Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kabe’nin sırrını bilim çözdü

İnsan DNA’sından Leonardo da Vinci’nin tablosu Mona Lisa’ya, Mısır Piramitleri’nden insan bedenine sayısız varlıkta bulunan “altın oran”, müslümanların kutsal mekanı Kabe’yi dünyanın merkezi yapıyor. Peki ama nasıl? İşte yazar, yönetmen, prodüktör ve araştırmacı Erdem Çetinkaya, çok satan kitabı Kabe’nin Sırları'nda bize bunu açıklıyor.

Kabe’nin sırrını bilim çözdü

Kabe ve kutsal yerlerle ilgili kaç tane altın oran vardır? Dünyanın başka yerlerinde de böylesi gizemler var mıdır? Bize açıklar mısınız?

Mekke ve Kabe ile ilgili gerek coğrafi yönüyle ilgili gerekse Kuran'daki işaretleri ile ilgili sayısız altın oran bağıntısı bulunmaktadır. Ne Roma'da ne Mısır'da ne de başka bir kutsal sayılan yerde benzeri matematiksel üstünlükler bulunmamaktadır.

Kabe’nin sırrını bilim çözdü

Kabe ile aynı koordinatlarda bulunan diğer şehirlerde de altın oran söz konusu mu?

Mekke şehrinin kuzey kutup noktasına olan uzaklığı ile güney kutup noktasına olan uzaklığının oranı tam olarak 1,618 yani altın orandır. Ayrıca Mekke şehrinin Güney kutup noktasına olan uzaklığı ile iki kutup arasındaki uzaklığın birbirine oranı yine 1,618'dir.

Kabe’nin sırrını bilim çözdü

Sadece bununla kalmayıp boylamlar açısından da bir sınırlama olması Mekke'yi altın oran noktasına sahip dünyadaki tek şehir olarak ilan etmektedir.

Tüm harita sistemlerindeki bir kaç km olan küçük farklara rağmen Altın Oran noktası Mekke şehrinden asla dışarı çıkmaz.

Kabe’nin sırrını bilim çözdü

GÜN DÖNÜM ÇİZGİSİNE UZAKLIK, KADERİ İSPATLIYOR
 
Gün dönümü çizgisi siyasi bir kararla 1844 yılında batılı devletlerce kabul edilmiş sonra tüm dünyanın ortak yer belirleme dili haline gelen enlem boylam ve GPS değerleri haline gelmiştir.

Bu karar alış aşamasında kesinlikle İslam ülkelerinin ve Müslümanların sözü dinlenmemiş, ana meridyenin İngiltere'den geçmesine karar verilmiştir.

Kabe’nin sırrını bilim çözdü

Sadece ilk yaratılıştan gelen kutup noktalarına göre değil de siyasi bir çizgi olan gün dönüm çizgisine göre dahi Mekke'nin altın oran noktasına ev sahipliği yapması dünyanın siyasetine yön veren ilahi bir el olduğunu, Kuran'da yazdığı gibi kaderde Mekke'yi şehirlerin anası ve en seçkini olarak tayin ettiğini ispatlamaktadır.

Kabe’nin sırrını bilim çözdü

Kuran’da bu orana dair herhangi bir ipucu geçiyor mu? Siz herhangi bir sureden yola çıkarak mı böyle bir çalışma yaptınız?

Kuran'ı Kerimde Mekke kelimesinin geçtiği ve orada tüm insanlığa iman verici açık delillerin varlığından bahseden Ali İmran Suresi 96. ayetinde Mekke şehri ile Altın Oran arasındaki bağıntı Evrenin Yaratıcısı tarafından açıkça nakşedilmiştir.

Bu ayetin tüm harf sayısı 47’dir. Harf sayılarının altın oranını aldığımızda Mekke kelimesinin işaret edildiğini görürüz.

Kabe’nin sırrını bilim çözdü

47 / 1,618 = 29,0. Ayet başından Mekke kelimesine kadar tam 29 harf vardır. Aynı dünya haritasındaki gibi. Eğer bir harf fazla ya da eksik olsa idi bu oran asla oluşmayacaktı.

Hiç bir zorlama olmadan dünya üzerinde yaptığımız aynı işlemi yaptık ve harf sayılarının Mekke'yi ve altın oranı işaret eden muhteşem uyumuna şahit olduk.

BİZE ULAŞIN