Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çaldıkları araca plaka takıp hırsızlık yaptılar

Beşiktaş'ta dekorasyon işi yapan 'nun otomobilini çalan 3 hırsız, araca bir de sahte plaka takıp hırsızlığa çıktı. Bahçelievler'de bir iş yerine giren hırsızlar buradaki çelik kasayı araca yükleyip kaçtı. Devriye gezen polis ekibi fark edip plaka sorgulaması yapınca çalıntı olduğunu öğrendi. 3 hırsız yakalandı, otomobil de ellerinden kurtarıldı. Gayrettepe Asayiş Şube'de aracını teslim alan Dilek Aksu, "Arabamı tanıyamadım. Bir de onunla hırsızlığa çıkmışlar. Polisimize çok teşekkür ederim." dedi.

Çaldıkları araca plaka takıp hırsızlık yaptılar

Beşiktaş'ta 1 Haziran tarihinde , evine giren hırsızların aldıkları kontak anahtarını kullanıp park halindeki otomobilini çaldıklarını söyleyerek şikayetçi oldu. Polis, çalıntı otomobili bulmak için harekete geçerken, aynı hırsızlar bu kez 6 Haziran tarihinde Bahçelievler'de ortaya çıktı.

Çaldıkları araca plaka takıp hırsızlık yaptılar

GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDILAR

Hırsızlar, bu kez çaldıkları otomobili kullanarak geldikleri Yenibosna'da bulunan bir sitenin yönetim ofisinden hırsızlık yaptı. Güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülenin hırsızlık olayında şüphelilerin yönetim ofisinde bulunan kasayı açamayınca sürükleyip taşıyarak, geldikleri otomobile yükledikleri görüldü. Asayiş Şube Müdürlüğü Oto hırsızlık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis, kamera görüntülerinden şüphelilerin eşkallerini belirledi.

Çaldıkları araca plaka takıp hırsızlık yaptılar

DUR İHTARINA UYMADILAR

Hırsızların kullandığı otomobilin izi birkaç saat içerisinde Küçükçekmece'de tespit edildi. Sahte plaka takılan otomobil, polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Kısa bir kovalamacının ardından otomobilin içinde bulunan üç şüpheli, polis tarafından yakalandı. Otomobilde yapılan incelemede çalınan kasa da bulundu.

Çaldıkları araca plaka takıp hırsızlık yaptılar

3 HIRSIZ YAKALANDI

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto hırsızlık Büro Amirliği'ne getirilen Tugay T. (28), Erhan T. (23) ve Enes A.'nın (22) daha önce de hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındıkları tespit edildi. İşlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Polis olaya karışan bir kişiyi daha aramayı sürdürüyor.

Çaldıkları araca plaka takıp hırsızlık yaptılar

POLİSLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne aracını almak için gelen ; "Arabamı tanıyamadım, birde benim aracımla hırsızlığa çıkmışlar. Polisimize çok teşekkür ederim en azından arabam bulundu" dedi.

SON DAKİKA