı. Ne kadar süre boyunca fiziksel hazırlık yapabileceğiz? Hazırlık maçı yapabilecek miyiz? Yaparsak kaç tane olacak? Haftada bir mi yoksa iki maç mı yapacağız? Taraftarlarımız olacak mı, olmayacak mı? Emin olduğum tek şey; iki yıl üst üste şampiyonluk yaşayan tecrübeli bir oyuncu grubuna, güvenilir değerlere ve kazanmak için taktiksel anlamda ne yapılması gerektiğini çok iyi bilen hocamıza sahibiz. Bunlar bizim avantajlarımız."

Feghouli'den Fenerbahçelileri kızdıracak sözler!

LİG BAŞLAMADAN ÖNCE ZAMANA İHTİYACIMIZ OLACAK

"Lige tekrar başlamadan önce biraz zamana ihtiyacımız olacak. Uzun bir süre boyunca ara verdiğimiz için vücudumuzun belirli bir fiziksel hazırlık sürecine ihtiyacı var. Bu hazırlık süreci, sakatlıkların önlenmesi için çok önemli. İlgili makamların vereceği talimatlar doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğiz."

Feghouli'den Fenerbahçelileri kızdıracak sözler!

TARAFTAR OLMAYINCA FUTBOL RUHUNU YİTİRİYOR

"Beşiktaş'a karşı evimizde oynadığımız seyircisiz maçtaki ortam tabii ki güzel değildi. Hangi oyuncu için olursa olsun, bu koşullar altında oynamanın zor olduğunu düşünüyorum. Keyif almak ve tam konsantre olabilmek için taraftarlara, onların sağladığı adrenaline ihtiyacım var. Yani kısacası taraftarların olmadığı bir maçta ruhunu yitiriyor. İlgili kişiler aralarında derinlemesine düşünüp karar alacaklardır. Bu konuda sağlık çalışanlarının en iyi tavsiyeleri vereceklerini düşünüyorum. Federasyon da oyuncuları ve taraftarları korumak adına en iyisini yapacaktır. Taraftarların gelmemesi gerekiyorsa, maçları seyircisiz de oynayabiliriz. Bu durumu Türk halkının iyiliği için kabul etmemiz gerekir."

Feghouli'den Fenerbahçelileri kızdıracak sözler!

RAMAZAN'DA ALLAH'A DAHA YAKIN OLMAYA ÇALIŞIYORUM

"Kutsal ay olan Ramazan'da Allah'a daha çok yakın olmaya ve onun yolundan giderek daha iyi bir insan olmaya çalışıyorum. En çok eksikliğini hissettiğim şey, taraftarlarımızın önünde, tutkum olan futbolu oynamak. Tabii her şerde bir hayır vardır. Şu anda eşim ve çocuklarımla beraber daha çok zaman geçirebiliyorum. Özellikle çocuklarıma, gelecekte onların iyi birer insan olmasını sağlayacak eğitimler, öğütler vermeye çalışıyorum."

Feghouli'den Fenerbahçelileri kızdıracak sözler!

GALATASARAY İLE BİR SÜRÜ KUPA KAZANMAK İSTİYORUM

"İnşallah gelecek sezon da bu takımın renkleri için mücadele eden oyuncuları arasında yer alacağım. Ligde lider olarak devam etmek ve bir sürü kupa kazanmak istiyorum. Zaman içerisinde nasıl kazanacağını bilen bir oyuncu topluluğu oluştu ve bu oyuncular oldukça tecrübe kazandılar. Takımın bu seviyeye gelmesinde hocamızın yardımları, bize sağladığı motivasyon ve beceriler çok fazla. Bir takım içerisinde başarı sağlamak için istikrarın önemli bir konu olduğunu düşünüyorum."

SON DAKİKA