Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'deki skandal görüntü sonrası emniyet harekete geçti!

Koronavirüs salgınında 1 Haziran'dan itibaren normalleşme sürecindeki ilk adım atılmış ve geçtiğimiz hafta sonu da kısıtlamasız ilk hafta sonu geçirilmişti... 'de bu durumu suistimal eden gençler, sosyal mesafe kuralına uymadan, müzik eşliğinde maskesiz dans edip halay çekmişti. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından olay büyük tepki topladı. İzmir Emniyeti, skandal görüntüler üzerine harekete geçti. Hem kendi sağlığını hem de toplum sağlığını tehlikeye atan o gençlerin kimliğini tesipit etmek için çalışma yapılıyor.

İzmir'deki skandal görüntü sonrası emniyet harekete geçti!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 8 hafta sonra hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanmadı. İzmirlilerin hafta sonu en fazla tercih ettiği yer Kordonboyu oldu.

İzmir'deki skandal görüntü sonrası emniyet harekete geçti!

Öğleden sonra başlayan yoğunluk, gece yarısına kadar sürdü. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı Kordonboyu'nda, bazı vatandaşlar ise şarkılar söyleyip, dans etti. Maske takmadıkları görülen kalabalık oyun havası eşliğinde göbek atıp, halay çekti. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasız üzerine ise polis, harekete geçti. Polis, halay çekip, das edenleri belirlemek için görüntüleri incelemeye aldı.

İzmir'deki skandal görüntü sonrası emniyet harekete geçti!

Bugün ise sahil kenarlarını balığa çıkanlar doldurdu. Yan yana balık avlayan vatandaşlar, maske takmadı.

Son dakika: İzmir'deki skandal görüntülerle ilgili flaş gelişme! Polis kimliklerini tespit... | Video

İzmir'deki skandal görüntü sonrası emniyet harekete geçti!

Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen ay çizilen sosyal mesafe çemberlerinin de silinmeye başladığı görüldü. Çemberler, sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla çizilmişti.

SON DAKİKA