Türkiye'nin en iyi haber sitesi

binlerce hesabı engelledi!

son günlerde yeniliklerinden ziyade başka gelişmelerle gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde Telegram kurucusu Pavel Durov, WhatsApp'ta güvenlik problemleri olduğunu söyleyerek, kullanıcılara WhatsApp'ı telefonlarından silmelerini önerdi. Bu konuda sosyal medyada tartışmalar da başladı. Diğer yandan WhatsApp'la ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Binlerce WhatsApp hesabı engellendi. Peki hesaplar neden engellendi? Sebebi nedir? İşte detaylar...

WhatsApp binlerce hesabı engelledi!

Özellikle 2016 Amerika Birleşik Devletleri seçiminden sonra gündeme gelen yalan haber sosyal medya platformlarının üzerine en çok mesai harcadıkları konulardan biri.

WhatsApp binlerce hesabı engelledi!

Geçtiğimiz haftalarda Twitter artık siyasi reklam almayarak bu sorunu çözme yoluna gitti. İnternet devi Google ise çözümü siyasi reklamlara karşı yeni ve daha katı kriterler getirmekte buldu.

WhatsApp binlerce hesabı engelledi!

Bu konuda en çok eleştirilen sosyal medya platformu ise kuşkusuz Facebook. Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan yalan haber ile mücadele için 400 bin hesabı engellediğini açıkladı.

WhatsApp binlerce hesabı engelledi!

Engadget'te yer alan habere göre, Sahte haberler sayesinde hangi adayların fayda gördüğü ya da hangi adayların zarar gördüğü ise şimdilik açıklanmadı.

WhatsApp binlerce hesabı engelledi!

WHATSAPP'IN AZ BİLİNEN 10 ÖZELLİĞİ

Peki 'ın bütün özelliklerine hakim misiniz? İşte mutlaka bilmeniz gerek 10 WhatsApp özelliği...

WhatsApp binlerce hesabı engelledi!

EMOJİ TARAMASI

'ta çok fazla emoji var, evet. Bazen doğru anda doğru emoji'yi bulmak çok zor olabiliyor. Artık istediğiniz emoji'yi kelime kullanarak aramanız mümkün olacak. Ancak bu özelliği kullanmak için 'auto correct' özelliğinizin açık olması gerekiyor.

WhatsApp binlerce hesabı engelledi!

DAKİK HESAPLAMALAR

Eğer sürekli konuşmalarınızı takip etmiyorsanız, küçük tik işaretlerinin maviye dönüştüğü anı kaçırabilirsiniz. Artık gönderdiğiniz mesajı basılı tutarak çıkan "Bilgi" opsiyonunu tıklayarak bir tikin ne zaman maviye dönüştüğünü görebilirsiniz. Aynı işlemi attığınız mesajı kaydırarak da yapabilirsiniz. Bu işlem sayesinde attığınız mesajın karşı tarafa iletilip iletilmediğini ve okunup okunmadığını takip edebiliyorsunuz.

BİZE ULAŞIN