Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2021 model 'ı hazırlıyor!

Süper Lig'in 28. haftasında Beşiktaş deplasmanda Denizlispor'u 5-1'lik skorla geçti. Maçta skor kadar siyah beyazlı takımda yer alan genç isimler de dikkat çekti. Beşiktaş Teknik Direktörü gerek 11'de gerek yaptığı değişikliklerde genç isimlere formayı vermekten çekinmedi. Önümüzdeki sezonun hazırlığı süren siyah beyazlılarda, takıma monte edilecek isimler belirlenmeye çalışılıyor. İşte 2021 model Beşiktaş...

Sergen Yalçın 2021 model Beşiktaş'ı hazırlıyor!

Geçen hafta ikinci yarısını çok iyi oynadığı maçta 'a 2-1 yenilen , bu kez iyi oyununun sonucunu aldı ve deplasmanda Denizlispor'u 5-1 mağlup etti. Bu skor, aynı zamanda siyah-beyazlıların bu sezon aldığı en farklı skor oldu.

Sergen Yalçın 2021 model Beşiktaş'ı hazırlıyor!

Artık oynanan her maçın, önümüzdeki sezon planlamasına ışık tutacak bir süreç olduğu düşünüldüğünde, 5-1 kazanılan Denizlispor karşılaşması, için birkaç açıdan ipuçları vermeye devam etti. Hatta; maç öncesi ve sonrası yaptığı konuşmalarla ipucu değil, açık açık yeni sezonun planlamasını ilan etti.

Sergen Yalçın 2021 model Beşiktaş'ı hazırlıyor!

Takımın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar ve başlatılan yardım kampanyasıyla beraber, camiada çok konuşulur hale gelen 'öze dönerek' altyapı futbolcularının ağırlıklı olduğu bir kadro kurulacağı beklentisi, 'ın istediği ve onayladığı bir planlama değildi. Tecrübeli teknik adam, net bir şekilde takımı şampiyonluk yarışının içinde tutacak transferler istediğini söyledi ve planlamanın da bu yönde yapılacağını ifade ederek 'öze dönüş' projesinin hemen olmayacağını açıkladı.

Sergen Yalçın 2021 model Beşiktaş'ı hazırlıyor!

Bu açıklamalardan sonra siyah beyazlıların politikasının da nasıl olacağı netleşmiş oldu. Mevcut takımdan en az 6 oyuncu ile yolların ayrılmasına kesin gözle bakılırken, bu sayının yapılacak transferler ve denkleşecek bütçe ve satılacak futbolcularla 9-10'a kadar çıkması bekleniyor. Bu hareketlilik de yeni alınacak oyuncu sayısının da 10'u bulması anlamını taşıyor.

Sergen Yalçın 2021 model Beşiktaş'ı hazırlıyor!

YENİ SEZONUN BEŞİKTAŞ'I NASIL OLACAK
İşte 'ın döneminde yapması kuvvetle muhtemel transfer planı:

Sergen Yalçın 2021 model Beşiktaş'ı hazırlıyor!

KALE: Ersin Destanoğlu oynadığı iki maçta güven verse de, son 6 maç dikkatle takip edilecek ve kalenin önümüzdeki sezon gençlere emanet edilip edilmeyeceğine karar verilecek.

SON DAKİKA