Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz taraftarlarla 24 saat

ve derbisi sebebiyle 'a akın eden İngiliz taraftarlarla 24 saat geçirdik. Görüşlerini aldık, heyecanlarına tanık olduk. Türk futbol taraftarlarıyla nasıl kaynaştıklarına şahitlik ettik. İşte 'ya giden son 24 saatten İstanbul izlenimleri...

İngiliz taraftarlarla 24 saat

ve derbisi sebebiyle 'a akın eden İngiliz taraftarlarla 24 saat geçirdik. Görüşlerini aldık, heyecanlarına tanık olduk. Türk futboltaraftarlarıyla nasıl kaynaştıklarına şahitlik ettik. İşte 'ya giden son 24 saatten İstanbul izlenimleri...

İngiliz taraftarlarla 24 saat

14 Ağustos Çarşamba günü dünyanın gözü 'daydı. İki İngiliz efsanesi ve 'un UEFA finalinde kozlarını paylaşacak olması günler öncesinden İstanbul'a heyecan getirdi. Binlerce taraftar şehre aktı... Taraftarlarının karşılaşmaması için güvenlik önlemleri günler öncesinden alındı.

İngiliz taraftarlarla 24 saat

'lu taraftarlar Taksim'e, taraftarları ise Beşiktaş'ın merkez üssü Çarşı civarına yerleştirildiler. Bu heyecanı yaşamak ve yerinde görmek için Beşiktaş Çarşı'dan maçın oynanacağı stada kadar taraftarları maç öncesi ve sonrası takip ettik. Birlikte vakit geçirdik, görüşlerini aldık.

İngiliz taraftarlarla 24 saat

ÇARŞI CHELSEA TARAFTARININ YANINDA

Beşiktaş Çarşı Grubu ve Beşiktaş taraftarının 'yi bağırlarına bastığına tanık olduk. Çok sayıda Beşiktaş taraftarı Chelsea formalarıyla, takımın lehine tezahürat yaptı, destek oldu.

İngiliz taraftarlarla 24 saat

Tam o sırada bir mekanda maçı bekleyen iki İngiliz taraftarın yanına yaklaşıp hislerini sorduk. 21 yaşındaki Aldwin, "Beşiktaş Çarşı Grubu'nun ününü biliyorum. Çok hararetli bir taraftar grubu olduğundan haberimiz var.

İngiliz taraftarlarla 24 saat

Bizi çok iyi ağırlıyorlar. Burada taraftarlıktan öte bir futbol kardeşliği yaşatıyorlar bize" dedi. Arkadaşı Christopher ise şu yorumda bulundu: "Maç sayesinde 'u da tanıma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. İstanbul bir dünya efsanesi... Özellikle maçın yapılacağı stat müthiş bir konumda. Şehrin en güzel manzaralı yerlerinden biri."

İngiliz taraftarlarla 24 saat

SLOGAN BEŞİKTAŞ'TA DEĞİŞTİ

Beşiktaşlı taraftarların yeni ürettiği slogan ise 'li taraftarların hoşuna gitti. fanlarının ağzından düşmeyen bir slogan vardır. "You will never walk alone" (Asla yalnız yürümeyeceksin). Bu slogan Beşiktaş'ta değişti "You will walk alone" yani "Yalnız yürüyeceksin" oldu. Maçı izlemeye gelen binlerce İngiliz, Türk ezgilerini de sevdi. Kafelerde maç saatini bekleyen taraftarların yanına gidip davul zurna çalan müzisyenlere, İngilizler dans ederek eşlik etti.

BİZE ULAŞIN