Türkiye'nin en iyi haber sitesi

! Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Cuma hutbesinde Türkiye'ye seslendi: Tedbiri elden bırakmayalım!

haberi... Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, özel önlemler alınan Beştepe Camisi'nde Cuma namazını kıldırdı. Erbaş namaz öncesi canlı yayında Cuma hutbesini okudu. Hutbede tüm Türkiye'ye seslenen Ali Erbaş, alınan tedbirlere riayet edilmesini istedi. Erbaş, "Tedbiri elden bırakmayalım" dedi.

Son dakika! Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Cuma hutbesinde Türkiye'ye seslendi: Tedbiri elden bırakmayalım!

Corona virüsü nedeniyle bir süreliğine askıya alınan ile ilgili haberi geldi. Beştepe Millet Camisi'nde bugün, Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı kılındı. Cuma namazı için Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş canlı yayında Cuma hutbesini okudu. Hutbede corona virüsü önlemlerine riayet edilmesine vurgu yapıldı.

Son dakika: Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan canlı yayında Cuma Hutbesi (27 Mart 2020 Cuma) | Video

Son dakika! Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Cuma hutbesinde Türkiye'ye seslendi: Tedbiri elden bırakmayalım!

Beştepe Millet Camisi'nde bugün, Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak kılındı.

DİYANET YAZILI AÇIKLAMA İLE DUYURDU

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, giderek artan salgın tehlikesi sebebiyle geçen hafta olduğu gibi bugün de ülke genelinde cuma namazlarının kılınmayacağı belirtildi.

Açıklamada, "İslam medeniyetinin en önemli coğrafyalarından olan cennet vatanımızda, İslam toplumun şiarlarından biri olan bu ibadetin devam etmesi ve cuma namazına gidemediği için milletimizin yaşadığı üzüntünün bir nebze giderilebilmesi adına Türkiye'de sadece Ankara'da Beştepe Millet Camisi'nde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen çok az sayıda katılımla ve salgına karşı gerekli tedbirler alınarak cuma namazı eda edilecektir." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, ayrıca vatandaşların Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından verilecek hutbeyi televizyonları aracılığıyla dinleyebilecekleri bildirildi.

Son dakika! Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Cuma hutbesinde Türkiye'ye seslendi: Tedbiri elden bırakmayalım!

CUMA HUTBESİ OKUNDU

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş canlı yayında Cuma hutbesini okudu. Hutbede koronavirüs önlemlerine dikkat çekildi. Önlemlerin insan sağlığı için önemli olduğu ve riayet edilmesi gerektiği belirtildi.

CUMA NAMAZI KILINDI

Beştepe'de Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından alınan özel önlemler ile kılındı. Koronavirüs salgını için dua edildi.

Son dakika! Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Cuma hutbesinde Türkiye'ye seslendi: Tedbiri elden bırakmayalım!

CUMALARA ARA VERİLMİŞTİ

Koronavirüs salgınının Türkiye sınırları içinde görülmesinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma namazlarının bir süreliğine durdurulduğunu açıklamıştı.

Erbaş yaptığı açıklamada vakit namazlarının da camilerde cemaatle kılınmayacağını söylemiş, münferid olarak namazların ise kılınacağını ifade etmişti.

Erbaş, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed'in konuya dair hadislerini hatırlatmıştı. Veba salgını döneminde Peygamberin uyarılarını hatırlatan Erbaş, İslam'ın önceliğinin insan sağlığı olduğunu söylemişti.

Erbaş, Hz.Ömer'in veba nedeniyle sefer güzergahını değiştirdiğini de ifade etmişti.

SON DAKİKA