Günün en çok okunan 20 haberi

 • 1
 • 22
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP 35. Olağan Kurultayı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadeleri nedeniyle hakkında soruşturma açılmasına ilişkin Twitter'da yine haddini aşan açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Hitler'e özenen, halkı kutuplaştıran, ülkeyi yangın yerine çevirmiş birine diktatör bozuntusu değil de barış elçisi mi diyecektim? Savcılara talimat vermek Cumhurbaşkanı'nın işi değildir. Sen anayasayı çiğnedikçe şeref ve namus kavramını sana hatırlatmaya devam edeceğim. Diktatör bozuntusuna diktatör bozuntusu diyeceğim tabi ki. Çünkü, dünyanın her yerinde diktatör bozuntusuna diktatör bozuntusu denir! Vatan uğruna şehit olan evlatlarımıza "kelle" diyen zat el üstünde tutulur; ben diktatöre "diktatör bozuntusu" derim, soruşturma açılır. Türkiye, 13 yıldır yalanlarla yönetildiği için hükümet ve hükümet yancılarının gerçekleri duymaya tahammülü yok ama yılmayacağım!" dedi.

 • 2
 • 22
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Moskova Seremetyevo Havalimanı ihalesinde en iyi iki teklif Türk firmalardan geldi.

Moskova Seremetyevo (Şeremetyevo) Havalimanı Terminal ihalesinde en iyi teklifleri Limak ve Rönesans İnşaat verdi.

Moskova Seremetyevo terminal ihalesinde nihai karar iki üç hafta içinde verilecek.

 • 3
 • 22
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

HDP'nin 2. olağan kongresine sayılı günler kaldı. Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ dışında şimdilik başka aday yok. Ancak HDP içinde Selahattin Demirtaş'ın aday olmaması durumunda onun yerine Osman Baydemir'in düşünüldüğü ortaya çıktı.

DEMİRTAŞ ADAY OLMAZSA BAYDEMİR

HDP'nin 2. Olağan Kongresi 24 Ocak Pazar günü yapılacak. Şimdilik eş genel başkanlık için Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'dan başka aday yok. Ancak Demirtaş'ın aday olmaması durumunda iki dönem Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Osman Baydemir'in isminin geçtiği iddia edildi.

VEDA SİNYALİ VERMİŞTİ

Demirtaş daha önce veda sinyali vermiş "Üç dönemim bitti (2 dönem BDP, 1 dönem HDP). Dördüncü dönemi de arkadaşlarım ısrar ediyorlar, doğrusu ben bu konuda çok istekli değilim. Kurallara da uymamız lazım diye düşünüyorum. Ama öyle bir kararlaşmış durum da yok" diye konuşmuştu.

 • 4
 • 22
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Doğan Medya'nın algı operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. CNN Türk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kendisi için "dikdatör bozuntusu" ifadesi üzerine "Cumhurbaşkanına hakaret" ten tazminat davası açması haberini "Diktatör Yargıda" olarak verdi. Haberin alt yazısı olarak "Diktatör Yargıda" ifadesini seçen CNN Türk, Erdoğan hakkındaki algı operasyonlarına devam etti.

ALT YAZIYLA ALGI OPERASYONU

CNN Türk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kendisi için sarf ettiği 'diktatör bozuntusu' ifadeleri nedeniyle tazminat davası açmasını, izleyenlerine "Dikdatör Yargıda" olarak sundu. Televizyon, sabah saatlerinde yayınladığı "Güne Merhaba" programında verdiği alt yazıyla bariz bir şekilde algı oluşturma çabasına girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun CHP 35. Olağan Kurultayı'ndaki kendisi hakkında "Bir diktatör bozuntusunun talimatıyla bu ülkenin akademisyenleri gözaltına alınıyor" sözleri üzerine avukatları aracılığıyla suç duyurunda bulunmuş, ayırca Kılıçdaroğlu hakkında 100 bin TL manevi tazminat talebinde bulunmuştu.

 • 5
 • 22
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Vodafone Arena'yı ısıtacak yıldızı SABAH açıklıyor

Devre arasında kaleci ve stoper alarak 2009 sonrası ilk lig şampiyonluğuna ulaşmak isteyen Beşiktaş'ta yönetim, gelecek sezon için şimdiden harekete geçti. Büyük bir transfer operasyonu hazırlığında olan başkan Fikret Orman ve yönetici Erdal Torunoğulları, devlerin transfer listesinde olan Hatem Ben Arfa için çalışmalar yapıyor. Newcastle forması giydikten sonra Nice'de büyük bir çıkış yapan 28 yaşındaki futbolcu için ilk girişimler yapıldı. 1-2 ay içerisinde bu transferin ön anlaşmalarının tamamlanması bekleniyor. Yeni sezon planları arasında iki genç yıldız adayı da bulunuyor. Yönetim, gelecek vadeden; Oğuzhan, Gökhan Töre benzeri isimleri sır gibi saklanan yeteneklerin üzerinde duruyor.

 • 6
 • 22
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun parti meclisi için hazırladığı 104 kişilik anahtar listeden yalnızca 29'u seçilmeyi başardı.

CHP kurultayının ikinci gününde yapılan Parti Meclisi (PM) seçiminin sonuçları dün sabaha karşı belli oldu. PM üyelikleri için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hazırlanan "anahtar" listede, adeta deprem yaşandı. PM'nin, Bilim Platformu dışındaki 52 üyeliğinden 23'ü, Kılıçdaroğlu'nun listesini delen isimlerden oluştu. Kılıçdaroğlu'nun 104 kişilik listesinde yer alan isimlerden sadece 29'u PM'ye girebildi.

MEHMET BEKAROĞLU'NA ÇİZİK

CHP liderinin, Bilim Yönetim ve Kültür Platformu üyeliği için oluşturduğu 12 kişilik listede yer alan Mehmet Bekaroğlu da, delegeden çizik yedi. Bekaroğlu, seçimlerde oy kullanan bin 228 delegeden 378'inin oyunu alabildi.

FİKRİ SAĞLAR LİSTEYİ DELDİ

Kılıçdaroğlu'nun listesinde yer almayan 23 isim, 60 kişilik PM'ye girmeyi başardı. Listeyi delerek PM üyesi olan isimler arasında Fikri Sağlar, Necati Yılmaz, Aylin Nazlıaka, İlhan Cihaner, Ali Özcan, Aykut Erdoğdu, Mehmet Tüm, İdris Yıldız, Mevlüt Dudu, Berhan Şimşek, Yaşar Seyman, Ergenekon Davası'ndan tutuklanan Teğmen Mehmet Ali Çelebi ile Muharrem İnce'ye yakın isimler yer alıyor. PM seçimlerde en fazla oyu ise 691 ile Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke aldı.
Atilla Taş, Gürsel Tekin'i solladı
MYK üyelerinden Gürsel Tekin 245 oyla 86'ncı sırada yer alırken, Faik Öztrak 259 oyla 77'nci sırada, Enis Berberoğlu 241 oyla 90'ıncı, Seyhan Erdoğdu 217 oyla 97'nci, Nihat Matkap 277 oyla 67'nci sırada yer alması nedeniyle liste dışı kalan isimler oldu. "Hamçökelek" şarkısıyla kamuoyunun tanıdığı Atilla Taş'ın PM adaylığında Gürsel Tekin'den 44 oy fazla aldığı dikkat çekti. Taş, 462 adaydan 402'sini geçerek 58'nci oldu. Mevcut PM'deki 60 isimden sadece 17'si yerine korumayı başardı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin yeni MYK'sını oluşturmakta zorlanacağı ifade ediliyor.

 • 7
 • 22
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Siirt'te güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanan iki PKK'lının diğer örgüt militanları tarafından infaz edildiği ortaya çıktı.

İstihbarat kaynaklarından alınan bilgiye göre, 15 Ocak 2015 tarihinde Siirt'in Ulus Mahallesi bölgesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, olay yerinden yaya olarak kaçan bir grup PKK'lıdan yaralı olan ikisinin, çatışma bölgesinden çıkamayacaklarını anlayan diğer örgüt mensupları tarafından infaz edildiği ortaya çıktı.

İnfaz edilen teröristlerin, olay yerinden kaçan diğer PKK'lılar tarafından Siirt Merkez Sakarya Mahallesi Sakıp Beyko Caddesi 503 Sokak'ta bulunan sarı kırmızı renkli bir binanın yanına bırakıldığı tespit edildi.

40 terörist silahlarını bırakarak kaçtı

"Diğer teröristler arasında büyük bir infiale yol açtığı" belirlenen infaz nedeniyle bölgedeki 40 teröristin silahlarını da bırakarak kaçtıkları ve halkın arasına karıştıkları belirlendi.

Kaçan teröristlerden ikisinin ise halkın ihbarıyla yakalandığı belirtildi.

BİZE ULAŞIN