Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savunmaya damga vurdu!

Türk sanayisi, geçen yıl güvenlik güçlerinin kullanımına, gurur kaynağı birçok teknolojik ürünü sundu.

Savunmaya yerli üretim damga vurdu!

Başkanlığının koordinasyonunda kabiliyetlerini her geçen gün artıran yerli üreticiler, yeni ürün ve kabiliyetler ortaya koyuyor.

Savunmaya yerli üretim damga vurdu!

Zorlu test süreçlerinden başarıyla geçen ürünler, güvenlik güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda envanterde yerini alıyor.

Savunmaya yerli üretim damga vurdu!

Bu kapsamda, Zırhlı Personel Taşıyıcı Araç Kirpi-2, , insansız hava aracı (İHA) Anka-S, LGK-84, Teber-82 ve KGK-82 güdüm kitleri, MAM-C mühimmatı, özgün yerli tabanca Mete, Duvar Arkası Hedef Tespit Radarı (DAR), ve ilk kez kullanılmaya başlandı.

Savunmaya yerli üretim damga vurdu!

PERSONEL VE MÜHİMMATLAR GÜVENLE TAŞINIYOR

Kirpi-2 araçları, personel, silah, mühimmat ve ikmal maddelerinin emniyetle ve süratle taşınması, manevra unsurlarına etkin ve devamlı muharebe hizmet desteği sağlanması, klasik harekatın yanı sıra yüksek mayın/el yapımı patlayıcı tehdidinin olduğu teröristle mücadele, barışı destekleme ve hudut görevlerinde personel taşınması amacıyla tedarik edildi.

Savunmaya yerli üretim damga vurdu!

Araçlar, 375 beygir motor gücüne, yüksek hareket ve taktik kabiliyetine, uzaktan komutalı silah istasyonuna, sürücü ve personel iç/dış, gece/gündüz görüş sistemlerine, IR aydınlatma farlar ve IR flaşörlere, iç/dış yangın söndürme, KBRN, navigasyon ve birlik takip, iç konuşma, atış yeri hedef tespit, karıştırma/köreltme sistemlerine sahip bulunuyor.

Savunmaya yerli üretim damga vurdu!

AMBULANS KİRPİ ENVANTERE İLK KEZ GİRDİ

Envantere ilk kez giren bir diğer araç oldu. Kirpi ambulans, birliklerin icra edeceği klasik harekatın yanı sıra mayın/el yapımı patlayıcı tehdidinin olduğu teröristle mücadele, barışı destekleme ve hudut görevlerinde gerçekleştirilecek sağlık hizmeti destek faaliyetlerine katkı sağlamasına yönelik olarak tedarik edildi.

Savunmaya yerli üretim damga vurdu!

Araç, sürücüsü ve araç komutanıyla beraber, acil müdahale timi (3 sağlık personeli), hasta ve yaralıyı (1 yatan, 3 oturan veya 2 yatan hasta) taşıma kapasitesiyle görev yapıyor.

BİZE ULAŞIN