Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün en çok okunan 20 haberi

 • 1
 • 23
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

2013'te Türkiye'ye sığınan Suriyeli bilim adamı Refai Hamo, Obama'nın son Birliğin Durumu konuşmasına özel davetli olarak katıldı. Hamo, Türkiye'nin göçmenlere yönelik yardımlarını övdü.

Obama konuşmasında, Müslümanlara yönelik söylemleriyle tepki toplayan Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ı isim vermeksizin eleştirdi ve "Siyasetçiler Müslümanlara hakaret ettikleri zaman, bir cami kırıp döküldüğü zaman veya bir çocukla dalga geçildiğinde bu, bizi daha güvenli kılmıyor. Bu bizi dünyanın gözünde daha da küçültüyor" ifadelerini kullandı. Başkan, 59 dakikalık konuşmasının büyük bölümünü ekonomik konulara ayırdı. Obama'nın "Finansal krize gıda pulu alanlar değil, Wall Street'teki ihmalkârlık yol açtı. Ücretlerin yükselmesinin sebebi göçmenler değil vergi kaçıranlar" sözleri ayakta alkışlandı.

 • 2
 • 23
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beyaz Show'da yapılan terör örgütünün propagandası sonrası Beyazıt Öztürk özür dilemişti. Özür dilemesine tepki gösteren Kemal Kılıçdaroğlu da PKK eylemlerine devam edilmesi gerektiğini söylercesine açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan'dan bu olaya sert tepki geldi. Erdoğan, "Ana muhalefet partisinin genel başkanına göre o televizyon programcısı terör örgütünün propagandasına devam etmeliymiş" dedi.

Sadece bu sözde akademisyenlerin değil kimi siyasetçilerin de benzer tavırlar içinde olduklarını üzüntüyle görüyoruz. Terör örgütü güdümündeki siyasetçiler benim gözümde artık siyasetçi değil, terör örgütün bir maşasıdır. Şayet siyasetçi olsalardı, kendi görüşleri, iradeleri olur onu uygular ve ona göre hareket ederlerdi. Bunların tek yaptığı terör örgütünden aldıkları emirleri yerine getirmekten, Türkiye'ye husimet besleyen kim varsa ona yanaşmaktan ibarettir. Bu şekilde davranan siyasetçi olmaz. Başta genel başkanları olmak üzere bu ülkenin ana muhalefetini temsil eden siyasetçilerin ortaya koydukları tutumlar ve beyan ettiği ifadeler üzüntü vericidir. Ana muhalefet lideri bir televizyon programcısını dik duramadı diye eleştiriyor. O'na göre televizyon programcısı terör örgütünün propagandasına devam etmeliymiş, böyle diyor o genel başkan.

 • 3
 • 23
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Anadolu Efes'in yıldız 4 numarası Derrick Brown, İstanbul'daki günlerinin ve özel hayatının kapılarını SABAH'a açtı. ABD ve Rusya'dan sonra rotasını Türkiye'ye çeviren Brown, yalnızca Anadolu Efes'e katkı yapmak isteyen bir sporcunun ötesinde profil çizen, eğitimli ve organize birisi. 28 yaşındaki sporcu Efes'i neden tercih ettiğini şöyle açıklıyor: "Kulüp, koç ve şehir... İstanbul benim için en uygun yerdi. Şehri tam olarak bilmiyordum ama karşımda çok özel bir şehir olduğunu anladım." İstanbul'un trafiğini anlatırken ise çok eğleniyor: "Burayı ne Rusya'yla, ne ABD'yle kıyaslayabilirsiniz. Her semti bambaşka, farklı bir yer. Trafiği de çılgınca, ben böyle bir şey görmedim. Fakat bu kadar trafiğe rağmen şoförler bir o kadar usta. Tamam, belki biraz agresifler ama çok az kaza gördüm şu ana kadar. Daha rahat yerlerde daha çok kaza oluyor. Türk şoförlerine hayranım."

 • 4
 • 23
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Türkiye'nin uzun zamandır hedef pazarları arasında aldığı yer aldığını belirten Lux* Group CEO'su Paul T. Jones, "Türkiye bulunduğu coğrafi konumu itibarıyla her yatırımcının yer almak istediği özel pazarlardan. Bu bizim Türkiye'deki ilk yatırımımız. MYC Partners ile çok güzel bir sinerji yakaladık. Ülkedeki tüm yatırımlarımızı MYC Partners ortaklığında hayata geçirmeyi planlıyoruz" dedi. Türkiye'nin doğuyla batı arasında köprü vazifesi gördüğünü vurgulayan Jones, ülke turizminin sürekli gelişime açık olduğunu belirtti. İki gün önce Sultanahmet'te gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle başsağlığı dileyen Jones, "Terör artık tüm dünyanın sorunu. Türkiye ise Suriye ve Irak'ta yaşanan karışıklıklar nedeniyle zorlu bir dönemden geçiyor. Ancak etrafındaki ateş çemberine rağmen kendini iyi koruyor. Bu da hükümetin güvenlik konusunda aldığı güçlü tedbirleri gösteriyor. Zaman zaman münferit olaylar yaşansa da Türkiye asla bir Mısır olmaz" diye konuştu. Rusya ile yaşanan gerginliği de değerlendiren Jones, "Bu gerginliğin geçici olduğuna inanıyorum. İlerleyen dönemde politik çabalarla çözülecektir. Türkiye konumu itibarıyla kolay vazgeçilecek bir ülke değil" ifadelerini kullandı.

 • 5
 • 23
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

İstanbul'da sahte para basıp piyasaya süren bir çete çökertilirken, 17 kişi gözaltına alındı. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nca yaklaşık 9 ay önce başlatılan çalışma Silivri'de bir şahıs üzerinde sahte 200 liralık banknotlar ele geçirilmesi ile start aldı. Merkez Bankası verilerini tarayan güvenlik güçleri 2013'ten bu yana sahte 200 liralıkların düzenli şekilde piyasaya sürüldüğünü İstanbul genelinde 143 ayrı faili meçhul sahte para olayı yaşandığını belirledi. Yürütülen soruşturma çerçevesinde Cesim Y., Erdal C. ve Veli Ö. tarafından kurularak yönetilen bir şebeke tespit edildi. Şebekenin sahte paraları toplu şekilde 4 ayrı adreste muhafaza ettiği belirlendi. Buradan peyderpey alınarak yine şebeke üyeleri tarafından piyasaya sürülen sahte paraların çok sayıda masum vatandaşı mağdur ettiği anlaşıldı.

 • 6
 • 23
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sultanahmet'teki terör saldırısının ardından, top ve tank atışıyla DAEŞ'in hem Başika'da hem Suriye'de sınır boyundaki sığınaklarının ve mevzilerinin vurulduğunu, aralarında bazı bölge sözde yöneticilerinin de bulunduğu 200'e yakın DAEŞ mensubunun etkisiz hale getirildiğini belirterek, "Bir kez daha ifade ediyorum, bundan sonra da Türkiye'ye yönelecek her el, Türkiye'nin misafirlerine yönelecek her tehdit misliyle mukabeleyle cezalandırılacaktır" dedi.

 • 7
 • 23
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Cizre şehidi Aksaray'da uğurlandı. Asker selamı veren babası, "İzin verin, Cizre'ye gideyim. Onun yarım bıraktığını tamamlayayım" diye feryat etti

Önceki gün Şırnak'ta şehit düşen Ayhan Demirel'in cenazesi dün sabah Ankara'ya getirildi. Ankara'da düzenlenen törenin ardından polis helikopteriyle memleketi Aksaray'ın Sarıyahşi ilçesine gönderildi. Törende, 73 yaşındaki baba İbrahim, felçli annesi Mercan Demirel, Ankara'da oturan ve hemşire olduğu öğrenilen eşi Ayşe ile 15 yaşındaki oğlu İbrahim Demirel güçlükle ayakta durabildi. Baba İbrahim Demirel, oğlunu asker selamıyla uğurladı. Acılı baba, tabuta sarılıp, "Beni Cizre'ye gönderin. Oğlumun yarım kalan görevini beni tamamlayayım" dedi.

BİZE ULAŞIN