Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da kaçakçılık operasyonu! Rüşvet alan gümrükçüler gözaltına alındı

Çin'den getirdikleri tekstil ürünü, çanta ve değerli taş gibi sözde 'birinci sınıf' taklit ürünleri ve Havalimanı'nda gümrük noktalarından kaçak yollarla geçirerek Kapalıçarşı'da satışa sunan bir şebeke polis operasyon düzenledi. Gözaltına alınan 14 şüpheli arasında, rüşvet karşılığında şebekeye yardım eden 4 gümrük muayene memuru da var. Kaçak ürünlerle devleti yüzbinlerce vergi kaybına uğratan şebekenin adreslerinde 2 milyon 500 bin lira değerinde 4 bin 123 kaçak ürün ile bin 924 değerli taş ele geçirildi.

İstanbul'da kaçakçılık operasyonu! Rüşvet alan gümrükçüler gözaltına alındı

Operasyonu Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri düzenledi. Çin'den lüks markaların "Birinci Sınıf" taklitleri olan kaçak tekstil ürünü, çanta ve değerli taş getiren bir şebekenin üyelerinin, ürünleri Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı'ndaki gümrük noktalarından kaçak yollarla geçirdiği belirlendi. Gümrük Müşavirliği çalışanı 4 kişinin de yüksek miktarda rüşvet alarak şebekeye yardım ettiği saptandı.

İstanbul'da kaçakçılık operasyonu! Rüşvet alan gümrükçüler gözaltına alındı

Söz konusu kaçak ürünlerin de Kapalıçarşı'da satıldığı iddia edildi. Kaçak imitasyon ürünleri ve değerli taşları satan kişiler de Kaçakçılık Polisleri tarafından tespit edildi.

İstanbul'da kaçakçılık operasyonu! Rüşvet alan gümrükçüler gözaltına alındı

GÜMRÜK MEMURLARINDAN 600 BİN LİRA ÇIKTI

Araştırmalar tamamlandıktan sonra kaçak ürünlerle devleti yüz binlerce lira vergi kaybına uğratan şüphelilerin yakalanması için eş zamanlı operasyon düzenlendi. Havalimanı, Başakşehir, Fatih ve Güngören'de düzenlenen operasyonlarda 14 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul'da kaçakçılık operasyonu! Rüşvet alan gümrükçüler gözaltına alındı

Baskın düzenlenen adreslerde yapılan aramalarda 2 milyon 500 bin lira değerinde 4 bin 123 kaçak ürün ve bin 924 değerli taş ele geçirildi. Gümrük memurlarının adreslerine düzenlenen operasyonlarda ise rüşvet geliri olduğu değerlendirilen 600 bin lira ele geçirildi. Paraya el konuldu. Gözaltına alınan şüpheliler İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Soruşturma kapsamında detaylı incelemelerin ise sürdüğü belirtildi.

SON DAKİKA