Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akvaryumdaki 5 yavru karantinada büyüyor

'da hizmet veren ve koronavirüs nedeniyle geçici olarak kapatılan akvaryumda 120'ye yakın canlı yaşıyor. Burada geçtiğimiz günlerde 2 kaplan bukalemun 3 de Leopard Gecko yavrusu dünyaya geldi. İşletme yetkilileri yavruların özel bir bölümde karantinada tutulup daha sonra yetişkin canlıların olduğu alana alınacağını belirtti

Akvaryumdaki 5 yavru karantinada büyüyor

'da, koronavirüs önlemleri kapsamında geçici süreliğine ziyarete kapatılan akvaryumda canlı yaşamı sürüyor. Merkez içindeki 'teraryum' denilen camdan bölmelerde tutulan 80 tür içinde, 120'e yakın canlı yaşıyor.

Akvaryumdaki 5 yavru karantinada büyüyor

Nisan ayıyla birlikte doğumların başladığı akvaryumda, son olarak farklı ırklarda 5 yavru dünyaya geldi. 3 Leopard Gecko adlı sürüngen yavrularının yanı sıra 2 de kaplan bukalemun yavrusu karantina bölümünde bakıma alındı. Yaklaşık 2 ay karantinada tutulup, daha sonra yetişkinler bölümüne alınacak canlılar, özel yemlerle besleniyor.

Akvaryumdaki 5 yavru karantinada büyüyor

İşletme yetkililerinden Hakan Akdeniz tarafından 24 saat gözetim altında tutulan yavrular, hareketli olmalarıyla dikkat çekiyor. Hayatın dışarıda durduğunu fakat burada hızla devam ettiğini belirten Akdeniz, "Hayvanlarımızın bakımını en iyi şekilde yapıyoruz. Kış aylarında doğumlar başlıyor.

Akvaryumdaki 5 yavru karantinada büyüyor

Yavruların bakımını karantina odalarında yapıyoruz. Son olarak Leopard Gecko ile panter bukalemun yavruları dünyaya geldi. Birkaç ay içinde merkez içindeki özel camdan odalarda yaşayan yetişkinlerin yanına çıkaracağız. Fakat güçlenip belli bir büyüklüğe gelinceye kadar burada tutacağız" diye konuştu.

SON DAKİKA