Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağzını peçeteyle kapatan yolcudan ilginç savunma!

Koronavirüsle mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarına yolcuların maskesiz binmesi yasaklanmıştı. polisi bugün de çeşitli noktalarda otobüs, taksi ve minibüsleri durdurarak denetim yaptı. Durdurulan minibüsteki yolcu ile polis arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Yolcunun ağzını peçeteyle kapattığını gören polis, "Neden maske takmıyorsun?" diye sorunca yolcu bakın ne cevap verdi.

Ağzını peçeteyle kapatan yolcudan ilginç savunma!

Okmeydanı'nda toplu taşıma araçlarında denetim yapan polisle minibüsteki yolcu arasında yaşanan diyalog şaşkına çevirdi...

Ağzını peçeteyle kapatan yolcudan ilginç savunma!

Beyoğlu polisi, korona virüs yasakları kapsamında minibüs ve ticari taksiler üzerinde sosyal mesafe maske ve tek plaka denetimi yaptı. Minibüse maskesiz binen bir yolcuya ceza kesilirken, ilginç diyaloglar da yaşandı. Maske takmayan ve yüzünü peçete ile kapatan yolcu, "Yol boyunca böylemi tuttunuz" sorusu üzerine "Maskemi şirkete unuttum" derken, çift plaka gününde yola çıkan tek plakalı taksi şoförü, "Çok kirleniyor o yüzden yıkatmaya gidiyordum" dedi.

Ağzını peçeteyle kapatan yolcudan ilginç savunma!

AĞZINI PEÇETE İLE KAPATTI

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkili olan korona virüs salgınının önüne geçmek amacıyla ülke çapında bir dizi önlemler alındı. Toplu taşıtlarda kapasitesinin yarısı kadar yolcu taşıma kuralı getirilirken, maske kullanımı da zorunlu hale getirildi. Bu kapsamda Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Okmeydanı Fatih Sultan Caddesi üzerinde minibüslere ve ticari taksilere denetim yaptı. Denetimde sosyal mesafe, doluluk oranı, maske ve tek plakalara bakıldı. Durdurulan minibüste bir yolcunun maskesiz olduğu ve ağzını peçete ile kapattı görüldü. Bunun üzerine yolcu araçtan indirilip "Umumi Hıfzısıhha Kanununa Muhalefet"ten ceza kesilirken polisle arasında ise ilginç diyaloglar yaşandı.

Ağzını peçeteyle kapatan yolcudan ilginç savunma!

"MASKEMİ ŞİRKETE UNUTTUM"

Minibüsten indirilen yolcuya polis memuru, "Yol boyunca böylemi tuttunuz" sorusu üzerine "Maskemi şirkete unuttum. Şuradan binmiştim" dedi. Polis memurunun minibüs şoförüne, "Maskesiz yolcuyu neden alıyorsun" demesi üzerine ise yolcu şoförün suçu yok diyerek cevap verdi.

Ağzını peçeteyle kapatan yolcudan ilginç savunma!

"TAKSİYİ YIKATMAYA GİDİYORDUM"

Öte yandan çift plakalı ticari taksilerin gününde yola çıkan ticari taksi şoförü ise kendisini ilginç bir şekilde savundu. Ticari taksi şoförü, "Çok kirleniyor o yüzden yıkatmaya gidiyordum. Yolcuda almıyorum. Sabahleyin araç yıkatmıyorlar. Geceden temiz bıraktığın zaman" ifadelerini kullandı. Ancak cezadan kurtulamayan sürücüye 3 bin 180 lira idari para cezası kesildi.

SON DAKİKA