Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu otelde dokunduğunuz her şey satılık

'da antikacılardan alınarak bir araya getirilmiş, yaşanmışlık dolu eşyalarla süslenmiş butik otelde, ziyaretçilere gördükleri bütün eşyaları satın alabilme imkanı veriliyor. Dekorasyonu otantik ve modern eşyaların harmanlanmasıyla yapılan, çağın popüler ürünlerinin yanı sıra içinde 200 yıllık dergah kapısı da bulunan otelde konaklayanlar, en çok antika kilimlerden hazırlanan kırlentleri satın almayı tercih ediyor.

Bu otelde dokunduğunuz her şey satılık
Bu otelde dokunduğunuz her şey satılık

'da antikacılardan alınarak bir araya getirilmiş, yaşanmışlık dolu eşyalarla süslenmiş butik otelde, ziyaretçilere gördükleri bütün eşyaları satın alabilme imkanı veriliyor.

Hem otantik hem de modern eşyalar kullanılarak dekore edilen otelde, çağın popüler eşyaları, modern tarzı yansıtan perdeler, tabureler, sandalyeler ve koltukların yanı sıra eski saatler, köy evlerinde kullanılan testiler, sandıklar, aynalar, antika halı ve kilimler bulunuyor.

Bu otelde dokunduğunuz her şey satılık

Mevlana Türbesi'nin yanı başında bulunan, kafe bölümündeki 200 yıllık dergah kapısı ile ziyaretçilerini şaşırtan otel, rengarenk dekorasyonuyla da ilgi görüyor.

Hayatının 10 yılını bir otel odasında geçiren, otelin 42 yaşındaki sahibi Ömer Sunar, bu sürede bir müşteri olarak yaşadığı tecrübeleri işletmesindeki hizmetlere yansıtıyor.

Bu otelde dokunduğunuz her şey satılık

Otelin sahibi Ömer Sunar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iş hayatına Konya'da bankacılıkla başladığını, 6 yıl sonra İstanbul'a taşınarak yatırım şirketlerine danışmanlık yaptığını söyledi.

Bu otelde dokunduğunuz her şey satılık

- "BANA CİDDİ ANLAMDA BİRİKİM KAZANDIRDI"

İstanbul'da yaklaşık 10 yıl yaşadığını belirten Sunar, şöyle devam etti:

"35 yaşıma geldiğimde 10 senedir otel odasında ikamet eden biriydim. Evim yoktu ve benim için İstanbul'da en kolayı otel odasında yaşamaktı. Ben turizmci değilim açıkçası. 3 yıldır çeşitli ödüller alan, önemli platformlarda 9,5 puanla 'Olağanüstü oteller' kategorisinde yer alan bir otelin sahibiyim. 10'uncu yılı bitirdiğimde otel işletmekten hiç anlamazdım, nasıl yapılacağına dair hiçbir fikrim yoktu ama nasıl yapılmayacağını çok iyi biliyordum. Otelde uzun yıllar misafirlik tecrübesi bana ciddi anlamda birikim kazandırdı."

Bu otelde dokunduğunuz her şey satılık

Otel açmaya karar verme sürecini anlatan Sunar, "Bir pazar sabahı yine bir otel odasında uyanıp baktım, duvardaki tablo benim değil, televizyonun markasını ben seçmedim, eşyaların hiçbiri bana ait değil, yapay bir hayatım var. O gün vazgeçtim o hayattan." diye konuştu.

Bu otelde dokunduğunuz her şey satılık

- "YAŞANMIŞLIKLARIMI BU OTELE YANSITTIM"

Sunar, tecrübelerinden yola çıkarak 'da bir otel açmaya karar verdiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Otelin dekorasyonu için titiz bir çalışma yürüttük. Burası insanların hayatlarında pek birebir görmedikleri şeylerle dolu. Dünyanın birçok yerini dolaştım. Yaşanmışlıklarımı bu otele yansıttım. Hem yurt içi hem de yurt dışındaki gözlemlerim, otelin eskiyle yeni, etnikle modern karışımı bir dekorasyona sahip olmasını sağladı. Avustralya ve Amerika'daki dekorasyon dergilerinden insanların en çok beğendiği renkleri araştırdık ve bu renkleri otelimizin her köşesinde kullandık. En çok beğenilen 25 rengi kullandık. Her yatak odasını farklı renk yaptık. Camilerin minarelerini süsleyen nakkaşlar, her odanın tavanına farklı renklerle desenler yaptı."

BİZE ULAŞIN